Чи знали ви, що плакати корисно для вашого здоров’я?

· Вересень 21, 2015
Встановлено, що коли людина плаче, відбувається вивільнення двох видів гормонів, які функціонують як природні анестезувальні засоби та мають здатність полегшувати біль. До того ж, разом зі сльозами з організму виводяться токсини, які накопичуються через стрес.

Протягом тривалого часу вважали, що сльози є ознакою слабкості людини, оскільки плач символізував незрілість особистості. Також існувала думка, що деякі люди плачуть, тому що вони не хочуть брати на себе відповідальність за свої помилки і просто хочуть викликати співчуття в оточення. Але виявляється, що плакати корисно для здоров’я і це є цілком природнім процесом.

Коли нам сумно і ми висловлюємо свої емоції сльозами – наш організм починає автоматично виробляти елементи, які відіграють роль природного заспокійливого засобу, який допомагає значно полегшити наше сприйняття болю. Під час плачу виробляються два види гормонів: опіоїди та окситоцин, – які функціонують як природній анестезувальний засіб, даючи нам можливість абстрагуватись від стресової ситуації.

Саме з цієї причини інколи плакати дуже корисно, оскільки це допомагає підтримувати здоров’я нашого організму – тому, в жодному разі, не стримуйте себе та дозвольте собі поплакати, якщо вас щось турбує. Це цілком природній процес, після якого пройде біль та обов’язково настане полегшення.

Сльози також можуть бути викликані почуттям радості та задоволення, але, на жаль, найчастіше вони з’являються у емоційно важкі часи для людини. Та попри все, сльози корисні для здоров’я людини, тож з’ясуймо, в чому саме полягає їх користь.

Сльози корисні для нашого зору

Сльози запобігають зневодненню слизових оболонок очей та забезпечують їх повноціне зволоження, що допомагає тримати очі в хорошій формі. Експерти також вважають, що людина, якій бракує здатності плакати, більш схильна мати проблеми з зором.

Сльози вбивають деякі бактерії

2-mikrobu

Сльози мають здатність вбивати певні бактерії протягом кількох хвилин контакту, тому що вони містять потужний компонент під назвою лізоцим. Він захищає наш організм від мікробів, які викликають застуди та інші захворювання.

Сльози можуть також вивести токсини

Сльози, які з’являються, коли ми переживаємо сильні емоції або біль, є частиною хорошої форми терапії, яка допомагає виводити токсини, які мають тенденцію накопичуватися в організмі через стресові ситуації.

Сльози допомагають зменшити стрес

Сльози, які виділяють наші очі, схожі на те, що виділяється нашим тілом, коли ми пітніємо, тому це є хорошим способом, щоб знизити напругу під час стресової ситуації.

Сльози покращують настрій

3-stres1

Коли ми плачемо, ми випускаємо велику кількість марганцю. При цьому сльози мають заспокійливий ефект, оскільки високі рівні марганцю в організмі можуть викликати втому, дратівливість, депресія, неспокій та інші порушення, які можуть серйозно вплинути на емоційну стабільність людини.

Завжди майте це на увазі!

Тепер ви знаєте про користь сліз для вашого емоційного здоров’я, тому в жодному разі не намагайтесь стримувати свої сльози. Боротьба з бажання плакати може завдати шкоди вашому здоров’ю, оскільки ви блокуєте вивільнення негативних емоцій, що з часом може перерости у дещо гірше.

Ніколи не бійтесь та не соромтесь висловлювати свої почуття, якщо ви відчуваєте необхідність плакати, оскільки разом зі сльозами зникають і ваші проблеми та турботи (у тому числі й ті, які впливають на ваше здоров’я).