Цистит після сексу: причини появи

Цистит після сексу – поширене явище серед жінок. Хоча багато чого може його спричинити, ви можете цьому запобігти. У цій статті ми поділимося деякими рекомендаціями.
Цистит після сексу: причини появи

Останнє оновлення: 14 березня, 2021

За даними міжнародних досліджень, 60% жінок страждають на цистит хоча б раз у житті. У цій групі до 80% випадків – це цистит після сексу.

Цистит – дуже поширений розлад серед жінок, зокрема бактеріальний цистит. Цей тип спричинений бактеріальною інфекцією.

Що таке цистит?

Строго кажучи, цистит – це запалення сечового міхура, незалежно від причини.

Більшість людей вважає, що цистит – це те саме, що інфекція сечових шляхів. Однак це не так. Цистит передбачає запалення. Однак інфекція сечових шляхів передбачає участь мікроорганізмів, найчастіше бактерій.

Таким чином, можна розподілити цей розлад на дві групи:

  • Бактеріальний цистит.
  • Неінфекційний цистит.

Бактеріальний цистит викликає мікроорганізм, у більшості випадків бактерія (найчастіше кишкова паличка). У цих випадках мікроорганізм потрапляє в сечовивідні канали через уретру. Потім він розмножується, утворюючи бактеріальні колонії. Це викликає симптоми розладу.

що викликає цистит після сексу
Загалом більшість випадків циститу викликана надмірною проліферацією бактерій, таких як кишкова паличка. Однак цей стан може проявлятися і через неінфекційні причини.

Ось деякі причини неінфекційного циститу:

  • Сторонні об’єкти. Сечовий катетер, що вставляється в сечівник протягом тривалого періоду часу, може призвести до цього стану.
  • Препарати. Крім того, запалення сечового міхура є побічним ефектом деяких хіміотерапевтичних препаратів.
  • Хімікалії. Певні речовини в жіночих гігієнічних засобах, такі як жіночі гігієнічні спреї або сперміцидні желе, можуть викликати роздратування.
  • Випромінювання. Променева терапія у жінок, які лікуються від раку, може призвести до циститу.
  • Інтерстиційний цистит. Це хронічне запалення сечового міхура без чітко визначеної причини. Природно, тому його так важко лікувати.
  • Інші умови. Нарешті, певні захворювання, такі як розлад спинного мозку, які викликають “нейрогенний сечовий міхур”.

Цистит після сексу

Науково доведено, що секс є чинником ризику появи циститу у жінок. За даними одного дослідження, жінки, які займаються сексом більше ніж чотири рази на місяць, вживають протизаплідні засоби та займалися сексом протягом останніх тридцяти днів, швидше за все матимуть цистит.

Отже, для цієї інфекції сечових шляхів, пов’язаних із сексом, є специфічне позначення: посткоїтальний цистит. Також дослідження виявило щонайменше п’ять причин того, чому заняття сексом можуть призвести до сечових інфекцій у жінок.

Погляньмо на них.

Оральні контрацептиви

Оральні контрацептиви змінюють менструальний цикл жінки. Вони також змінюють природний вплив гормонів на жіночий організм.

Оральні контрацептиви послаблюють оболонку сечового міхура, тобто внутрішню частину органу. Це полегшує колонізацію таких бактерій, як кишкова паличка.

оральні контрацептиви викликають цистит після сексу
Жінки, які приймають оральні контрацептиви, мають більший ризик захворіти на цистит, оскільки ці препарати послаблюють слизову оболонку, яка захищає сечовий міхур.

Презервативи

Матеріали чоловічих та жіночих презервативів також можуть впливати на слизову сечових шляхів жінки. Це робить їх більш вразливими до інфекцій та полегшує розповсюдження бактерій.

Однак важливо пам’ятати, що не всі органи реагують однаково на ці матеріали.

Потрапляння бактерій

Секс сприяє колонізації бактерій із зовнішнього середовища в сечові шляхи жінки. Крім того, пеніс чоловіка може бути переносником або рухи під час статевого акту можуть призвести до циститу.

Гігієнічні звички після сексу

Одним із чинників, найбільш пов’язаних із циститом та сексом, є гігієна жінки після сексу.

Коли жінки не мочиться відразу після статевого акту, бактерії, що потрапили всередину, швидше за все, залишаться в сечовому міхурі й будуть розмножуватися.

Травма уретри

Секс травмує уретри жінки, яка розташована дуже близько до піхви. Повторні рухи під час статевого акту, послаблюють сечові шляхи жінки, сприяючи потраплянню зовнішніх бактерій.

Цистит після сексу: профілактика

Хоча очевидно, що секс може призвести до циститу у жінок, це не означає, що вам треба боятися. Крім того, вам зовсім не потрібно припиняти займатися сексом, боячись зараження сечових шляхів.

Якщо ви будете обережні, то ви значно знизите шанси на появу циститу після сексу.

як запобігти циститу після сексу
Достатня кількість води забезпечує оптимальне зволоження та знижує ризик циститу. Однак добова кількість для різних людей різна.

Найкраща порада для запобігання циститу після сексу – спорожнення сечового міхура відразу після статевого акту. Ця проста дія переносить бактерії, які, можливо, потрапили в сечівник і сечовий міхур. Це запобігає колонізації бактерій всередині сечовидільної системи. Якщо можливо, також спорожніть сечовий міхур перед сексом, оскільки це також підвищує захисні сили організму.

Ця проста порада має йти рука об руку з хорошим зволоженням. Споживання потрібної кількості води стимулює вироблення сечі та полегшує сечовипускання протягом дня. Так ви запобігаєте затримці сечі, що також сприяє циститу.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.