Симптоми лейкемії, які зазвичай ігнорують

11 Листопада, 2018
Деякі симптоми лейкемії також можуть виникати внаслідок менш серйозних розладів, якщо ви занепокоєні, зверніться до лікаря, щоб отримати ранню діагностику.

Лейкемія – це термін, який стосується раку, що вражає тканини, які утворюють кров в організмі. Вона безпосередньо впливає на білі кров’яні клітини, оскільки симптоми лейкемії характеризуються недостатнім утворенням білих кров’яних клітин.

Клітини крові є важливою частиною механізмів захисту організму. Вони ростуть і діляться відповідно до потреб організму.

Однак у хворих на лейкемію кістковий мозок виробляє їх нерівномірно, і, попри утворення білих кров’яних клітин, вони не здатні захистити організм, оскільки вони несправні.

З розвитком раку виникають ускладнення під час утворення інших клітин крові, таких як еритроцити або тромбоцити.

На цьому етапі наступає серйозна анемія, крововиливи. Крім того, зростає ризик зараження іншими видами інфекцій.

Найбільш тривожним є те, що багато людей не знають симптоми лейкемії або плутають їх із чимось іншим, що ускладнює діагностику на ранніх стадіях.

Ось чому ми хотіли б поділитися переліком 10 клінічних ознак, які не можна ігнорувати.

1. Фіолетові або червоні плями на шкірі

поширені симптоми лейкемії
Відомі в медицині як петехії, червонуваті або фіолетові плями з’являються в скупченнях, як правило, на грудях, спині або руках.

Вони виникають, коли кров згущується й не тече нормально. Люди часто плутають їх зі шкірними висипами.

2. Біль у кістках або суглобах

Є багато хвороб, які можуть викликати біль у кістках і суглобах. Однак у випадку лейкемії біль виникає внаслідок накопичення дефектних білих кров’яних клітин.

Пацієнти відчувають гострий або тупий біль, що різниться залежно від ураженої ділянки.

3. Головний біль

головний біль
Головний біль є одним із найбільш ігнорованих симптомів лейкемії. Це особливо актуальний симптом у випадках гострої лейкемії, часто важкої та довготривалої.

Головний біль виникає тому, що обмежується кровотік до мозку та хребта. Це подібно до того, коли судини звужуються у випадку мігрені.

4. Опухлі залози

Коли лейкемія блокує вироблення білих і червоних кров’яних тілець, слабшає здатність організму реагувати на інфекції.

Ця ситуація змінює запальні процеси та призводить до збільшення залоз і лімфатичних вузлів або появи дрібних безболісних грудочок синього або фіолетового кольору.

5. Симптоми лейкемії: слабкість і втома

які симптоми лейкемії
Лейкемія – це не перше, що спадає на думку, коли ви почуваєтеся слабкими або втомленими. Проте ці ознаки не можна зневажати, тому що вони також є симптомами хвороби.

Загибель здорових еритроцитів впливає на здатність організму переносити кисень та поживні речовини, що призводить до анемії та хронічної втоми.

Читайте також: 9 продуктів для боротьби з втомою і головним болем

6. Незвичайна кровотеча

Усі види незвичних і незрозумілих кровотеч можуть бути явною ознакою лейкемії. Низький рівень тромбоцитів у крові впливає на здатність крові коагулювати, що підвищує чутливість до крововиливів.

7. Лихоманка та постійні інфекції

лихоманка
Будь-який вид лейкемії послаблює здатність імунної системи реагувати на патогени, які можуть викликати інфекції.

У результаті пацієнти з лейкемією відчувають постійні спалахи лихоманки та респіраторних інфекцій, таких як грип.

Основна причина полягає в тому, що ракові клітини крові не дають білим кров’яним клітинам боротися з вірусами та бактеріями.

8. Незрозуміла втрата ваги

Подібно до того, що відбувається в інших випадках раку, пацієнти з лейкемією можуть втрачати вагу швидко й без видимих ​​причин.

Це також може бути побічним ефектом крайньої втоми та втрати апетиту, яку також можуть відчути пацієнти.

Ми рекомендуємо вам прочитати: Тепер рак можна діагностувати на ранніх стадіях за аналізом крові

9. Утруднення дихання

утруднення дихання
Утруднення дихання зумовлене зниженням оксигенації в клітинах через проблеми з кровообігом.

Деякі люди відчувають нездатність зробити вдих, а інші можуть відчувати, що вони не здатні дихати на повну силу.

10. Біль у животі або набряк

Коли поширюється лейкемія, це може спричинити набряк у печінці або селезінці, внаслідок чого постійно виникає біль у животі або відчуття повноти в ділянці нижче грудної клітини.

Деякі пацієнти можуть навіть відчувати легкий біль у нижній частині спини або нудоту, блювоту та зміни в роботі кишківника.

У лікуванні лейкемії в останні роки спостерігається значний прогрес. Проте його успіх здебільшого залежить від раннього виявлення раку.

З цієї причини, ви повинні серйозно розглянути ці симптоми лейкемії, навіть якщо вони можуть бути результатом менш серйозної проблеми зі здоров’ям.

  • (2012). Retrieved from https://gesmd.es/pdfs/guias_smd/Haematologia_Guias_SMD.pdf
  • (2017). Retrieved from https://www.sehh.es/images/stories/recursos/2017/02/15/02/Informe-Avances-en-Cancer-Hematologico.pdf
  • GABRIEL, R., LÓPEZ, G., SÁNCHEZ, L., & MUÑIZ, J. (2002). Retrieved from http://www.leucemiaylinfoma.com/resources/files/99290dff-1bde-4852-a565-3039227110d2.pdf