Чи знали ви, що плакати корисно для вашого здоров’я?

22 Листопада, 2018
Встановлено, що плакати корисно, адже відбувається вивільнення гормонів, які функціонують як анестезуючі засоби та мають здатність полегшувати біль.

Протягом тривалого часу вважалось, що сльози є ознакою слабкості людини, оскільки плач символізував незрілість особистості. Також існувала думка, що деякі люди плачуть, тому що вони не хочуть брати на себе відповідальність за свої помилки і просто хочуть викликати співчуття в оточення. Але виявляється, що плакати корисно для здоров’я і це є цілком природним процесом.

Коли нам сумно – ми висловлюємо свої емоції сльозами. Наш організм починає автоматично виробляти елементи, які відіграють роль природного заспокійливого засобу.

Він допомагає значно полегшити наше сприйняття болю. Під час плачу виробляються два види гормонів: опіоїди та окситоцин, – які функціонують як природній анестезувальний засіб, даючи нам можливість абстрагуватись від стресової ситуації.

Дізнайтесь, як розвинути емоційну рівновагу.

Саме тому інколи плакати корисно, оскільки це допомагає підтримувати здоров’я нашого організму. Тому в жодному разі не стримуйте себе та дозвольте собі поплакати, якщо вас щось турбує. Це цілком природний процес, після якого пройде біль та обов’язково настане полегшення.

Сльози також можуть бути викликані почуттям радості та задоволення, але, на жаль, найчастіше вони з’являються у емоційно важкі часи для людини. Та попри все, сльози корисні для здоров’я людини, тож з’ясуймо, у чому саме полягає їх користь.

Плакати корисно для нашого зору

Сльози запобігають зневодненню слизових оболонок очей та забезпечують їх повноцінне зволоження. Це допомагає тримати очі в хорошій формі. Експерти також вважають, що людина, якій бракує здатності плакати, більш схильна до проблем із зором.

Сльози вбивають деякі бактерії

Сльози вбивають бактерії

Сльози мають здатність вбивати певні бактерії, тому що вони містять потужний компонент під назвою лізоцим. Він захищає наш організм від мікробів, які викликають застуди та інші захворювання. Якщо бактерії будуть декілька звилин “купатися” в сльозах – вони загинуть.

Сльози можуть також вивести токсини

Сльози, які з’являються, коли ми переживаємо сильні емоції або нестерпний біль (як фізичний так і моральний), є частиною хорошої форми терапії. Вона допомагає виводити токсини, які мають тенденцію накопичуватися в організмі через стресові ситуації.

Сльози допомагають зменшити стрес

Сльози, які виділяють наші очі, схожі на те, що виділяється нашим тілом, коли ми пітніємо. Як виявилось, плач є хорошим способом, щоб знизити напругу під час стресової ситуації. Тому немає нічого дивного в тому, що коли ми переживаємо дуже напружені моменти – нам часто хочеться плакати.

Організму тяжко витримати таке фізичне навантаження, від якого він хоче звільнитись через сьлози. Тому ніколи не соромтесь своїх сліз – це лише захисна реакція організму.

Сльози покращують настрій

сльози покращують настрій

Коли ми плачемо, ми випускаємо велику кількість марганцю. При цьому сльози мають заспокійливий ефект, оскільки високий рівень марганцю в організмі може викликати втому, дратівливість, депресію, неспокій та інші порушення. Все це може серйозно вплинути на емоційну стабільність людини.

Читайте: 6 натуральних засобів для боротьби з депресією.

Завжди майте це на увазі!

Тепер ви знаєте про користь сліз для вашого емоційного здоров’я, тому в жодному разі не намагайтесь стримувати свої сльози. Боротьба з бажання плакати може завдати шкоди вашому здоров’ю, оскільки ви блокуєте вивільнення негативних емоцій, що з часом може перерости у дещо гірше.

Ніколи не бійтесь та не соромтесь висловлювати свої почуття, якщо ви відчуваєте необхідність плакати, оскільки разом зі сльозами зникають і ваші проблеми та турботи (у тому числі й ті, які впливають на ваше здоров’я).

  • Д. Голдман. (2017). Чи справді корисно виплакатися?. BBC Future: https://www.bbc.com/ukrainian/vert-fut-39269955.
  • А. Разерфорд. (2016). Чому ми плачемо?. BBC Future: https://www.bbc.com/ukrainian/vert_fut/2016/06/160531_vert_fut_everything_you_need_to_know_about_crying_vp.