Три корисні звички для контролювання гастриту

З метою контролювання гастриту перш за все необхідно дотримуватися принципів правильного харчування. Для прикладу, замість 2-3 ситних трапез краще їсти невеликими порціями 5-6 разів на день.
Три корисні звички для контролювання гастриту

Останнє оновлення: 14 грудня, 2019

Чи доводилося вам потерпати через неприємні пекучі відчуття у шлунку? Насправді цей симптом є свідченням розвитку запального процесу у слизовій оболонці шлунка, а пекучі відчуття виникають тому, що організм намагається себе захистити. Для того, щоб неприємні розлади травлення вас більше не турбували, в цій статті ми зібрали три найефективніші та водночас найпростіші звички для контролювання гастриту.

Варто зауважити, що причин появи гастриту безліч. Для прикладу, якщо ви прийняли препарат на голодний шлунок попри рекомендацію лікаря пити пігулки виключно під час їжі, може виникнути подразнення слизової оболонки шлунка. Утім, деякі шкідливі звички, зокрема неправильне харчування та зловживання алкогольними виробами, також можуть спровокувати гастрит.

Сьогодні ми детальніше розповімо про основні причини розвитку гастриту та основні методи профілактики цього захворювання з допомогою кількох простих звичок.

Які звички для контролювання гастриту є найефективнішими?

1. Пийте достатньо води

вода для контролювання гастриту

З метою контролювання гастриту необхідно не забувати регулярно вживати достатню кількість звичайної води, оскільки ця рідина сприяє виведенню з організму шкідливих токсинів. Ба більше, вода швидко усуває біль та інші неприємні симптоми, зокрема важкість у шлунку та печію.

Утім, не варто надто сильно налягати винятково на воду, адже вона може спровокувати порушення рівня кислотності в організмі, а це часто призводить до гастриту. Рекомендована добова норма води складає 8 склянок на день (приблизно 2 літри), проте перш ніж дотримуватися цієї норми, необхідно правильно оцінити власний рівень щоденної фізичної активності.

Якщо у вас активна робота, яка передбачає постійний рух впродовж дня, якщо ви регулярно тренуєтесь у спортзалі або часто займаєтесь активними іграми, вам просто необхідно щодня випивати 8 склянок води. Утім, за умови дотримання сидячого способу життя така кількість води буде надмірною.

Навчіться прислухатися до свого організму, щоб визначити, скільки насправді води йому потрібно.

Не забувайте, що кожна людина унікальна, а тому й кількість води потрібно регулювати відповідно до потреб власного організму. Рекомендовану норму води потрібно регулювати відповідно до свого способу життя і потреб, оскільки не кожен організм потребує велику кількість води.

2. Не забувайте про правильне харчування

правильне харчування для контролювання гастриту

Якщо ви хочете зменшити неприємні симптоми гастриту, перш за все необхідно переглянути раціон та взяти на озброєння кілька корисних харчових звичок.

Ось кілька рекомендацій із правильного харчування, яких потрібно дотримуватися хворим на гастрит:

  • Уникайте деяких продуктів. Вірте чи ні, але деякі продукти, зокрема шоколад, цитрусові фрукти, томати та цибуля, можуть погіршити симптоми гастриту. Спробуйте повністю відмовитися від цих продуктів або вживайте їх помірно.
  • Їжте повільно. Коли людина недостатньо ретельно пережовує їжу та споживає велику кількість їжі за короткий період часу, симптоми гастриту можуть посилитися.
  • Розділіть їжу на багато маленьких порцій. Ні для кого не таємниця, що їсти лише 2-3 рази на день дуже шкідливо для здоров’я. Для того, щоб насититися всього за 3 прийоми їжі на день, вам потрібно буде з’їсти велику кількість продуктів, а це може негативно вплинути на роботу шлунка та ускладнити процес травлення. Натомість ми рекомендуємо їсти невеликими порціями 4-5 разів на день. Таким чином вам вдасться уникнути відчуття голоду та дати шлунку достатньо часу на перетравлення їжі, адже ви не будете перевантажувати органи травної системи.
  • Відмовтеся від заборонених продуктів. На жаль, якщо ви хворієте на гастрит, про деякі продукти доведеться забути. Такими шкідливими подразниками для шлунка є гострі та жирні страви.
  • Збагатіть щоденний раціон свіжими фруктами та овочами. Відмова від шкідливих звичок та збалансоване меню допоможуть контролювати симптоми гастриту.

3. Змініть свій режим і відмовтеся від шкідливих звичок

Повірте, якщо ви будете й надалі зловживати шкідливими продуктами та виробами, то про контролювання гастриту не може бути й мови. Для того, щоб почуватися краще, потрібно одразу відмовитися від шкідливих звичок. Нижче ми зібрали перелік звичок, які не лише призводять до подразнення слизової оболонки шлунка, але й можуть погіршити симптоми гастриту.

  • Вживання напоїв з високим вмістом кофеїну. Зверніть увагу, що кофеїн міститься не лише в каві, але й у деяких газованих напоях та чаї. Кофеїн подразнює слизову оболонку шлунка, а тому й процес контролювання гастриту ускладнюється. Звісно, одразу буде складно відмовитися від напоїв, що містять кофеїн, проте ми рекомендуємо поступово зменшувати їхню кількість в раціоні.
  • Зловживання алкогольними напоями. Безумовно, від однієї склянки якісного вина на день шкоди не буде, проте якщо ви будете регулярно зловживати алкоголем, то лише ускладните симптоми гастриту. Якщо ви не можете повністю відмовитися від алкоголю, пийте його помірно, і бажано не щодня. Для того, щоб почуватися краще, спробуйте прожити без алкогольних напоїв хоча б три місяці.
  • Регулярне куріння. Якщо ви досі вважали, що зловживання тютюновими виробами негативно впливає лише на легені, то ви сильно помилялись. Куріння – це шкідлива звичка, яка не дозволяє контролювати симптоми гастриту. Спробуйте палити менше, найкраще взагалі відмовитися від тютюнових виробів.

Ми сподіваємося, що три звички, про які ми розповіли в цій статті, допоможуть хворим на гастрит покращити самопочуття та зменшити неприємні симптоми цього захворювання.

Попри те, що спочатку вам може бути складно це зробити, адже відмовлятися від шкідливих смачних продуктів на користь більш корисних, досить складно. Утім, не забувайте, що корисні звички покращать ваш фізичний та емоційний стан.

Уявіть, що ви забудете про гастрит або більше не будете страждати від неприємних симптомів розладів травлення. Неодмінно візьміть на озброєння ці прості правила для контролювання гастриту, і ви неодмінно відчуєте полегшення.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.