9 корисних звичок - запорука довгого життя

Доведено, що дотримання певних звичок сприяє повноцінному та здоровому життю, дозволяючи людині почуватись та виглядати молодою і продовжувати своє життя.
9 корисних звичок - запорука довгого життя

Останнє оновлення: 09 листопада, 2018

Стиль життя людини має величезний вплив на її здоров’я, а також на те, як людина старіє –  розумово та фізично. Доведено, що дотримання певних звичок сприяє повноцінному та здоровому життю, дозволяючи людині почуватись та виглядати молодою і подовжувати своє життя.Старіння  – природна та неминуча частина життя; але існують певні звички, що пришвидшують процес та мають серйозний вплив на здоров’я, змушуючи людину виглядати старішою, ніж вона є. На щастя, існують і корисні звички, що допомагають тілу виглядати молодо, а людині отримувати насолоду від здорового життя протягом багатьох років. Нижче ми розкажемо про декілька звичок, які допоможуть прожити довше та здоровіше життя.

9 корисних звичок, як запорука довгого життя

Їжте корисну для здоров’я їжу

Дотримання здорового харчування передбачає помірність та різноманітність. Тіло людини потребує усього потрохи, будь-які продукти мають свою користь. Деяка їжа є кориснішою за іншу, але найкращий спосіб переконатись в дотриманні здорової дієти, – це споживати продукти, збагачені всіма необхідними елементами.

Завжди необхідно їсти їжу, що містить клітковину, вітаміни та мінерали. Також украй важливо пам’ятати, що зловживання будь-чим шкодить здоров’ю, особливо зловживання жирами та їжею швидкого приготування.

Дотримання щоденної гігієни

миття рук

Знайте, що потрібно дотримуватись щоденної гігієни, аби усунути шкідливі хвороботворні мікроорганізми, які можуть завдати шкоди здоров’ю. Важливо митися кожного дня та доглядати за своїм тілом відповідно до його потреб. Наприклад, інтимна зона вимагає більше догляду, ніж, скажімо, руки чи рот.

Щоденні вправи

На 100% доведено, що фізичні вправи  покращують фізичне самопочуття, а також і розумову діяльність. Технології мають великий вплив на спосіб життя людей, тому важливо допомагати своєму тілу і дбати про його хороший фізичний стан, регулярно виконувати вправи, що допоможуть підтримувати відповідну вагу та збережуть від хвороб.

Не важко привчити себе до режиму, іноді це навіть весело. Надавайте перевагу сходам, а не ліфту, бігайте, плавайте, стрибайте, або танцюйте; будь-яка фізична активність буде на користь.

Запобігайте нещасним випадкам

квіти

Часто дрібних побутових травм, які завдають шкоди здоров’ю, можна уникнути. Уникайте ризикових ситуацій, не соромтесь просити про допомогу, коли треба виконати важку роботу, завжди спершу оцініть можливість впоратись із побутовими та робочими завданнями, які вимагають ваших зусиль.

Уникайте алкоголю та цигарок

Багато молодих людей пов’язують споживання алкоголю з розвагою. Починаючи пити в молодому віці, людина наражає здоров’я на ризик, і це часто може викликати залежність, яке важко вилікувати.

Алкоголь – токсична речовина для нашого організму і може викликати залежність. Цигарки  – це інша погана звичка багатьох людей. Знаємо, що тютюн  має негативні наслідки для здоров’я і часто приводить до смерті. Таким чином, намагайтесь уникати цих вад, щоб прожити довге життя без алкоголю та тютюну.

Розвивайтесь розумово

думки

Так само, як і тіло, розум теж треба тренувати, щоб залишатися здоровими і мати змогу боротися зі старінням. Виконувати розумові вправи легко. Це допоможе покращити розумову діяльність. Достатньо читати, складати пазли, писати, розвивати концентрацію та мислення.

Насолоджуйтесь вільним часом

Найкращий спосіб зберегти відчуття молодості, підтримувати здоров’я та насолоджуватись якісним життям – це навчитись отримувати насолоду від вільного часу, організовуючи свою діяльність у веселий спосіб, що дає змогу розслабитись. Проводьте час із сім’єю, або друзями,  подорожуйте, ходіть на концерти, додавайте різноманіття у рутинне життя. Це найкращий спосіб насолоджуватись повноцінним життям.

Уникайте стресу

життя в стресі

Реальність полягає у тому, що багато людей страждають від хвороб, пов’язаних зі стресом. Усе, починаючи з роботи і домашнього середовища, закінчуючи технологіями, а також іншими чинниками, з якими людина зіштовхуєтесь у повсякденному житті, може викликати стрес, занепокоєння, депресію і десятки інших симптомів, які порушують фізичний та емоційний баланс.

Пийте більше води

Вода – це життя. Відомо, що більш ніж на половину організм людини складається з води. Переконайтесь, що ви випиваєте принаймні два літри води в день. Це допоможе залишатись здоровими, наситити організм необхідною рідиною, надати шкірі молодшого вигляду. Вода має корисні властивості, якими треба щоденно користуватися! • Water and nutrition. (2016).
  cdc.gov/healthywater/drinking/nutrition/
 • Institute of Medicine of the National Academies. (2005). Chapter 4: Water. Dietary reference intakes for water, potassium, sodium, chloride, and sulfate.
  nap.edu/read/10925/chapter/6
 • American Council on Exercise. (n.d.). Exercise library.
  acefitness.org/education-and-resources/lifestyle/exercise-library/
 • CMAJ. 2006 Mar 14; 174(6): 801–809. Health benefits of physical activity: the evidence. doi: 10.1503/cmaj.051351
 • University of Washington School of Medicine. (2018). No safe level of alcohol, new study concludes. https://www.sciencedaily.com/releases/2018/08/180824103018.htm
 • Int J Angiol. 2007 Autumn; 16(3): 77–83. Cigarette smoke and adverse health effects: An overview of research trends and future needs. doi: 10.1055/s-0031-1278254

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.