Чи добре пити воду під час їжі?

Питна вода під час їжі може втручатися в процес травлення. Отже, чи корисно пити воду під час їжі? Дізнатися відповідь на це питання ви можете в нашій статті.
Чи добре пити воду під час їжі?

Останнє оновлення: 31 травня, 2021

Пиття води під час їжі може сповільнити травлення. Вважається, що краще пити воду перед їжею, тому що це додатково захистить стінки шлунку, надасть нам відчуття ситості та допоможе не переїдати.

Є два протилежні аспекти цього твердження. З одного боку, ви не можете жити без рідини і ваше тіло складається в основному з неї, з іншого – питна вода під час їжі може втручатися в процес травлення. Дізнатися відповідь на це питання ви можете в нашій статті.

Вода – джерело рідини

Усі знають, що вода усуває токсини, зволожує органи, транспортує корисні речовини до клітин і допомагає в усіх метаболічних процесах. Саме тому ми рекомендуємо пити два або два з половиною літри води на день.

Була дискусія щодо того, чи добре пити воду під час їжі. Чи допомагає це схуднути чи ні? Чи змінює вона травний процес? Чи допомагає зберегти рідину? Є багато міфів і тверджень з цього питання. Давайте розглянемо деякі з них.

стакан води

По-перше, вода не має калорій. Якщо ви п’єте воду перед обідом або вечерею, ваш шлунок буде заповнений і ви будете їсти менше.

Дослідження американського хімічного товариства в Бостоні заявило, що люди, які пили дві склянки води перед їжею, з’їдали на 75-90% менше калорій. Це тому, що вода наповнює шлунок, а іноді ми думаємо, що голодні, коли насправді хочемо пити.

Але є й інша точка зору на це питання: мовляв, якщо пити воду під час їжі, то це викликає затримку рідини. Експерти кажуть, що це брехня, адже насправді відбувається зворотне. Питна вода стимулює роботу нирок і сприяє збалансованості водного рівня в організмі, незалежно від того, в який час ви її споживаєте.

чи добре пити воду

Деякі дієти забороняють пити воду під час їжі, тому що якщо ви їсте вуглеводи, це може ускладнити травлення. Цей метод варто використовувати зі стравами, які містять картоплю, хліб, білий рис. Автори таких дієт наполягають на тому, що ці продукти “розростаються” з водою, тому вони запалюють шлунок і надають вам товстого вигляду.

Запитання і відповіді щодо відношення води та їжі: інший погляд

Як ми вже говорили на початку, є люди, які кажуть що пити воду під час їжі корисно, а інші вважають, що це шкідливо. Ті, хто проти цього, заявляють, що жирні продукти тверднуть в холодній воді, а це перериває або затримує травлення.

Що відбувається в організмі, коли ви п’єте холодну воду під час їжі?

Вода швидко потрапляє в кишечник і поглинається ним. Водночас, є гіпотеза, що, якщо пити під час їжі, то продукти швидко перетворюються в жир, який йде безпосередньо в артерії. Якщо ви протягом деякого часу так їсте, це може призвести до підвищення рівня холестерину або появи проблем з серцем.

Яка реакція відбувається під час цього процесу?

вода в стакані

Шлунок призначений для вироблення кислот, які допомагають перетравлюванню їжі так, щоб вони належним чином асимілювалися. Усе залежить від травної системи кожної людини.

Однак, коли ви п’єте холодну воду, за деякими твердженнями, виробництво кислот може сповільнитись та ослабитись, і розщеплення їжі може зайняти більше часу.

Коли краще пити воду: до або після їжі?

Ми пропонуємо пити після їжі, щоб рідина могла захистити стінки шлунка. Хоча, ви повинні мати на увазі, що краще пити воду кімнатної температури або теплу, а не воду, яка нещодавно була в холодильнику, або ж заморожену.

Холодна вода робить середовище організму більш лужним, а це може призвести до важкості у шлунку.

Чи відбувається те ж саме, коли ви п’єте сік або безалкогольні напої замість води?

У цих випадках напої виконують більш радикальну функцію у шлунку, оскільки шлунковий сік їх розбавляє, а це змінює процес травлення. Таким чином, ми не рекомендуємо пити соки або промислові безалкогольні напої ані до, ані під час, ані після їжі. Насправді, деякі спеціалісти вважають, що найкраще їсти без вживання будь-якої рідини.

вода з лимоном

Коли і як пити воду?

Рекомендована мінімальна кількість води становить вісім склянок протягом дня без врахування трьох основних прийомів їжі (сніданок, обід, і вечеря). Ввечері добре випити дві або три склянки води протягом однієї години, зачекати 30 хвилин і поїсти. Протягом дня ми рекомендуємо пити воду кожні тридцять хвилин, особливо в літній час.

Суперечки про те, чи добре пити воду під час їжі, тривають, тому що немає достатньо досліджень, які б підтримували одну теорію чи іншу. Таким чином все це залежить від вашого організму і від того, як ви себе почуваєте, відповідно до ваших звичок. Якщо ви п’єте воду під час їжі та відчуваєте важкість у шлунку, хоча ваша їжа була легкою, це є ознакою того, що вам потрібно змінити ваші звички.

Якщо ж, не не споживаючи воду, ви розумієте, що довше перетравлюєте їжу, то склянка води після їжі не принесе жодної шкоди.

Деякі люди рекомендують їсти десерти після їжі. Очевидно, що є фрукти, зокрема груші або апельсини, при споживані яких за годину до обіду або вечері зменшиться апетит. Ви також не будете зневоднені, через те, що в них міститься вода.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.