5 міфів про психопатів

Не все, що ви могли чути, читати чи бачити про психопатичні розлади особистості, - це правда. Дізнайтеся більше про 5 міфів щодо цього розладу, щоб краще його зрозуміти.
5 міфів про психопатів

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Психічні розлади, такі як біполярний розлад, депресія або анорексія, часто виліковні. Але хто ж такі психопати? “У тебе біполярний розлад” або “Ти така худа, у тебе анорексія” – це найпоширеніші коментарі.

Але не варто використовувати ці слова так бездумно. У більшості випадків ми абсолютно неправі щодо розладу, про який згадуємо.

Сьогодні ми хочемо поглянути на 5 міфів, які оточують психопатичні розлади особистості.

Міфи про психопатичну особистість

1. У них немає співчуття

Почуття

Психопати маніпулюють, і щоб це зробити, вони мають розуміти, як почувається інша людина в той час і яку реакцію вони отримають на те, що говорять. Ось як вони ловлять своїх жертв.

Емпатія означає розуміння настрою іншої людини або її почуттів. Це когнітивна емпатія, і у психопатів вона є.

Їм бракує емоційної емпатії. Що означає відсутність емоційної емпатії? Саме тоді люди не можуть відчувати жаль, провину або біль від маніпуляції іншими людьми.

2. Вони божевільні

Божевілля та психопати

Психопати не божевільні. Божевілля означає відсутність контролю, від’єднання від реальності та бездумні вчинки.

Психопати усвідомлюють, що вони роблять. Фактично, вони все контролюють, щоб отримати те, що хочуть.

3. Психопати – злочинці

Психопати не обов’язково порушують закон. Це не їхня мета. Вони хочуть отримати щось, але щоб зробити це, вони не обов’язково коять злочини. Вони використовують людей.

Якщо хтось з психопатичною особистістю щось у вас бере, користується вашою добротою і не повертає позичене, – це не злочин.

Ви це дозволили, і психопат не діє як інші люди. Психопати не знають, коли зупинитися, тому що вони не знають, що перетинають межу.

Тому викиньте з голови думку про те, що психопати крадуть, вбивають і роблять інші страшні вчинки. Вони насправді не люблять бути центром уваги.

4. Вони виросли в неблагополучній родині

Сімейні цінності
Психопатами не стають, ними народжуються.

Психопати є саме такими, оскільки частини їхнього мозку відрізняються або не активізуються, що є вродженим біологічним розладом.

Коли мозок працює нормально, але не виробляються навички, які потрібні для нормального спілкування з іншими, це називається соціопатією.

У цьому випадку, можливо, їх виховували в поганих умовах: сексуальне насильство, невпевненість та інші ситуації, які не дали їм правильно розвиватися.

5. Вони беземоційні

психопати та розлади психіки

Як правило, вони видаються приємними, дружніми людьми. Ви відчуваєте, що можете їм довіряти й безпечно підходити до них.

Це справді просто видимість. Їхня лагідність – це зброя, яку вони використовують для залучення жертв, щоб маніпулювати ними та використовувати їх заради власної вигоди.

Психопат ніколи не здається холодним або нахабним і не намагається виділитися. Усе навпаки: вони мають виглядати дружніми та надійними, щоб викликати довіру.

Важливо відкинути ці міфи про психопатів, щоб краще їх зрозуміти.

Психічні захворювання або розлади не означають божевілля, і так неправильно казати про людей, які вчиняють злочини або є “диваками”.

Багато людей з психопатичними особистостями живуть серед нас, і ми навіть цього не усвідомлюємо. Вони нормальні, просто вони бачать світ в інакшому світлі.

Для них інші люди – це не люди, а об’єкти, які вони використовують, щоб отримати те, що хочуть і чого потребують.

Психопатію не можна вилікувати, але її можна лікувати.

This might interest you...
6 основних ознак, за якими можна впізнати психопата
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
6 основних ознак, за якими можна впізнати психопата

Хоча може здатися, що вони схожі на нас і здатні до співчуття, психопат завжди буде діяти у своїх інтересах, не піклуючись ні на секунду про когось...