Чотири поради для зміцнення мозку

Зміцнення мозку можливе, якщо ви зробите це правильно. Для цього дуже важливо вести здоровий спосіб життя. Ми розповімо більше про це в цій статті.
Чотири поради для зміцнення мозку

Останнє оновлення: 26 листопада, 2019

Мозок людини – це орган, який від юнацтва до старості постійно змінюється і адаптується. Це означає, що, якщо стимулювати його правильно, можна покращити його пізнавальні здібності, вивчити нове та поліпшити пам’ять. Однак для зміцнення мозку також потрібно практикувати деякі щоденні звички та вправи.

Правда полягає в тому, що мозок дуже схожий на будь-який м’яз тіла. Якщо ви не користуєтесь ним і не займаєтеся регулярно вправами, він атрофується і втрачає свою функціональну здатність. Поліпшення якості життя у ваших руках, тож ви можете легше зміцнити свій мозок і розширити свій кругозір.

Що ви можете зробити для зміцнення мозку?

Якщо ви хочете, щоб ваш мозок був міцним, пам’ятайте про ці поради. Візьміть на замітку, тому що вони можуть принести великі зміни!

1. Зменште стрес.

як зменшити стрес для зміцнення мозку
Перша порада для зміцнення мозку – зменшення стресу. Майте на увазі, що багато досліджень довели, що хронічний стрес може згубно впливати на цей орган.

Один із найкращих способів уникнути стресу – практикувати медитацію та уважність. Вам знадобиться лише 10-20 хвилин на день, тому це не займе багато вашого часу. Додатково можна спробувати дихальні вправи, медитацію або йогу.

2. Спробуйте когнітивні тренувальні вправи.

Розум залишається гострим, коли практикуєте пластичність мозку. Це наша здатність мозку постійно змінюватися. Ця здатність може залишатися такою ж і навіть покращуватися, коли ми робимо когнітивні тренувальні вправи.

Окрім того, ви можете повернутися до навчання або навіть вивчити нову мову. Навіть просто настільні ігри допомагають стимулювати мозок та координацію рук і очей. Ці хобі забезпечують можливість ефективно покращити мислення та координацію.

Інші прості речі, які ви можете зробити, – писати протилежною рукою, маніпулювати складними предметами, вивчати нові напрямки тощо.

3. Достатньо відпочивайте.

сон для зміцнення мозку
Відпочинок є важливим, якщо ви хочете підтримувати здоров’я мозку. Брак сну може вплинути на втрату мозкової тканини.

Майте на увазі, що відновлення та ріст мозку відбувається, коли ми спимо. Крім того, сни дуже важливі для тих, хто хоче мати сильний розум, навіть для людей похилого віку, адже з роками рівень мелатоніну знижується. Це природна речовина, яка має властивості регулювання сну.

4. Бережіть своє тіло, щоб подбати про свій розум.

Нарешті, якщо ви хочете піклуватися про свій розум, вам варто спочатку почати з турботи про своє тіло. Це означає, що якщо ви хочете зміцнити мозок, треба почати з роботи над своїм фізичним здоров’ям.

Частіше ходіть на прогулянки, додайте до раціону здоровіші продукти або відмовтеся від шкідливої ​​звички, наприклад, вживання алкоголю чи тютюну. Усе це допоможе здоров’ю вашого мозку. Звісно, дещо може бути важче здійснити, але ваш мозок буде вам вдячний.

Дослідження показали, що люди, які регулярно займаються фізичними вправами та правильно харчуються, менш сприйнятливі до когнітивних захворювань, пов’язаних із процесом старіння.

Пам’ятайте, що зміцнювати мозок означає практикувати корисні звички та уникати малорухливого способу життя. Якщо ви постійно використовуєте свій мозок по-новому і завжди кидаєте виклик собі, ваш мозок буде рости та зміцнюватися.

Отже, киньте виклик собі та оживіть свій мозок!



  • Romero, R, Cueva, H, Barboza, L. La gimnasia cerebral como estrategia para el desarrollo de la creatividad en los estudiantes. Omnia [Internet]. 2014;20(3):80-91. Recuperado de: http://www.redalyc.org/articulo.oa?id=73737091006
  • Velásquez Burgos, BM, Remolina de Cleves, N, Calle Márquez, MG. EL CEREBRO QUE APRENDE. Tabula Rasa [Internet]. 2009;(11):329-347. Recuperado de: http://www.redalyc.org/articulo.oa?id=39617332014
  • Ferris, L. T., Williams, J. S., & Shen, C. L. (2007). The effect of acute exercise on serum brain-derived neurotrophic factor levels and cognitive function. Medicine & Science in Sports & Exercise, 39(4), 728-734.
  • Peña, C. J., Kronman, H. G., Walker, D. M., Cates, H. M., Bagot, R. C., Purushothaman, I., … & Goodman, E. (2017). Early life stress confers lifelong stress susceptibility in mice via ventral tegmental area OTX2. Science, 356(6343), 1185-1188.
  • Smith, G. E., Housen, P., Yaffe, K., Ruff, R., Kennison, R. F., Mahncke, H. W., & Zelinski, E. M. (2009). A cognitive training program based on principles of brain plasticity: results from the Improvement in Memory with Plasticity‐based Adaptive Cognitive Training (IMPACT) Study. Journal of the American Geriatrics Society, 57(4), 594-603.
  • Walker, M. P. (2009). The role of sleep in cognition and emotion. Annals of the New York Academy of Sciences, 1156(1), 168-197.
  • Ferris, L. T., Williams, J. S., & Shen, C. L. (2007). The effect of acute exercise on serum brain-derived neurotrophic factor levels and cognitive function. Medicine & Science in Sports & Exercise, 39(4), 728-734.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.