50 років - це чудовий вік для жінки

Замість того, щоб хвилюватися через плин часу, у п'ятдесят років людина повинна насолоджуватися своєю зрілістю та людьми, які її оточують.
50 років - це чудовий вік для жінки

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

У нашому суспільстві люди люблять керуватися стереотипами та вішати одне на одного ярлики. Через це дуже часто заходять розмови про кризу середнього віку та складний період, який настає після 50 років.

Саме тоді жінці доводиться стикнутися з різноманітними аспектами власного життя й переоцінити їх, особливо після початку менопаузи.

Хочемо зазначити із самого початку, що будь-який вік може стати вашим зоряним часом, якщо тільки ви позитивно налаштовані, сповнені сміливості й ентузіазму.

Період після 50 просто чудовий, адже саме в цей час відбувається багато приємних подій.

Саме тому, звісно не без крихти іронії, багато жінок ставляться до цього віку, як до середини життя, коли доводиться переживати американські гірки гормональних та особистих змін і варто сприймати їх із ясним розумом та серцем, сповненим мрій.

Вам 50, а не знову 20, тому носіть свій вік із гордістю

“Сорок – це другі 20, а п’ятдесят – нові 25” – це одна з фраз, які ви могли часто чути, але її не завжди розуміють правильно.

Читайте також: “Золотий вік: пошук внутрішнього балансу і миру

 • Якщо вам п’ятдесят, то вже ніколи не буде 20, адже за цей час ви встигли прийняти все, що пережили та чого навчилися. Тому немає жодних причин хотіли повернутися в молодість, бо тепер у вас є потужна зброя досвіду.
 • У зрілому віці ви сильні та прекрасні й почуваєтеся в гармонії із самими собою.
 • Також варто зазначити, що після 50 років людина вчиться простіше приймати даність, і це робить її справді щасливою.
 • Тепер ви можете дбати про себе, гарно одягатися й досі виглядати приголомшливо. Тому немає сенсу після 50 вдавати, що вам 20.

Порожні бажання чи прагнення лише перетворяться в потужне джерело болю.

східна жінка 50 років

“Гормональні жахи”, що чекають на жінку після п’ятдесяти

У своєму дослідженні Карен Глазер, соціолог із Королівського університету Лондона (Великобританія), аналізує феномен, який став дуже поширеним останнім часом.

 • Жінки народжують дітей все пізніше. Саме тому, коли мамі виповнюється 50, її діти лише стають підлітками.
 • Період менопаузи з усіма її змінами, такими як дискомфорт, припливи, безсоння та перепади настрою ще більше ускладнюється через спілкування з підлітками, які проходять через такі самі гормональні гірки.

Для того, щоб досягнути гармонії в таких стосунках, іноді доводиться йти на подвиги, історії про які можна видати окремою книгою.

Хоча кожній жінці рано чи пізно доведеться пережити менопаузу, 50 років – це не завжди просто.

У цей період рівень естрогену в організмі значно падає. Шкіра починає обвисати та втрачає еластичність, випадає волосся, з’являється втома. Так, усе це справді трапляється.

Дізнайтеся про те, як впоратися з менопаузою

Це складна боротьба, з якою потрібно стикатися кожного дня.

Саму тому 50 – це аж ніяк не 25. Матерям доводиться боротися зі своїми дітьми, вони намагаються знайти компроміс між їхніми та власними потребами.

Після 50 сумніви у вашій голові зникнуть і появиться впевненість

Багато жінок після 50 років вирушають у складну та дуже важливу особисту подорож: розлучення.

жінка 50 років
 • Вони починають новий етап у самотності або компанії своїх дітей. За останні роки така ситуація стає все поширенішою. Це складна реальність, адже жінці може бракувати грошей, однак вона не відступається від своїх бажань.
 • У такому віці вже немає сумнівів, є лише чітка впевненість у тому, хто ви, чого хочете й на що заслуговуєте. Зброя досвіду, про яку ми говорили на початку статті, це саме те, що посилює відчуття безпеки.
 • Настав час довіритися своїй інтуїції, взятися за нові проекти, які не обов’язково гарантують успіх, тим не менш, ви неодмінно робитимете їх з упевненістю в перемозі.

Після 50 років ви живете на повну силу та переоцінюєте свої пріоритети

Коли вам було 30 або 40, на першому місці знаходилися інтереси дітей і партнера, але тепер, прийшов час знайти місце для себе самої.

У голові встановлюється баланс, а хороша самооцінка нарешті розквітає всіма мріями, які ще потрібно досягнути.

Скільки б вам не було років, ніколи не забувайте, що найкращий час саме “зараз”.

Саме тому неодмінно почніть піклуватися про власні інтереси та підтримувати себе, боротися за мрії і потреби й у той же час, дарувати щастя всім навколо, щоб отримувати його у відповідь. • Valentín E. (2014). Menopausia. https://doi.org/10.1016/B978-84-458-1311-9.50137-3
 • Dulcey-Ruiz, E., & Valdivieso, C. U. (2002). Psicología del ciclo vital: Hacia una visión comprehensiva de la vida humana. Revista Latinoamericana de Psicologia.
 • Gifre, M., Monreal, P., & Esteban, M. (2011). El desarrollo de la identidad a lo largo del ciclo vital. Un estudio cualitativo y transversal. Estudios de Psicologia. https://doi.org/10.1174/021093911795978180
 • Gallego, I. D., Delgado, A. O., & Sánchez-Queija, I. (2011). Apego a los iguales durante la adolescencia y la adultez emergente. Anales de Psicologia.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.