7 підказок, які допоможуть пережити болісне розлучення

Прийняття того, що ваш шлюб закінчився, - це перший крок до відкриття нового майбутнього. Болісне розлучення вже позаду й настав час краще пізнати себе і з оптимізмом підготуватися до нового життя.
7 підказок, які допоможуть пережити болісне розлучення

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Болісне розлучення – це втрата і тому передбачає процес скорботи. Насправді це смерть часу та почуттів, які мали бути спільними, а також мрій про спільне майбутнє.

Його пережити непросто, але якщо дотримуватися цих порад, горе через невдалий шлюб може бути більш стерпним.

Як подолати болісне розлучення

Багато причин можуть привести пару до розлучення, будь то взаємне рішення або одностороннє. Насправді кожна пара – це маленький складний всесвіт.

Тому причин для розлучень є стільки, скільки є шлюбів. Невірність, зловживання, несумісні особистості… Якими б не були причини, подолати розлучення ніколи не легко.

Однак, коли ви вирішили розлучитися, це потрібно зробити. Ви не можете змусити когось залишитися поруч з вами або продовжити стосунки, які вже не працюють.

Далі ми розглянемо деякі кроки, які допоможуть вам подолати болісне розлучення.

Прийміть розлучення

як подолати болісне розлучення
Прийняття розлучення допоможе нам подолати процес скорботи й побачити позитивний бік ситуації.

Шлюб – це початок спільного життя з мріями про майбутнє, очікуваннями та планами. Саме наше бачення майбутнього змушує нас хотіти піти до вівтаря та присвятити себе іншій людині, адже ми віримо, що це буде на все життя.

По суті, це також інвестиція. Насправді ми робимо внесок у своє подружжя і в спільне життя різним чином: фінансово, психологічно, емоційно тощо.

Тому важко визнати, що стільки речей, про які мріялось, не збудуться.

Ось чому багато людей проходять стадію відмови. Інакше кажучи, вони відмовляються визнати, що все закінчено, і наполягають на тому, що шлюб можна якось врятувати. Іноді люди навіть ризикують власною гідністю та здоров’ям, намагаючись це зробити.

Однак ми повинні бути чесними перед собою і приймати реальність. Звісно, для подолання розлучення потрібно пройти крізь скорботу.

Тому ми повинні бути милосердними й добрими до себе: приділіть цьому трохи часу.

Не уникайте людей

Під час скорботного періоду через розрив стосунків багато людей схильні ізолюватися. Вони можуть зачинитися вдома, припинити своє соціальне життя та зв’язок з іншими, навіть зі своїми найближчими друзями.

Однак найкраще поділитися тим, як ви почуваєтесь з людьми, які вас люблять і з якими ви близькі. Висловлення почуттів – це завжди дещо позитивне, що допоможе вам почуватися краще і легше. Роблячи це, ви зможете подолати свій біль.

Тому не відмовляйтеся від допомоги сім’ї та друзів.

Будьте оптимістичними

як пережити розлучення
Хоча спочатку це неможливо уявити, настав час уявити нове життя з новими мріями та цілями.

Щоразу, коли одні двері зачиняються, відчиняються інші. Після розставання народжується нове майбутнє, яке ви, можливо, навіть досі й не уявляли.

У міру поступового подолання жалобного процесу ви зможете уявити собі мрії, цілі та плани на своє нове життя. Крім того, ви зможете уявити себе, як робите те, що хочете зробити.

Це ідеальний час, щоб бути оптимістичним та уявити майбутнє, сповнене особистим розвитком та веселощами. Настав час почати дбати про себе і жити своїм життям так, як вам хочеться.

Винесіть урок з травматичного розлучення

Ви багато пережили. Ви страждали, плакали і майже досягли своєї точки зламу.

Це означає, що, крім усього іншого, ви також, напевно, наблизилися до себе і пізнали себе краще. Ви мали нагоду глибше пірнути в себе.

Тепер ви краще знаєте свої межі та навчилися спрямовувати свій біль та негативні емоції. Тепер ви сильніші та впевненіші.

Скористайтеся цією енергією і почніть планувати нове життя і нове майбутнє.

Настав час визначити пріоритет

як пережити розлучення
Настав час подумати про себе і спробувати розкрити нові інтереси та захоплення.

Поки ви були в шлюбі, напевно, все оберталося навколо ваших подружніх стосунків: як провести відпустку, покупки в супермаркеті, що дивитись по телевізору тощо.

Однак тепер ви не обмежені чиїмись потребами чи уподобаннями й можете віддати перевагу собі.

Тому спробуйте зайнятися тим, що приємно саме вам. Іншими словами, знову відкрийте свої захоплення та свої інтереси.

Не потрібно шукати іншого партнера

Крім того, настав час зрозуміти, що щастя – всередині вас самих, що не потрібні стосунки, щоб осмислити своє життя.

Тому не вірте, що пошук іншого партнера вирішить ваші проблеми. Ви повинні навчитися відчувати, що потрібно знайти себе. Тільки тоді ви будете по-справжньому готові знайти потрібну людину, адже станете більш повноцінною і реалізованою особистістю.

Професійний психолог допоможе пережити болісне розлучення

психолог і болісне розлучення
Коли горе огортає і важко уявити нове життя, професійна допомога завжди буде найкращим варіантом.

Якщо, незважаючи ні на що, ви досі відчуваєте, що не можете подолати болісне розлучення і горе сильніше, ніж ви можете стерпіти, не соромтеся звернутися до професіонала.

Насправді, якщо ви думаєте, що депресія не за горами, і ви не відчуваєте себе здатними ні на що, психолог може ефективно допомогти вам її подолати.

Тому будьте поблажливі до себе і прийміть, що вам потрібна допомога. Потім попросіть її.

Спеціаліст допоможе вам впоратися зі стресом і почуттями. Він навчить вас правильно їх направляти та допоможе візуалізувати нове майбутнє.

Усі ми різні

У цій статті ми поділилися з вами деякими порадами щодо подолання травматичного розлучення.

Однак завжди варто пам’ятати, що кожне розлучення унікальне. Кожне розлучення, як і кожна пара, дуже складні.

Отже, вам потрібно бути особливо сильними, коли в шлюбі є діти або мали місце знущання. Насправді, поганий контроль над ситуацією або емоціями може зрештою зробити розлучення ще більш травматичним.

Тому звертайтеся за професійною допомогою, коли це необхідно.  • Gee, T. (2001). The grieving process in separation and divorce. Grief Matters: The Australian Journal of Grief and Bereavement, 4(1), 6.
  • Cáceres, C., Manhey, C., & Vidal, C. (2009). Separación, pérdida y duelo de la pareja: Reflexiones imprescindibles para una terapia de divorcio. De familias y terapia, 27, 41-60.
  • Yárnoz-Yaben, S. (2017). Grief due to divorce: relationship with attachment style and effects on subjective well-being and co-parenting/El duelo ante el divorcio: relación con el estilo de apego y efectos en el bienestar subjetivo y el ejercicio de la co-parentalidad. Estudios de Psicología, 38(3), 667-688.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.