Апендицит у дітей. Докладніше про симптоми

Для батьків дуже важливо знати, як виникає та проявляється апендицит у дітей. Малеча не завжди може описати свої відчуття чи вчасно забити на сполох, тому варто бути обачними. Докладніше в нашій статті.

Останнє оновлення: 06 лютого, 2019

Апендицит у дітей це дуже поширене захворювання, яке часто вражає підлітків та є однією з основних причин викликання швидкої. Тому щойно у вас з’явилися перші симптоми, одразу вирушайте до лікаря. Завдяки цьому ви одразу знатимете діагноз і зможете пошвидше позбутися гострого болю.

Він розвивається через запалення апендикса, органа у формі мішка, сполученого з товстою кишкою. Загалом загострення може статися в будь-якому віці, хоча апендицит рідко вражає дітей до двох років.

Основні симптоми залежать від віку. У всіх людей ознаки проявляються по-різному. Проте є низка основних показників, які характеризують апендицит у дітей. Якщо у вас виникли підозри, неодмінно зверніться до лікаря, адже лише так ви дізнаєтеся точний діагноз. Фахівець вирішить, чи потрібне хірургічне втручання та дасть відповідне скерування.

Чому виникає апендицит?

Обструкція в апендиксі може виникнути з кількох причин:

  • наявність затверділого, сухого калу;
  • запалення лімфатичних вузлів у кишечнику;
  • наявність паразитів.

Коли щось перешкоджає нормальній роботі апендикса, він запалюється і з’являється перший симптом – біль. Після цього бактерії починають дуже швидко розмножуватися. В апендиксі виникає зараження й він може розірватися, якщо вчасно не здійснити хірургічне втручання. У майбутньому це суттєво вплине на здоров’я, а у випадку дітей може навіть загрожувати життю.

Як проявляється апендицит у дітей?

Так само, як відрізняється розмір і розташування апендикса в кожної людини, відрізняються і симптоми. Апендицит у дітей можна виявити за допомогою низки основних ознак. Запалення може виникнути через інші захворювання, звичайне порушення травлення або дещо значно складніше.

Під час приступу можуть проявлятися не всі з указаних нижче симптомів. Саме тому ми знову наголошуємо на важливості кваліфікованого огляду. Якщо ви виявили в себе кілька симптомів апендициту, неодмінно їдьте в лікарню або викликайте швидку.

Розрив апендикса може статися через 24-72 години після появи симптомів, тому до цього треба ставитися дуже серйозно.

Найпоширеніші симптоми апендициту

1. Біль у животі

Гострий біль – це один із найчастіших симптомів. Біль зосереджуватиметься біля пупка, а потім перейде в нижній правий бік живота.
Болісні відчуття погіршуються при легкому натисканні, глибокому диханні чи русі. Також можуть німіти м’язи живота або з’являтися біль під час сечовипускання чи дефекації.

Дивіться також: Симптоми апендициту, які варто вміти розпізнавати

2. Блювання та погіршення апетиту

Апендицит у дітей зазвичай проявляється через запаморочення, нудоту, блювоту та втрату апетиту. Переважно ці симптоми виникають одночасно.

На жаль, такі розлади також з’являються при інших захворюваннях, тому можна помилитися з діагнозом. Але якщо крім цього в дитини сильно болить живіт, це може свідчити про апендицит.

3. Лейкоцитоз

Коли запалення або інфекція вже почали прогресувати, організм захищається, створюючи більше білих кров’яних тілець.

Якщо провести лабораторні аналізи, можна чітко побачити збільшення кількості лейкоцитів у кровотоці.

Менш поширені симптоми

4. Лихоманка

Під час перших годин загострення апендициту може виникати лихоманка, особливо в дітей. Утім це не надто поширений симптом. Також може підвищуватися температура, коли запалення значно посилилося й апендикс розірвався. При розриві всі відходи з цього органа потрапляють у черевну порожнину.

5. Діарея або закреп

Ці симптоми трапляються не надто часто, але про них варто пам’ятати. Діарея не буде дуже сильна чи рідка, але кал матиме слиз.

Крім того, у деяких пацієнтів спостерігається закреп.

6. Набряк шлунка

Набряк або здуття живота виникає дуже рідко. Переважно це трапляється, коли апендицит у дітей.

Як відрізняються симптоми залежно від віку?

У дітей віком від 5 до 12 років і підлітків симптоми апендициту дуже нагадують те, як це захворювання проявляється в дорослих: біль у животі, блювання та втрата апетиту. Апендицит у дітей до одного року запалюється надзвичайно рідко. У цьому випадку основним симптомом є здуття, яке також може супроводжуватися блюванням і відсутністю апетиту. На жаль, коли дитина зовсім маленька, складно визначити, де її болить, адже вона не може розповісти про це.

Чому немовлята рідко страждають на апендицит? Причина в розмірі апендикса. Він настільки малий, що ймовірність обструкції чи запалення мінімальна.

Так само апендицит нечасто буває в дітей віком від одного до п’яти років. Проте якщо це трапилося, щоб поставити діагноз, варто звернути увагу на наявність болю, лихоманки та блювання. Дитина може скаржитися на гострий біль при натисканні на живіт.

Коли йдеться про вікову категорію від 5 до 12 років, може не відбуватися міграція болю від пупка до низу живота. У деяких юних пацієнтів з’являється гарячка, а ще менше – страждають на діарею.

Читайте також: 7 внутрішніх органів, без яких людина може жити

Яке рішення? Негайно до лікаря!

Апендицит можна вилікувати лише за допомогою видалення апендиксу хірургічним шляхом. Ця процедура дуже рідко спричиняє ускладнення. Немає домашнього лікування чи натуральних засобів для зменшення запалення апендиксу.

Якщо вчасно не видалити запалений апендикс, він може розірватися й бактерії поширяться по всьому організму. Така інфекція дуже серйозна. Вона може утворити абсцес (кишкова інфекція) або поширитися в черевній порожнині (перитоніт).

Зазвичай лікарям вдається точно діагностувати апендицит у дітей. Проблеми можуть виникнути при незрозумілому болю або коли малеча не може точно описати свої симптоми.

Видалення апендициту – це поширена процедура, пацієнт повернеться додому через два-три дні, проведені в лікарні.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Діти, які мочаться в ліжко: причини та лікування

Більшості батьків відома проблема, коли діти не можуть контролювати сечовий міхур і мочаться в ліжко під час сну. Як справитись з цим – читайте далі!