5 аспектів, які завжди краще тримати в таємниці...

Якщо ви не хочете, щоб інформація, якою ви таємно поділилися, стала відома іншим, чому б вам не поважати тих, хто довірив те, що краще тримати в таємниці?
5 аспектів, які завжди краще тримати в таємниці...

Останнє оновлення: 01 січня, 2019

Іноді це потрібно заради безпеки, іноді заради збереження власної самооцінки або захисту емоційної та психологічної рівноваги. У будь-якому випадку завжди є певні аспекти в житті, які краще тримати в таємниці та не ділити ні з ким.

Усі ми усвідомлюємо, що соціальний та емоційний зв’язок призводить до обміну певними думками та досвідом, яким ми ділимося з іншими людьми, тому що довіряємо їм. Зрештою, це характерно для дружби чи кохання.

Однак щоб подбати про наше психологічне здоров’я, необхідно зрозуміти, що часто потрібно встановлювати певні межі захисту особистості.

Зрештою, майже ніхто не говорить вголос усе, що думає, чує або сприймає без певних обмежень чи табу, якщо тільки не страждає на певні розлади. Недоцільно руйнувати бар’єри та ділитися абсолютно всім із людьми навколо.

У цій статті ми пояснимо, які аспекти та особисті досягнення краще тримати в таємниці.

1. Плани, мрії або проекти: будьте обережні з тими, з ким ви ними ділитеся

дівчина розповідає секрет подрузі
У всіх нас є на думці проекти, які іноді ми хочемо з кимось обговорити.

Пізніше, і з якоїсь причини, ми можемо відкласти ці цілі або відмовитися від них. Таке може статися.

На жаль, це поширене явище може спонукати інших нас критикувати. Вони можуть використовувати це як доказ того, що ми здаємося й не боремося за щось.

В інших випадках може бути дещо складніше явище: близькі люди можуть перебрати на себе ті самі цілі або бажання.

З цих та інших причин (наприклад, можлива заздрість або зневажливі зауваження, як от “ти не зможеш це зробити” або “ти цього не досягнеш”), краще увімкнути здоровий ґлузд та захищати наші життєві цілі.

Тиха, наполеглива, безперервна і стримана боротьба покращує результати.

2. Треба тримати в таємниці те, що пов’язано з друзями або сім’єю

Усе, що стосується інших людей, – це не наша територія. Тому цим не можна ділитися.

Це щось майже “життєво важливе”: усе, що стосується друзів, родини та навіть співробітників, подібне до приватного скарбу, який має бути захищеним.

Їхні таємниці не можна розкривати третім особам. Без винятків (жодних слів про те, що вони пройшли, через що страждали, сміялися або плакали).

Окрім того, бажано вимагати цього від інших: ніхто також не повинен видавати наші секрети іншим людям.

Це принцип взаємності, який багато говорить про людей, і тому його варто практикувати.

3. Подробиці нашого емоційного життя

закохана пара у ліжку
Іноді коли ми близько спілкуємося з кимось, ми не соромлячись розповідаємо про своє сексуальне життя або про ті інтимні та приватні подробиці, які стосуються наших партнерів.

Це може здатися нормальним і навіть смішним.

Проте краще не виробляти звичку ділитися інтимними секретами або деталями, які стосуються лише пари.

Немає жодної проблеми обговорювати певні аспекти стосунків, які є частиною нашого повсякденного життя. Їх варто тримати в таємниці.

Є межі, які встановлені заради поваги до людини, яку ми любимо.

4. Багато ваших думок мають бути тільки вашими

Є певні аспекти нашого особистого всесвіту, які не тільки незручно відкривати комусь, але й які здебільшого навіть не можна пояснити.

Є моменти, коли ми маємо певні відчуття або прояви інтуїції, які ми не можемо визначити.

Наприклад, вони підказують нам, що треба уникати певних людей. Вони можуть підказати, що ми повинні обрати цей шлях, а не інший, або що в певний момент ми повинні залишити певне місце, купити певну річ чи щось зробити.

Це трапляється просто так, без певної причини, тож нічого не можна пояснити. Якщо ми це пояснимо, цілком імовірно, що люди нас не зрозуміють. У них навіть може скластися неправильне враження про нас.

5. Ваші чесноти та благородні вчинки

обійми
У 2001 році я врятував чоловіка, який потонув на пляжі… Минулого року я дбав про свою матір із хворобою Альцгеймера, поки вона не померла… Я щодня слідкую за тим, щоб у мого дідуся був повний холодильник і прибрана оселя… Чи знаєте ви, що я співпрацюю з благодійними організаціями? Я врятував 10 занедбаних тварин…

Це краще тримати в таємниці. Ба більше, краще не надягати медалі, бути скромними.

Є мільйони щоденних героїв і хороших людей, які виконують ці самі дії. Насправді це цілком нормальні вчинки, які ми всі повинні робити.

Це справи, які збагачують і винагороджують вас самих, а не інших людей.

Тому нам не потрібно їх демонструвати. Іноді нам їх навіть не потрібно згадувати.

Іноді тільки ми можемо по-справжньому це зрозуміти…  • Maret  S. (2014). Government secrecy. Research in Social Problems and Public Policy.
  • Plunkett G. (2014). Death by mustard gas: how military secrecy and lost weapons can kill. Newport, New South Wales: Big Sky Publishing.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.