Факти про людський організм, які вам буде цікаво знати

Чому ви не можете покрутити безіменним пальцем так, щоб інші пальці не рухалися? Цей палець зв’язаний одним м'язом із середнім пальцем, який обмежує незалежний рух.

Тіло людини є дивовижним механізмом. Людина – це істота, яка володіє як хорошими, так і поганими якостями, і вона, безсумнівно, здатна робити великі справи. Чи багато ми знаємо про можливості та особливості нашого організму?

Більшість людей навіть не здогадується, наскільки складний і досконалий механізм їм дістався в користування. Пропонуємо ознайомитися з деякими дивовижними фактами, завдяки яким ви, ми сподіваємося, почнете ставитися до свого організму шанобливіше й уважніше. Ось десять цікавих фактів про людський організм, які безсумнівно, здивують вас!

1. У вас відсутнє сухожилля?

Це може здивувати вас, але 15% людей не мають сухожиль променевого згинача зап’ястя. Якщо ви хочете з’ясувати, чи ви одна з цих людей, яких у світі є 15%, вам просто слід зробити одну річ: доторкніться великим пальцем руки до мізинця і спробуйте зігнути зап’ястя назад. Два сухожилля може побачити 85% людей, які роблять це, але іноді ви можете бачити тільки одне. А скільки бачите ви?

2. Вазовагальна непритомність

Це ще одна дивна річ у людей, хоча і проблематична. Деякі люди непритомніють після сечовипускання. Це відбувається, коли сечовипускання стимулює блукальний нерв, а іноді й викликає раптове падіння артеріального тиску. Це не жарт.

3. Репродуктивні органи та нирки

10faktiv1

Ці два органи дуже тісно пов’язані між собою. Проаналізуймо, наприклад, чоловічий організм. Коли чоловік отримує сильний удар по яєчках, він відчуває біль у нирках. Це є результатом розвитку двох органів разом. Цей розвиток триває, поки вони (репродуктивні органи та нирки) не досягнуть завершальної стадії свого відповідного розвитку.

4. Спробуйте поворушити безіменним пальцем

Проведемо невеликий тесту: покладіть руку на рівну поверхню і спробуйте підняти кожен палець. Ви зможете підняти всі пальці крім безіменного пальця. Але, звісно, трапляються люди, які зможуть зробити це, але, тим не менше, рух цього пальця, як правило, буде обмежений, оскільки вказівний палець і мізинець мають незалежні м’язи, в той час як безіменний і середній пальці зв’язані між собою одним м’язом.

5. Одна нирка вище іншої

Ось ще один цікавий факт: ліва нирка в організмі людини розміщена трохи вище, ніж права. Чому так відбувається? Причина одна – через тиск печінки, яка вона чинить на праву нирку. Чи знали ви про це?

6. Цукор у крові

10faktiv2

Якщо рівень цукру в крові дорівнював столовій ложці цукру, розчиненого у крові, ви могли б жити два дні без їжі і не мати жодних серйозних проблем із здоров’ям. Проте пізніше, коли рівень цукру знизиться, ваш організм починає страждати від процесу, відомого як кетоз, коли печінка розщеплює глікоген, щоб компенсувати недостатню кількість цукру в крові.

Це досить небезпечна ситуація, тому не варто експериментувати. Ось чому, дієти з високим вмістом білка, які не містять продуктів, що містять цукор, не рекомендовані.

7. Чи знаєте ви, що у вас менше кісток, ніж у немовляти?

Це правда! Коли народжується маленька людина, у неї нараховують близько 300 кісток в організмі. Однак у міру росту організму, ці кістки починають зростатися і розвиватися разом і в кінцевому результаті у дорослої людини налічують 206 кісток.

8. Намагайтеся дихати і ковтати одночасно. Чи змогли ви це зробити?

10faktiv3

Ви ніколи не пробували так робити? Звісно, це неможливо. Причиною є особливість еволюції: піднебіння в роті розміщене так, щоб розширити глотку і покращити мовні здібності людини.

Ця функція підвищує ймовірність того, що ви можете легко вдавитися, ось чому надгортанник має захисну функцію: не дає їжі  попадати в дихальні шляхи. Усе це разом робить неможливим ковтати і дихати одночасно.

9. Скільки антитіл в середньому виробляє ваш організм щодня?

Три грами. І ці три грами дійсно дуже важливі для вашого здоров’я, адже вони захищають ваш організм від дії шкідливих мікроорганізмів.

10. Скільки атомів міститься в організмі людини?

Ви коли-небудь ставили собі це питання? Звісно, це не те питання, яке б не давало вам спати цілу ніч, але якщо хоча б раз таке питання спадало вам на думку, тоді розв’яжімо невелику математичну задачу. Якщо людина важить 70 кілограмів і, щоб з’ясувати, скільки атомів вона має у своєму організмі, вам слід записати число 7 з 27 нулями. Це важко собі уявити? Це дивно, але факт!