6 дій, яких ніколи не можна робити натщесерце

6 дій, яких ніколи не можна робити натщесерце
6 дій, яких ніколи не можна робити натщесерце

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Ми часто дотримуємося низки звичок, не усвідомлюючи того, що в різний час доби вони можуть зовсім по-різному впливати на організм. Зокрема йдеться про ранок і те, що не можна робити натщесерце.

Ми знаємо, що інформація про такі звички не надто поширена. Саме тому ми вирішили написали цю статтю, щоб розповісти вам, чого не варто робити вранці.

Чого не можна робити натщесерце

1. Не приймайте протизапальні препарати

Деякі препарати не рекомендовано приймати натщесерце. Зокрема це стосується протизапальних.

Такі ліки, як аспірин, парацетамол та інші схожі препарати, не варто пити натщесерце.

  • Річ у тім, що це знижує їх ефективність і потенційно може спричиняти серйозні проблеми зі здоров’ям, як-от шлункові кровотечі.
  • Молоко дещо зменшує негативний вплив таких ліків, тому можна спробувати такий варіант. Також, як варіант, можете запити протизапальні великою кількістю води.

2. Не пийте каву

чого не можна робити натщесерце? - не пийте каву

У списку речей, які не можна робити натщесерце, неодмінно варто згадати про каву.

Ви п’єте каву, щойно прокинувшись уранці? Така звичка не надто корисна, адже кава (навіть без кофеїну) стимулює вироблення шлункових кислот.

Тому, якщо пити каву натщесерце, це може спричинити печію й інші розлади травлення.

Якщо випити каву, а потім не поснідати, це може призвести до дефіциту серотоніну. Як наслідок, ви будете в поганому настрої решту дня.
  • Якщо вам складно перестати пити каву натщесерце, бажано хоча б додавати до неї вершки або молоко, адже завдяки вмісту жиру вони зменшать згадані вище негативні наслідки.
  • Також важливо вибирати натуральну, а не розчинну каву.

3. Не пийте алкоголь

Якщо ви нічого не їли, а потім випили алкоголь, це може стати справжньою бомбою для шлунка. Річ у тім, що коли людина голодна, спиртне засвоюється до двох разів швидше, що прирівнюється до внутрівенної ін’єкції алкоголю.

Коли людина випиває, не поївши нічого перед цим, алкоголь виводиться значно повільніше, і це призводить до сильнішого похмілля. Крім того, така звичка негативно впливає на печінку, серце та нирки.

Якщо вам доводиться пити спиртне натщесерце (якою б не була причина) краще обирати негазовані напої, які подаються холодними, адже вони поглинаються повільніше.

4. Не жуйте гумку

не жуйте гумку натщесерце

 Жувальні гумки не надто корисні для шлунка, оскільки кислота, яка виробляється під час жування, впливає на слизову оболонку, що може спричинити гастрит.

Якщо вам кортить пожувати гумку, краще обирати варіант із натуральними підсолоджувачами, як-от як ксилітом і сорбітом, замість цукру, цикламату й аспартаму.

У будь-якому випадку бажано не жувати гумку понад 10 хвилин, навіть якщо до цього ви поїли.

5. Не займайтеся спортом

Якщо ви голодні, краще не робити інтенсивних вправ, адже це посилить втрату м’язової маси.

Крім того, вам буде складніше тренуватися, адже організм не матиме енергії, якщо ви давно не їли.

У випадку тренувань натщесерце радимо спробувати аеробні вправи замість інтенсивних навантажень.

Проте, якщо у вас постійно виникають проблеми з травленням, краще їсти перед будь-якими вправами, адже фізична активність стимулює вироблення шлункових соків, а це шкідливо для шлунка.

6. Не йдіть купувати їжу

не купуйте продукти натщесерце

Як не дивно, до речей, які не можна робити натщесерце, належить шопінг.

Ми маємо на увазі, що не варто йти в магазин за продуктами, коли ви голодні, адже в результаті ви купите значно більше, ніж потрібно.

Доведено, що через відчуття голоду людина купує зайву їжу.

Щоб не робити таких помилок, складіть список покупок завчасно. Завдяки цьому бажання перекусити не зіб’є вас із пантелику й ви принесете додому лише те, чого там насправді бракує.

Так ви зможете заощадити в магазині й менше купити.

Ще одна цікава порада – платіть готівкою, а не карткою, адже тоді ви матимете значно реальніше сприйняття того, скільки ви витрачаєте. Контролювати гроші на кредитці складніше, тому люди більш схильні легко витрачати великі суми.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.