Як мислити самостійно і підвищити самоповагу

Варто почати думати про те, що найкраще для нашого здоров'я і не турбуватися про думку інших. Варто бути вірними собі, мислити самостійно та приймати власні рішення.
Як мислити самостійно і підвищити самоповагу

Останнє оновлення: 07 березня, 2019

Я витрачаю багато часу на те, щоб думати про свою зовнішність і про те, що думають інші. Що про мене подумаються, якщо я одягну це? Чи помітять сусіди, що ми сварилися? Час мислити самостійно і менше турбуватися про те, що думають інші.

Більше, ніж ми усвідомлюємо, ми залежимо від інших людей, які розповідають нам, як жити. Це може здаватися занадто егоцентричним. Хіба люди не повинні турбуватися про власне життя і мислити самостійно?

Так, люди повинні перейматися власним життям. Проте іноді здається, що головна мета деяких людей, полягає в тому, щоб підтримувати бездоганний вигляд, щоб усі їх любили.

Людина має почуватися добре всередині, щоб мислити самостійно

що заважає мислити самостійно
Немає нічого хорошого в тому, щоб турбуватися про вигляд, якщо переступання через поріг нашого власного будинку нас пригнічує.

Раптово, ми вже не ідеальна пара, а шлюб на межі розвалу. Тепер у нас немає роботи, якою ми б могли похвалитися, а начальник, на якого ми завжди скаржимося, не поважає нас і не платить стільки, скільки ми коштуємо.

Однак попри все це, ми ходимо з усмішкою. Ми брешемо, говорячи про те, як ми хотіли б, щоб було насправді.

Чого ми боїмося? Що скажуть інші? Це величезна витрата енергії. У кожного є проблеми. Ми недосконалі! Ми робимо помилки, а щоб навчитися у них, ми повинні їх прийняти.

Однак натомість ми намагаємося приховати їх, живучи життям, сповненим розчарувань і нещасть. Ми дійсно хочемо пожертвувати своїм добробутом, щоб лише удавати?

Неважливо, судить про нас сусід чи член нашої сім’ї. Кожен прагне критикувати те, чого не знає. Можливо, це тому, що вони бачать своє віддзеркалення, яке вони насправді не визнають.

Шукати своє щастя – це те, що дійсно важливо і дає нам почуватися добре. Хоча це й означає протистояння нашим різним страхам, оцінним судженням та критиці, які не мають значення. І першим кроком є ​​самостійне мислення.

Відпустіть старі думки

як мислити самостійно
Ми оточені переконаннями, до яких ми чіпляємося і які не відпускаємо.

Здається, що ми, по суті, – це те, у що ми віримо. Здебільшого наші переконання нас визначають. Крім того, ми вважаємо, що якщо ми не дотримуємося наших переконань, ми робимо страшну помилку.

Ми повинні почати розставляти пріоритети  щодо того, чого ми хочемо, шукати користь для себе, а не робити те, що радує інших. Як це зробити? Потрібно мислити самостійно.

1. Відпустіть власні вимоги

Є дещо, чому ми навчилися ще в дитинстві, і що справило на нас важливе враження. Наприклад, якщо нам висловили догану за те, що ми говоримо занадто багато, ми, ймовірно, тепер говоримо мало, а більше слухаємо.

Що вам казали робити в дитинстві? Як потрібно поводитися? Якими потрібно бути? Не смійтеся. Не стрибайте. Одяг має бути чистим. Нам доводилося ходити туди, куди ми не хотіли йти.

Чому ви повинні робити все це й далі? Раніше за вас несли відповідальність ваші батьків, і вони казали вам, що робити, але не зараз.

Ви можете змінити все це!

2. Визнайте те, що ви хотіли б робити в житті, і вас теж визнають

як навчитися мислити самостійно
Перш ніж перейматися тим, що всі нас судять або що всі намагаються підтримувати бездоганну зовнішність, ми повинні запитати себе, чи приймаємо ми те, що хотіли б робити, або ж обмежуємо себе.

Наприклад, я хочу розлучитися, але не роблю цього через те, що говорять інші. Але я цього хочу! Я обмежую себе. Я не приймаю власне рішення. Крім того, я не ставлю те, чого хочу, на перше місце.

Ми повинні почати розставляти пріоритети наших рішень. Так ми помітимо, що люди не судять нас так, як ми думаємо. Кому це цікаво, навіть якщо вони це роблять!

Почніть мислити самостійно. Віддайте пріоритет тому, чого ви хочете, а не тому, що ви повинні робити. Врешті-решт, саме ви за кермом свого життя.

Ми не можемо керуватися застарілими переконаннями і страхами, а тим більше переконаннями інших людей.  • Imágenes: Katharina Jung, Melania Brescia.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.