Як обрати ідеальну няню: 6 дієвих порад

Безумовно, обрати ідеальну няню досить складно. Утім, хто казав, що материнство - це легка справа? Точно не ми. Особливо важким випробуванням материнство є для незалежних жінок, які багато працюють, а тому змушені регулярно залишати своїх малюків на няню.
Як обрати ідеальну няню: 6 дієвих порад

Останнє оновлення: 06 квітня, 2020

Питання, як обрати ідеальну няню є однією з основних прерогатив для молодих матусь, які зобов’язані повернутися на роботу всього за кілька місяців після народження дитини. Також дуже часто послугами нянь користуються матері, яким з певних причин потрібна додаткова допомога на будь-якому етапі розвитку та дорослішання дитини.

Погодьтеся, що процес вибору няні є непростим, і вам доведеться докласти чимало зусиль для того, щоб підібрати потрібну людину. Зрештою, саме на няню покладають відповідальність за найважливішу та найбільш дорогоцінну людину в житті кожної матусі – її дитину.

Ні для кого не таємниця, що між новонародженим малюком та найближчими членами його родини одразу встановлюється міцний зв’язок. Рекомендуємо не забувати про цей факт, особливо якщо ви перебуваєте в пошуку ідеальної няні для свого немовляти. Безумовно, в цей період вас можуть турбувати численні сумніви та хвилювання, проте це цілком нормально. Не забувайте, що для дитини процес вибору також буде стресовим, адже більшість малюків регулярно контактують лише з найближчими родичами, а тому важко переживають знайомство з іншими людьми.

Обрати ідеальну няню досить складно, проте це можливо. Основні якості, які знадобляться вам для вибору чудової няньки – це спостережливість, обережність та уважність. Не забувайте, що часом зовнішність буває оманливою, тож не варто обирати персонал для догляду за немовлям “за красиві очі”.

Якщо ви хочете, щоб няня була надійною та могла гарантувати гарне фізичне та емоційне самопочуття малюка, необхідно провести власне маленьке “розслідування” та зібрати якомога більше інформації про жінку, якій ви довірите догляд за дитиною.

Як вибрати ідеальну няню: необхідно запастися часом та терпінням

як правильно обрати няню для малюка

Зверніть увагу: вік дитини має безпосередній вплив на вибір няні.

Не варто передчасно хвилюватися, адже завдяки сильному материнському інстинкту кожна жінка володіє здатністю захищати свого малюка всіма можливими способами.

Звісно, вибір людини для догляду за немовлям може зайняти чимало часу. Утім, з цим рішенням справді краще не поспішати. Рекомендуємо запастися терпінням та скласти перелік важливих причин для того, чи справді вам потрібна няня, перш ніж ви приймете рішення найняти персонал для догляду за дитиною. Повірте, з цим рішенням справді не варто поспішати.

Не забувайте, що характеристика майбутньої няні безпосередньо залежатиме від ваших потреб на сьогодні. Для прикладу: ви плануєте залишати няню наодинці з дитиною чи разом з іншими членами родини? Повірте, цей нюанс має велике значення.

При виборі няні також потрібно враховувати вік дитини та тривалість її перебування з іншою людиною. До того ж немовлятам, які ще не вміють розмовляти, необхідний інший догляд, аніж малюкам та старшим дітям.

Рівень впевненості та довіри до обраної няні слугуватиме запорукою вашого спокою, особливо якщо вам потрібно обрати людину, котра проводитиме з вашим малюком кілька годин на день. Не бійтеся довіряти своїм інстинктам, адже вони ніколи не обманюють. Повірте, якщо щось видається вам надто гарним, аби бути правдою, скоріш за все, так воно і є.

Не варто наймати людину, яка вам категорично не підходить, лише через відчай та зневіру. В такому випадку продовжуйте шукати далі.

Як обрати ідеальну няню для малюка: типові питання та проблеми

Безумовно, що перед вибором няні кожну матусю переповнюють незліченні питання та страхи, особливо якщо жінка шукає персонал для догляду за своїм первістком. В цьому немає нічого дивного, адже обрати ідеальну няню досить складно.

Рекомендуємо проаналізувати головні запитання та проблемні ситуації, що можуть виникнути в процесі вибору няні. Саме це допоможе вам визначитися, чи варто наймати няню, чи краще записати дитину в ясла.

 • Зверніть увагу, що люди, які доглядають за дітьми, зазвичай не мають спеціальної педагогічної освіти. Будьте готовими до того, що рівень освіти та виховання, яким вони зможуть забезпечити малюка, буде нижчим, ніж у спеціальних закладах дошкільної освіти.
 • Іноді складно знайти людину, яка буде готовою прийти вам на допомогу щоразу, коли вам це буде потрібно. З іншого боку, якщо ваша дитина залишатиметься з нянею вдома, їй буде простіше адаптуватися до вашого режиму роботи, адже малюку не доведеться чекати вашого приходу в яслах.
 • Варто зауважити, що більшість нянь беруть за свої послуги більше грошей, ніж вихователі в дитячих садках. Перш ніж наймати персонал, переконайтеся в тому, що ви можете дозволити собі ці витрати. Не забувайте, що іноді батькам доводиться не лише платити за роботу няні, але й компенсувати її витрати на транспорт та харчування.
 • Мабуть, всім доводилося чути жахливі історії про жорстоких нянь. Саме тому рекомендуємо під час співбесіди приділяти увагу будь-яким підозрілим реакціям та відповідям з боку людини, що претендує на посаду няні. Звісно, не варто дозволяти пересторогам затьмарити ваше перше враження про співрозмовницю. Водночас довіряйте інтуїції, якщо вона сигналізуватиме вам, що щось не так.

Корисні поради, які допоможуть вам обрати ідеальну няню

поради, які допоможуть обрати ідеальну няню

Під час співбесіди вам потрібно неодмінно переконатися в тому, що ви обрали саме ту людину, яка чудово догляне за вашим малюком та якій ви зможете цілковито довіряти.

1. Обов’язково перевірте минуле майбутньої няні та попросіть її підтвердити попередній досвід роботи з дітьми

Перевірте всі попередні місця працевлаштування, які претендентка на посаду няні вказала у своєму резюме, особливо посилання на схожу роботу. Повірте, цей крок відіграє чи не найважливішу роль у процесі вибору няні.

Поговоріть із тими сім’ями, з якими вони працювали раніше, щоб переконатися в тому, що претенденти на посаду няні справді раніше мали досвід роботи з дітьми. Найкраще, якщо няню зможуть порекомендувати ваші добрі знайомі чи приятелі, яким ви довіряєте.

2. Призначте майбутній няні співбесіду

Неодмінно сплануйте та підготуйтеся до співбесіди з кандидатами на посаду няні.

Поставте співрозмовниці всі питання, які необхідні для того, аби повністю “розвідати ґрунт”. Перш за все розпитайте про попереднє місце роботи та дізнайтеся, чи має претендентка на посаду няні досвід роботи з дітьми. Обов’язково запитайте, чому вона звільнилася з минулого місця роботи. Також рекомендуємо поцікавитися, як саме реагуватиме майбутня няня у складних непередбачуваних ситуаціях, які можуть виникнути у процесі догляду за дитиною.

Перш ніж наймати няню, краще узгодити з нею питання покарань та заохочень.

3. Зверніть увагу на поведінку та зовнішність майбутньої няні

У процесі вибору няні дуже важливо переконатися в тому, щоб жінка, яка буде доглядати за вашим малюком, мала приємну зовнішність, гарну вдачу та приязне ставлення до оточення.

Повірте, що гарна зовнішність не зобов’язує одягатися як бізнес-леді або фотомодель. Людина, яка претендує на роль няні, повинна мати охайний та доглянутий вигляд. Зверніть увагу на зачіску та одяг – вони повинні бути прийнятними для проходження співбесіди.

Поведінка майбутньої няні має бути стриманою та гідною. Не забувайте, що ваш малюк братиме приклад із цієї людини та навчатиметься себе поводити у суспільстві, дивлячись на няню.

4. Проведіть невеликий іспит

Під час співбесіди виділіть кілька хвилин на те, щоб поспостерігати, як няня поводитиметься з вашим малюком. Переконайтеся в тому, що дитині сподобалася ця людина. В жодному разі не варто сумніватися у першому враженні малюка від няні, адже дитяча інтуїція є значно розвиненішою за дорослу. Зверніть увагу: те саме стосується й домашніх тварин, якщо вони у вас є.

Зауважте, як саме ви почуваєтеся під час співбесіди? Вам комфортно спілкуватися з цією людиною? Чи можете ви зі спокійною душею залишити малюка на цю людину та піти по справах? Не варто тиснути на дитину, щоб сформувати її позитивне ставлення до няні. Якщо ви намагатиметеся вплинути на стосунки між найманим персоналом та дитиною, то лише ускладните процес “відокремлення” малюка від матері та встановлення контакту між ним та нянею.

5. Погодьте з нянею розклад та переконайтеся в тому, що вона зможе доглядати за малюком у потрібний вам час

Ще на співбесіді ви зможете дізнатися, скільки часу на день (тиждень) няня може присвячувати догляду за вашою дитиною. Переконайтеся в тому, що няня завжди зможе приходити вчасно та чи зможе вона за потреби залишатися з малюком трохи довше, аніж ви домовитесь заздалегідь.

Якщо у вас із претенденткою не збігається розклад, краще одразу попрощатися з нею та продовжити пошук ідеальної кандидатури на роль няні.

6. Одразу встановіть чіткі правила та умови роботи

Під час вибору няні претендентка неодмінно повинна чітко усвідомлювати, чого саме ви від неї очікуєте. Ми рекомендуємо одразу обговорити такі важливі питання:

 • Як саме няня повинна доглядати за вашим малюком (чи малюками);
 • Що саме входить в обов’язки няні;
 • Як няня повинна діяти в екстреній ситуації;
 • Які ситуації потрібно вважати екстреними.

Якщо у кандидатки на роль няні є певні заперечення щодо того, як саме вона повинна доглядати за вашою дитиною, не марнуйте час та переходьте до співбесіди з іншими претендентами на посаду.

7. Попросіть претендентку на роль няні зазначити власні умови та вимоги

Безумовно, під час співбесіди кандидатка на роль няні також повинна обговорити з вами умови роботи. Для того, щоб ви змогли налагодити процес роботи з цією людиною, краще буде, якщо вона одразу відверто розповість про свої вимоги та бажані умови роботи.

Якщо вас не влаштовують висунуті кандидаткою вимоги, краще не гаяти часу. Не варто брати на роботу людину, з якою у вас виникають певні розбіжності, краще продовжіть пошуки ідеальної няні.

Не забувайте: немає нічого важливішого, ніж добробут вашої родини.

Як обрати ідеальну няню для свого малюка?

рекомендації для вибору няні

Гарна няня завжди зможе знайти спільну мову з малюком, забезпечити йому комфорт та чудовий догляд, а також дати дитині свободу та можливість вільно висловлювати свою думку.

Якщо ви зрозуміли, що претендентка на роль няні відповідає вашим вимогам, можете перейти до серйознішого випробування. Для прикладу, спочатку ви зможете залишати малюка з нянею на короткий час. Це дасть вам можливість поспостерігати та проаналізувати, як діятиме ваша няня в тій чи іншій ситуації, а також зрозуміти, який вплив мають дії няні на поведінку дитини.

Перш за все потрібно переконатися в тому, що няня чітко виконує всі поставлені вами вимоги. Не забудьте залишити няні свій телефонний номер, щоб вона будь-якої миті могла розповісти про те, як себе почуває малюк та чим він займається. Якщо ви залишитеся задоволеними після таких короткотривалих випробувань, то зможете спокійно залишати дитину з нянею.

Головне не забувайте, що навіть якщо вам таки вдасться обрати ідеальну няню, вона в жодному разі не зможе замінити ту увагу та любов, яку дають дитині батьки. Незалежно від того, скільки часу ви проводите на роботі, лише ви зможете любити свого малюка щиро та безумовно.

Не позбавляйте ані дитину, ані самих себе можливості спостерігати за дитинством та дорослішанням малюка. Повірте, що час летить неймовірно швидко, і одного дня настане мить, коли у вас буде достатньо часу для того, щоб провести дозвілля з дітьми, проте вони, на жаль, вже не зможуть знайти вільної хвилини для вас. • Castrillón González, Lisbeth Yalile, et al. “Corporación escuela para niñeras y cuidadores.” (2010).
 • Cid López, Rosa María. “Madres sustitutas y oficios femeninos. Nodrizas y niñeras en la Roma antigua.” Los trabajos de las mujeres en el mundo antiguo: cuidado y mantenimiento de la vida (2016).
 • Gorbán, Debora. “De niñeras, cuidadoras y empleadas domésticas: una mirada sobre los procesos de selección de trabajadoras del cuidado entre familias de clases medias en la ciudad de Buenos Aires.” Documentos para discusión Nº14(2014).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.