Чи добре пити воду під час їжі?

· Квітень 8, 2016

Пиття води під час їжі може сповільнити травлення. Краще пити воду перед їжею, тому що це додатково захистить стінки шлунку, наддасть нам відчуття ситості і допоможе не переїдати.

Є два протилежні аспекти цього твердження. Хоча ви не можете жити без рідини і ваше тіло складається з в основному з неї, питна вода під час їжі може втручатися в процес травлення. Дізнатися відповідь на це питання ви можете в нашій статті.

Вода – джерело рідини

Усі знають, що вода усуває токсини, зволожує органи, транспортує корисні речовини до клітини і допомагає в усіх метаболічних процесів. Саме тому ми рекомендуємо пити води два або два з половиною літри в день.

Була дискусія щодо того, чи добре пити воду під час їжі. Чи допомагає це вам схуднути чи ні? Змінює вона травний процес? Чи допомагає це зберегти рідину? Є багато міфів і тверджень з цього питання.

woda1

По-перше, вода не має калорій. Якщо ви п’єте воду перед обідом або вечерею, ваш шлунок буде заповнений і ви будете їсти менше.

Дослідження американського хімічного товариства в Бостоні заявило, що люди, які пили дві склянки води перед їжею, з’їли від 75 до 90% менше калорій. Це тому що вода наповнює шлунок, а іноді ми думаємо, що голодні, коли насправді ми хочемо пити.

З іншої точки зору, кажуть, що якщо пити воду під час їжі, то це викликає затримку рідини. Експерти кажуть, що це брехня, бо відбувається зворотне. Питна вода стимулює роботу нирок і сприяє збалансованості водного рівня в організмі, незалежно від того, в який час ви її споживаєте.
zbahacheni wodou

Деякі дієти забороняють пити воду під час їжі, тому що коли ви їсте вуглеводи, це може ускладнити травлення. Цей метод варто використовувати з стравами, які містять картоплю, хліб, білий рис. Автори дієт наполягають на тому, що ці продукти “розростаються” з водою, тому вони запалюють шлунок і надають вам товстого вигляду.

Запитання і відповіді щодо відношення води та їжі: інший погляд

Як ми вже говорили на початку, є люди, які кажуть що пити воду під час їжі – це корисно, а інше вважають, що це шкідливо  Ті, хто проти цього, заявляють, що це шкідливо, через те що в холодній воді тверднуть жирні продукти, що перериває або затримує травлення.

Що відбувається в організмі, коли ви п’єте холодну воду під час їжі?

Коли вода потрапляє в кишечник і поглинається ним, він швидко перетворюється в жировій тканині, тобто продукти перетворюються в жир, який йде безпосередньо в артерії. Якщо ви протягом деякого часу так їсте, це може призвести до холестерину або серцевої проблеми.

Яка реакція спрацьовує під час цього процесу?

woda2

Шлунок призначений для вироблення кислот, які допомагають переварюванню їжі так, щоб вони належним чином асимілювалися. Усе залежить від травної системи кожної людини.

Однак коли ви п’єте холодну воду, виробництво кислот сповільнюється і ослаблюється, і це займає більше часу для розщеплення їжі.

Коли краще пити воду до або після їжі?

Ми пропонуємо пити після їжі, щоб рідина могла захистити стінки шлунка. Однак ви повинні мати на увазі, що це краще пити воду кімнатної температури або теплу, а не воду яка нещодавно була в холодильнику або заморожену.

Холодна вода робить більш лужним середовище організму, а через це робить шлунок важчим.

Чи відбувається те ж саме, коли я вип’ю сік або безалкогольні напої замість води?

У цих випадках напої виконують більш радикальну функцію у шлунку, оскільки шлунковий сік їх розбавляє, а також змінюється травлення. Таким чином, ми не рекомендуємо пити соки або промислові безалкогольні напої  ні до, на під час, ні після їжі. Насправді, найкраще їсти без вживання будь-якої рідини.

woda z lumonom

Коли і як пити воду?

Рекомендована мінімальна кількість становить вісім склянок протягом дня без врахування трьох основних прийомів їжі (сніданок, обід, і вечеря). Ввечері добре випити дві або три склянки води протягом однієї години, зачекати 30 хвилин і поїсти. Протягом дня ми рекомендуємо пити води кожні тридцять хвилин, особливо в літній час.

Суперечки про те, чи добре пити воду під час їжі, тривають, тому що не було проведено багато досліджень, які підтримують одну теорію чи іншу. Таким чином все це залежить від вашого організму і від того, як ви себе почуваєте, відповідно до ваших звичок. Якщо ви п’єте воду під час їжі і відчуваєте тяжкість в шлунку, хоча ваша їжа була легкою, це є ознакою того що вам потрібно змінити вашу звичку.

Якщо ж, не пивши нічого,  ви розумієте, що довше перетравлюєте їжу, то склянка води після їжі не принесе ніякої шкоди.

Деякі люди рекомендують їсти десерт після їжі. Очевидно, що є фрукти, як груші або апельсини, при споживані яких за годину до обіду або вечері зменшиться апетит. Ви також не будете зневоднені, через те що в них міститься вода.