5 помилок, які ми робимо вранці

Для того, щоб прокинутись вранці, немає нічого кращого, ніж теплий душ, а в кінці можете змитися холодною водою.
5 помилок, які ми робимо вранці

Останнє оновлення: 23 лютого, 2019

Ваш будильник дзеленчить на всю хату і вже час прокидатися та вибиратися з ліжка. Що ви зазвичай робите в першу чергу? Одразу ж вистрибуєте з ліжка, біжите в душ, швиденько щось перекушуєте, а потім одягаєтесь і на “старт, увага, марш"? Вранці ми робимо дуже багато помилок, і, вірите ви чи ні, але ці маленькі деталі можуть дуже сильно впливати на ваше здоров"я.

1. Не вилазьте з ліжка одразу ж! Завжди прокидайтеся повільно

вранці прокидайтеся повільно

Вранці ви можете робити одразу дві великі помилки з неприємними наслідками. Перша – ставите гучний неприємний будильник, який змушує вас прокинутись, друга – одразу ж вистрибуєте з ліжка.

Пам"ятайте, ви провели у горизонтальному положенні від 6 до 8 годин, тому ваш хребет повинен поступово звикнути до зміни положення на вертикальне.

Якщо ви встанете занадто швидко, вас може почати нудити, тому від сьогодні постарайтеся взяти собі на замітку такі поради:

 • Прокидайтеся повільно, перетворюйте це на ритуал релаксації.
 • Наставляйте будильник на 10 хвилин раніше, ніж потрібно, а для дзвінка оберіть спокійну музику. Ніколи не використовуйте класичні сигнали для будильника.
 • Перше, що ви мусите зробити після вимкнення будильника, сісти на ліжко та глибоко подихати протягом 2 хвилин.
 • Легенько потягніть руки. Зімкніть руки та витягніть їх над головою, потім нахиліть вправо та вліво.
 • Потім понахиляйте шию зі сторони в сторону та зробіть колоподібні рухи. Все потрібно виконувати повільно.
 • Зробіть глибокий вдих та вставайте з ліжка. Почуваєте себе готовим до початку дня?

2. Не виходьте з дому вранці, не поснідавши!

вранці треба снідати

Вам потрібно позбирати дітей, завести їх в школу і, при цьому, ще й вчасно дістатися на роботу. Приготування обіду, купання та одягання дітей, вигулювання собаки… стільки всього на ваших плечах!

Іноді ви витрачаєте настільки багато часу на те, щоб усі вийшли з дому вчасно, ситі та добре зібрані, що забуваєте про себе. Це – одна з найголовніших проблем, які ми робимо вранці!

 • Прокидайтеся раніше, щоб мати достатньо часу. Вранці важливо бути спокійними та нікуди не поспішати, виділити собі час на розмірений сніданок.
 • Багато людей розпочинають свій ранок лише з чашки кави. Це – ще одна помилка. В ідеалі потрібно починати день зі склянки теплої води з лимонним соком, а через 10 або 15 хвилин їсти сніданок.
 • Можете використати цей час на те, щоб сходити в душ, наприклад. А потім вже насолодитися філіжанкою кави у компанії якогось фрукта і багатих на клітковину та білки продуктів. Такий ранок подарує вам енергію та необхідний набір поживних речовин на цілий день.

3. Не перевіряйте свій мобільний одразу ж, як ви прокинулись
не перевіряйте мобільний вранці

Вам цікаво дізнатися, що нового сталося в інтернеті, які новини з"явилися протягом цієї ночі або просто перевірити, чи хтось не прислав вам повідомлення. Але для цього у вас ще буде цілий день! Краще прокидатися неквапливо та на мить дати собі перепочинок від усіх технологій.

Замість того, щоб залазити в інтернет, краще потроху вибирайтеся з ліжка, приймайте душ, снідайте біля відкритого на провітрювання вікна, щоб мати змогу подихати свіжим повітрям.

4. Не приймайте гарячий душ

не приймайте гарячий душ вранці

Звісно, вам подобається ніжитися під гарячим душем, але це не завжди найкращий варіант, особливо зранку. Протягом цього періоду вам потрібно ставати активнішим, саме тому набагато корисніше приймати теплий або холодний душ. Ідеальний варіант: теплий душ, а в кінці контрастний холодний. Швиденько облийте себе холодною водою, особливо ноги.

Якщо ви ополоснете литки холодною водою, це зніме набряки та втому, а також дасть ступням енергію для нового робочого дня. Чому б не спробувати цю пораду вже завтра? Ви побачите, наскільки вона покращить ваше самопочуття!

5. Не виходьте з дому в поганому настрої

хороший настрій вранці дуже важливий

Ви знаєте, що попереду на вас чекає довгий робочий день, тому поспіхом вибігаєте з дому із нескінченним списком справ у голові. “Я така виснажена, як я втримаю цей день?" – це поширене риторичне запитання, яке кожен часто ставить сам собі, або запитує в інших.

Негативні думки впливають на ваше самопочуття та погіршують якість життя. Вони роблять це тишком-нишком, іноді зовсім непомітно. Але в результаті ви займаєтесь тим, що вам не подобається, а важливі речі – пропускаєте.

Тому спробуйте втілити наші настанови вже з завтрашнього ранку: виходьте з дому з іншим ставленням, намагайтеся закарбувати у мозку такі думки:

 • Сьогодні мені все вдаватиметься, я впевнена, що день мине просто чудово.
 • Я збираюся отримувати насолоду від усього, що робитиму, і прийму  все, що може статися. Я виходжу з дому розслабленою, трохи пройдуся по дорозі на роботу, прийму все, що мене оточує:  людей, вітрини магазинів, парки.
 • У своїх співробітниках та керівниках я бачитиму лише найкраще.
 • Я чудово сьогодні попрацюю. Найважливіше, щоб я пишалася собою.
 • Після закінчення робочого дня, я зроблю собі невеличкий подарунок. Щось просте: вип"ю кави у тому гарному парку або піду на прогулянку. Або ж подзвоню комусь, з ким вже давно не говорила.

Тепер ви бачите, що існує багато незначних помилок, які можна робити вранці. Це – основні речі, які щодня будуть потроху шкодити вашому здоров"ю.

Тому постарайтеся запам"ятати: якість вашого життя залежить від вміння насолоджуватися моментом та залишатися оптимістичними щодо свого майбутнього. Хіба не варто спробувати змінити своє життя на краще вже сьогодні?

Це може вас зацікавити ...
Корисні звички натщесерце
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Корисні звички натщесерце

Не забувайте, що існують деякі корисні звички на порожній шлунок, які допомагають краще та ефективніше розпочати день та вести здоровий спосіб життя.