Дружба з колишнім: чи так буває?

Для того, щоб примиритися з тим, що можлива дружба з колишнім, важливо дати собі час, щоб пережити розставання. Таким чином, обидві людини чітко зрозуміють свої почуття одне до одного.
Дружба з колишнім: чи так буває?

Останнє оновлення: 19 квітня, 2019

Коли стосунки закінчуються, дружба з колишнім викликає багато сумнівів. Хоча ви намагаєтеся поводитися по-дорослому, ви знаєте, що дружба – не найкраща ідея. Що ви зробите, якщо ваш колишній хоче бути другом?

Враховуючи те, що це дуже поширена ситуація, ми хочемо ретельно підійти до неї з декількох точок зору.

Незалежно від того, наскільки поганими були стосунки, одному з партнерів завжди завдали більше болю, ніж іншому. Хоча є змішані почуття, хтось зазвичай хоче залишитися друзями, щоб спробувати відновити втрачену любов.

Хоча є випадки, коли обидві половинки можуть розійтися по-хорошому, здебільшого краще подіють відстань і час. Так ніхто не матиме помилкових ілюзій та не буде ще страждати.

Чому колишній хоче бути другом?

чому колишній хоче бути другом

Останнє було б ідеальним, коли ви пройшли багато разом. Проте, як правило, людям важко знайти спільну мову і залишитися друзями.

Бажання дружби, коли між вами був інший тип емоційних і сексуальних зв’язків, не працює в більшості випадків. Майже завжди є хтось, хто в глибині душі хоче залишатися поруч, щоб спробувати відвоювати іншого.

Фактично така ситуація може бути дуже напруженою. Загалом, виникають почуття невпевненості та ревнощів. Вони виникають внаслідок того, що ви більше не хочете бути з іншою людиною в інтимних стосунках.

Чи можлива дружба з колишнім?

Іноді в цьому немає поганих намірів. Можливо, він просто хоче зробити щось хороше, тому що у вас не склалася пара.

Проте майже завжди є виправданням залишатися близькими. Іноді це відбувається з корисливих причин, а іноді саме тому, що він може захотіти відновити те, що вже втратив.

Це хороша ідея?

Усе залежить від обставин. Якщо ви не відчуваєте те саме до цієї людини, краще рухатися далі. Так ви не будете створювати помилкові ілюзії щодо такої дружби.

Якщо у вас є сильні почуття і саме ви хочете все виправити, поговоріть відверто про свої наміри. Ви можете постраждати ще більше, ніж після розставання, якщо ваш колишній хоче бути другом.

Чи можна бути друзями з колишніми?

чи можлива дружба з колишнім
найкраще покласти цій ситуації край.

Якщо ваш колишній хоче бути другом, він може спробувати скористатися дружбою, щоб спробувати розпалити старе полум’я. Однак краще усвідомлювати реальні наміри, щоб не наробити більше помилок.

Майте на увазі, що деякі колишні використовують дружбу, щоб і далі маніпулювати іншою людиною. Іноді вони, можливо, хочуть продовжувати сексуальні контакти, навіть якщо вони більше не люблять.

Тому краще зайняти час, щоб обміркувати ситуацію, перш ніж приймати рішення. Оскільки ви знаєте, що це за людина, ви можете сформувати уявлення про те, чого вона дійсно хоче.

Пам’ятайте: рішення за вами

розставання

Іноді, навіть якщо це боляче, краще визнати, що все скінчено. Буває, що перебування поруч може бути шкідливішим, ніж відстань. Знайдіть час, подумайте про свої пріоритети і дайте собі можливість зустріти нових людей.

Кожне розставання має пройти через процес скорботи, щоб ви могли охолонути і знайти нові можливості. Якщо ви дозволите вашому колишньому чіплятися за дружбу, зрештою це може завдати болю вам обом.

Час завжди розставляє крапки над “і”. Річ у тім, щоб набути досвід, зцілити свої рани та звільнитися від гніву, провини та страху. У майбутньому, можливо, ви зможете бачитися, навіть якщо не будете друзями.

This might interest you...
Чотири ситуації, коли варто зійтися з колишнім
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Чотири ситуації, коли варто зійтися з колишнім

Ви розійшлися з хлопцем чи дівчиною, але відчуваєте, що не все ще завершилося? Сьогодні ми хочемо розповісти вам, коли варто зійтися з колишнім.  • Clark, E. M., Fernandez, P., Harris, A. L., Hasan, M., & Votaw, K. B. (2017). The aftermath: Friendship after romantic relationship termination. In The psychology of friendship BT – ItemValueImpl ( label = Título de publicación value = [The psychology of friendship] blockName = text mnemonic = pub mnemonicSearchType = ExactMatch template = null ).
  • Mogilski, J. K., & Welling, L. L. M. (2017). Staying friends with an ex: Sex and dark personality traits predict motivations for post-relationship friendship. Personality and Individual Differences. https://doi.org/10.1016/j.paid.2016.04.016
  • Bullock, M., Hackathorn, J., Clark, E. M., & Mattingly, B. A. (2011). Can we be (and stay) friends? Remaining friends after dissolution of a romantic relationship. Journal of Social Psychology. https://doi.org/10.1080/00224545.2010.522624