5 натуральних чаїв від надокучливого кашлю

Ви досі сумніваєтеся у тому, що кашель можна вилікувати за допомогою натуральних засобів? Сьогодні ми спробуємо вас у цьому переконати, адже у цій статті ми зібрали найефективніші рослинні чаї від кашлю. М'ятний чай допоможе прискорити процес виведення харкотиння з легень, лимон діє як природний антибіотик, а чебрець заслужено вважають ефективним протимікробним засобом.
5 натуральних чаїв від надокучливого кашлю

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

Звісно, цей факт прикро визнавати, проте забруднене навколишнє середовище завдає непоправної шкоди здоров’ю людини. Одним з таких негативних наслідків постійного вдихання брудного повітря та шкідливих викидів є поява надокучливого кашлю, який час від часу раптово виникає, і так само несподівано зникає. В цьому можуть допомогти чаї від кашлю.

Дуже часто часточки бруду осідають у легенях, а тому слизова оболонка темнішає та стає дедалі вразливішою.

Кашель та зміна кольору слизової оболонки – це ті неприємні симптоми, які мають змусити вас насторожитися. Дуже часто кашель супроводжується сильним харкотинням та болісними спазмами. Таким чином організм намагається захистити внутрішні органи від потрапляння у них часточок бруду та подальшого пошкодження.

Зазвичай поява кашлю свідчить про застуду або інфекційний процес в організмі. Причиною появи цього симптому стають різкі зміни температури, ослаблення імунної системи або вірусне захворювання.

Незалежно від причин кашлю, ми рекомендуємо спершу вдатися до безпечних та цілком натуральних засобів для боротьби з цим симптомом. Приготуйте натуральні чаї від кашлю, і ви неодмінно прискорите процес виведення харкотиння та відновлення організму після захворювання.

Які рослинні чаї від кашлю є найефективнішими?

1. Чай з чебрецю

чаї від кашлю на основі чебрецю

Співаки та представники інших професій, яким регулярно доводиться напружувати голосові зв’язки, просто обожнюють чай із чебрецю. У цьому немає нічого дивного, адже чебрець є ефективним помічником у боротьбі з інфекціями дихальних шляхів та захворювань легень.

До того ж чебрецевий чай є потужним протизапальним засобом. Він не тільки зменшує больові відчуття, але й усуває причини появи кашлю та прискорює процес одужання.

Чебрець діє як натуральний антибактеріальний засіб. Саме тому він допоможе усунути кашель, причиною якого є хвороботворні бактерії та віруси.

2. Лимонний чай з медом та корицею

Ми вже неодноразово розповідали про те, що лимон та натуральні напої на його основі є потужними антибактеріальними засобами. Втім, природна кислота, що входить до складу лимона, може агресивно впливати на уражені мигдалеподібні залози при безпосередньому контакті з ними.

Щоб приготувати натуральні чаї від кашлю та нівелювати надмірну кислоту цитрусового, лимон потрібно комбінувати з більш нейтральними за смаком продуктами. Одним з таких чудових компонентів є мед. До того ж натуральний мед має здатність знешкоджувати шкідливі бактерії. Мед обережно вкриває слизову оболонку та діє як натуральна захисна плівка.

Вірте чи ні, але кориця прискорює процес розрідження мокротиння та виведення його з організму. До того ж кориця не лише підсилює корисні властивості інших компонентів, але й покращує смак напоїв від кашлю.

3. М’ятні чаї від кашлю

м'ятні чаї від кашлю

Коли йдеться про найефективніші чаї від кашлю, неможливо не згадати про напої на основі м’яти. Особливо актуальним буде лікування за допомогою м’ятного чаю, якщо кашель супроводжується задишкою та утрудненим диханням. М’ята розріджує мокротиння, тому процес одужання значно прискорюється.

Іноді хворому дуже важко дихати через те, що у легенях накопичується велика кількість слизу. Він осідає на внутрішніх стінках дихальних шляхів та викликає задишку. До того ж м’ятний чай чудово бореться з інфекціями та зменшує ознаки запального процесу в організмі. Якщо ви хочете підвищити ефективність напою, можете додати до нього паличку кориці.

4. Чай з ройбушем та лимоном

Люди, яким ніколи не доводилося стикатися з алергіями, помилково вважають, що алергічні реакції – це тільки чхання та висипання на шкірі. Утім, насправді алергія супроводжується й іншими неприємними симптомами, зокрема кашлем. Якщо причиною кашлю є алергія, спробуйте чай з ройбушем та лимоном. Цей напій є чудовим антигістамінним препаратом.

До того ж ройбуш має високий вміст незамінних мінералів, які зміцнюють імунну систему та усувають кашель, причиною якого є застуда або грип.

5. Імбирний чай з медом

Усі вищезгадані чаї характеризуються неймовірним смаком та ароматом, тоді як імбир є надто пікантним для деяких людей навіть у формі чаю. Утім, не варто одразу відмовлятися від цього корисного продукту.

Навіть якщо вам не дуже до вподоби імбир, рекомендуємо спробувати натуральні чаї від кашлю на його основі, адже ця рослина є неймовірно корисною для організму.

Приготувавши імбирний чай, ви зможете розкрити потужні протизапальні властивості імбиру найкращим чином. Цей напій не тільки покращить ваше загальне самопочуття, але й допоможе усунути всі неприємні симптоми вірусного захворювання, зокрема біль у нижній частині спини.

Як і решта трав’яних чаїв, напій на основі імбиру має здатність розріджувати мокротиння. Саме тому імбирний чай заслужено вважають ефективним відхаркувальним засобом, який допоможе вилікувати організм зсередини.

Усі чаї від кашлю, які ми зібрали у цій статті, є чудовими засобами як від періодичного, так і від хронічного кашлю. Ба більше, вони не мають жодних побічних ефектів. Відмовитися від вживання таких напоїв необхідно лише за умови алергічної реакції на якийсь із компонентів чаю.

Ми рекомендуємо носити чаї від кашлю у термосі разом з собою, щоб мати змогу випити кілька ковтків засобу, коли вас потурбує кашель.  • Collingwood, R. G. (1993). Los principios del arte.
  • Lamas, A., de Valbuena, M. R., & Máiz, L. (2014). Tos en el niño. Archivos de Bronconeumología50(7), 294-300.
  • Salgado, F. (2011). El jengibre (Zingiber officinale). Revista internacional de acupuntura5(4), 167-173.
  •  Sánchez, J. A. P. (2013). CASO CLÍNICO: APLICACIÓN DE MIEL PARA EL TRATAMIENTO DE ÚLCERAS BASADO EN LITERATURA CIENTÍFICA. Hygia de enfermería: revista científica del colegio, (83), 48-55.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.