6 продуктів, щоб контролювати високий рівень тригліцеридів

Надлишок тригліцеридів у крові може призвести до серцево-судинних та коронарних захворювань. Ось чому так важливо контролювати рівень тригліцеридів. Спробуйте ці 6 смачних і поживних продуктів.

Останнє оновлення: 17 січня, 2019

Високий рівень тригліцеридів, відомий в медичних термінах як гіпертригліцеридемія, – це розлад, що характеризується патологічним збільшенням тригліцеридів у крові.

Експерти в галузі охорони здоров’я серцево-судинної системи рекомендують утримувати їх в межах нормального діапазону, тобто нижче 150 мг/дл. Отже, кількість, яка вища цього рівня, збільшує ризик серцево-судинних захворювань і панкреатиту.

Організм використовує певну кількість ліпідів як джерело енергії. Проте надлишок є однією з основних причин ішемічної хвороби серця.

Крім того, високий рівень цих ліпідів йде рука об руку зі зменшенням рівня ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), які також називають “хорошим холестерином.” Природно, ЛПВЩ дуже важливі, щоб очистити артерії.

На щастя, раціон з помірним вмістом жирів і калорій природним чином регулює рівень тригліцеридів, перш ніж він може вплинути на здоров’я.

Ось чому варто збільшити споживання певних продуктів, які допомагають підтримувати стабільний рівень тригліцеридів.

Продукти, які допоможуть контролювати рівень тригліцеридів

З’ясуймо, що це за продукти.

1. Оливкова олія

По-перше, оливкова олія складається з мононенасичених жирів, які стимулюють збільшення хорошого холестерину у ваших артеріях.

Регулярне споживання оливкової олії регулює високі рівні тригліцеридів, очищає артерії та знижує запалення.

Крім того, вона може допомогти запобігти розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, таких як ішемічна хвороба, тромбоз і атеросклероз.

2. Бобові

Бобові цінують за високий вміст поживних речовин. Вони є чудовим варіантом для підтримки серцево-судинної системи.

Їхні значні рівні розчинної клітковини допомагають знизити високий рівень холестерину і тригліцеридів в організмі. Крім того, вони допомагають уникнути їх накопичення на стінках артерій.

Вони також є здоровим джерелом вуглеводів і білків. Ваш організм використовує їх, щоб підтримати енергетичні рівні.

3. Жирна риба

Жирна риба є одним з найкращих продуктів для підтримки серцево-судинного і розумового здоров’я.

Це одне з основних джерел Омега-3 жирних кислот – типу здорових жирів, які допомагають знизити рівень тригліцеридів.

Крім того, вона містить антиоксидантні та протизапальні сполуки, які знижують негативний вплив вільних радикалів – руйнівних молекул, які прискорюють розпад клітин.

Деякі з найкращих видів жирної риби:

 • скумбрія
 • лосось
 • тунець
 • сардини
 • оселедець
 • тріска

4. Овес

Це одне з основних джерел енергії в організмі. Овес є прекрасним союзником для зниження рівня цих ліпідів в артеріях.

По-перше, овес містить значну кількість розчинної клітковини – поживної речовини, яке зупиняє накопичення поганих жирів.

По-друге, він також має низький глікемічний індекс. Він навіть дає невелику кількість мононенасичених і поліненасичених жирів. Ці жири ефективні при таких розладах.

5. Горіхи

Волоські горіхи, мигдаль та інші горіхи забезпечують значну кількість Омега-3 жирних кислот. Це незамінна поживна речовина, яка очищає кров і підтримує здоров’я серця.

Крім того, вони багаті на клітковину й антиоксиданти, які, у відповідних кількостях, допомагають контролювати рівень тригліцеридів.

6. Часник

Крім того, в раціоні кожного пацієнта з цією проблемою має бути часник.

Насамперед, часник робить свій внесок у регуляцію жирів у крові. У свою чергу, це сприяє виведенню токсинів.

Багато фахівців рекомендують вживати його окремо сирим. Вірте чи ні, це найкращий спосіб, щоб скористатися його властивостями.

В цілому, майте на увазі, що включення цих продуктів до раціону є лише частиною боротьби з цією проблемою зі здоров’ям.

Крім того, дуже важливо пити багато води й уникати надмірного споживання смаженої їжі, молочних продуктів та інших джерел насичених жирів.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Засіб від холестерину з імбиром, часником та медом

У цій статті ми розповімо, як власноруч приготувати неймовірно ефективний засіб від холестерину на основі часнику, імбиру та меду. • Llop, J., Vuelta, M., Sabin, P., Pérez, M., Massó, J., Cardona, D., … Morató, L. (2005). Triglicéridos y nutrición parenteral. Endocrinologia y Nutricion. https://doi.org/10.1016/S1575-0922(05)74799-9
 • Bonfil, C. (2012). Triglicéridos. La Jornada.
 • Fabiani, F. (2013). ¿ Qué son los triglicéridos ? Socieda Española de Arteriosclerosis.
 • Parra, L. (2012). Trigliceridos. Archivos de Medicina.
 • Foubert, L. (2008). Elevación del colesterol y/o los triglicéridos. EMC – Tratado de Medicina. https://doi.org/10.1016/S1636-5410(08)70586-5