10 причин більше обійматися щодня

· Липень 5, 2016
Для того, щоб отримати всі вигоди від обіймів, вони мають тривати не менше 20 секунд і бути щирими. Будь-хто може обіймати.

За визначенням, обійми – це акт простягання рук з обхватом іншої людини на знак приязні або співчуття.

Проте останнім часом цей акт здобув багато уваги, адже було встановлено, що обійми пропонують великі переваги як для фізичного, так і для психічного здоров’я. І хоча ми можемо ставитися до них зверхньо, обійми є потужною зброєю, щоб боротися зі стресом і подолати негативні емоції.

Хороші обійми тривають протягом 20 секунд або довше і мають відбуватися між двома людьми, які люблять одне одного або довіряють.

Спробуйте більше обійматися щодня, робіть це кілька разів на день. Обійми мають лікувальні переваги, які покращують самопочуття.

Хочете дізнатися більше? Читайте далі про 10 причин, чому обійми мають стати частиною вашого повсякденного життя.

1. Покращують настрій

posytyvny-nastij
Обійми коханої людини можуть повністю змінити день і усунути негативні енергії.

Вони стимулюють секрецію окситоцину (також відомого як гормон любові) і ендорфіну – речовини, відповідальної за хороше самопочуття.

Обіймаючи, ми розділяємо позитивні емоції, які допомагають розслабитися і зарядитися енергією.

2. Знімають біль

Цей простий акт любові є одним з найефективніших способів зменшити фізичний і психічний біль. Здатність обіймів підвищувати рівень окситоцину змушує тіло зосередитися на теперішньому моменті, у результаті чого біль відходить на задній план.

3. Підвищують відчуття безпеки

obijmy1
Теплі обійми збільшують наше почуття безпеки та проганяють самотність. Обійми здатні розблокувати емоції, поліпшувати стосунки й запобігати проблемам з поведінкою.

4. Підвищують самооцінку

Це одна з головних переваг, які ви можете отримати від більш ніж чотирьох обіймів на день. Ця практика значно зменшує страх і занепокоєння, знижує залежність від думки інших, що дає змогу почуватися в своїй тарілці.

Це пов’язано з позитивною енергією і гормонами хорошого самопочуття, які організм випускає щоразу, коли ви обіймаєтеся.

Цей науковий факт пояснює дуже поширене явище: діти, які обіймають улюблені м’які іграшки, як правило, заспокоюються і почуваються більш захищеними, ніж наодинці.

5. Запобігають серцевим нападам

para
Щоденна доза обіймів здатна захистити серце, допомагаючи контролювати ритм і кровообіг.

Обійми підвищують рівень кисню в крові, щоб підтримати нормальну роботу серця.

Люди, які рідко обіймаються або не підтримують жодні фізичні контакти, мають підвищений ризик виникнення хвороб серця, пов’язаних з прискоренням серцевих скорочень.

6. Поліпшують нервову систему

Заспокійливий ефект обіймів пропонує переваги для здоров’я не лише серцево-судинної, але й нервової системи.

Обійми кілька разів на день розслабляють нерви, а також не дають стресу, занепокоєнню та іншим негативним емоціям ускладнювати життя.

7. Зміцнюють імунну систему

imunna-systema
Коли окситоцин виділяється в достатній кількості, він знижує ризик розвитку інфекцій і імунних захворювань.

Це пов’язано з тим, що він збільшує кількість антитіл, щоб допомогти організму ефективніше боротися з вірусами та бактеріями.

8. Сприяють розвитку нейронів

Прихильність, яку виражають через обійми, має вирішальне значення для розвитку нейронів протягом перших років життя.

Недоотримання цієї форму любові призводить до смерті нервів, зниження психічної та рухової здатності.

Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Дьюка, у немовлят, які не отримували достатньої кількості обіймів, мозок був до 20% менше.

9. Зміцнюють зв’язки

Мова тіла є ключовим фактором у щасливих стосунках. Пари, які обіймаються, поділяють сильніший зв’язок, що дозволяє їм почуватися більш захищеними й коханими.

10. Контролюють артеріальний тиск

krovyany-tysk
Фізичний контакт з іншою людиною під час обіймів знижує артеріальний тиск, активуючи рецептори, відомі як корпускули, які знаходяться в шкірі та відправляють сигнали через нерви.

Завдяки цьому організм почувається більш захищеним, частота серцевих скорочень стабілізується, а тиск повертається в норму.

Ви даєте і отримуєте щоденну дозу обіймів? Вони є чудовим способом зробити ваше життя приємнішим.

Не вагайтеся почати ділитися обіймами з людьми, які надають сенс вашому життю.