Факти про людський організм, які вам буде цікаво знати

Чому ви не можете покрутити підмізинним пальцем так, щоб інші пальці не рухалися? Цей палець зв’язаний одним м'язом із середнім пальцем, який обмежує незалежний рух. І це тільки один цікавий факт про людський організм, про решту - читайте далі!
Факти про людський організм, які вам буде цікаво знати

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Людський організм є дивовижним механізмом. Людина – це істота, яка володіє як хорошими, так і поганими якостями, і вона, безсумнівно, здатна робити великі справи. Чи багато ми знаємо про можливості та особливості нашого організму?

Більшість людей навіть не здогадується, наскільки складний і досконалий механізм їм дістався в користування. Пропонуємо ознайомитися з деякими дивовижними фактами, завдяки яким ви, ми сподіваємося, почнете ставитися до свого організму з більшою шаною та увагою. Ось десять цікавих фактів про людський організм, які, без сумніву, здивують вас!

1. У вас відсутнє сухожилля?

Це може здивувати вас, але 15% людей не мають сухожиль променевого згинача зап’ястку. Якщо ви хочете з’ясувати, чи ви серед цих 15% людей, вам просто слід зробити одну річ: доторкніться великим пальцем руки до мізинця і спробуйте зігнути зап’ястя назад. Під час цієї вправи 85% людей можуть побачити два сухожилля, але іноді ви можете бачити тільки одне. А скільки бачите ви?

2. Вазовагальна непритомність

Це – ще одна дивна річ, яку демонструє людський організм, хоча і проблематична. Деякі люди непритомніють після сечовипускання. Це відбувається, коли сечовипускання стимулює блукаючий нерв, а іноді й викликає раптове зниження артеріального тиску. Це – не жарт.

3. Репродуктивні органи та нирки

факти про нирки

Ці два органи дуже тісно пов’язані між собою. Проаналізуймо, наприклад, чоловічий організм. Коли чоловік отримує сильний удар по яєчках, він відчуває біль у нирках. Це – результат розвитку двох органів разом. Цей процес триває, поки вони (репродуктивні органи та нирки) не досягнуть завершальної стадії свого розвитку.

4. Спробуйте поворушити підмізинним пальцем

Проведемо невеликий тест: покладіть руку на рівну поверхню і спробуйте підняти кожен палець. Ви зможете підняти всі пальці, окрім підмізинного. Звісно, трапляються люди, які можуть зробити це, але, тим не менше, рух цього пальця, як правило, буде обмежений, оскільки вказівний палець і мізинець мають незалежні м’язи, в той час як підмізинний і середній пальці зв’язані між собою одним м’язом.

5. Одна нирка вище іншої

Ось ще один цікавий факт про людський організм: ліва нирка розміщена трохи вище, ніж права. Чому так відбувається? Причина одна – через тиск печінки, який вона чинить на праву нирку. Чи знали ви про це?

6. Цукор у крові

цукор у крові

Якби рівень цукру в крові дорівнював столовій ложці цукру, розчиненій у крові, ви могли б жити два дні без їжі і не мати жодних серйозних проблем із здоров’ям. Проте пізніше, коли рівень цукру знизиться, ваш організм починає страждати від процесу, відомого як кетоацидоз, коли печінка розщеплює глікоген, щоб компенсувати недостатню кількість цукру в крові.

Це – досить небезпечна ситуація, тому не варто експериментувати. Ось чому, дієти з високим вмістом білка, які не включають продуктів, що містять цукор, не рекомендовані.

7. Чи знаєте ви, що у вас менше кісток, ніж у немовляти?

Це правда! Коли народжується маленька людина, у неї в організмі нараховується близько 300 кісток. Однак, у міру росту організму, ці кістки починають зростатися й розвиватися разом, і в кінцевому результаті у дорослої людини налічується 206 кісток.

8. Спробуйте дихати і ковтати одночасно. Чи змогли ви це зробити?

дихати і ковтати одночасно

Ви ніколи не пробували так робити? Звісно, це неможливо. Причиною є особливість еволюції: піднебіння в роті розміщене так, щоб розширити глотку і покращити мовні здібності людини.

Ця функція підвищує ймовірність того, що ви можете легко вдавитися, ось чому надгортанник має захисну функцію: не дає їжі  попадати в дихальні шляхи. Усе це разом робить неможливим одночасне ковтання і дихання.

9. Скільки антитіл в середньому виробляє ваш організм щодня?

Три грами. І ці три грами дійсно дуже важливі для вашого здоров’я, адже вони захищають ваше тіло від дії шкідливих мікроорганізмів.

10. Скільки атомів міститься в організмі людини?

Ви коли-небудь ставили собі це питання? Звісно, це – не те питання, яке б не давало вам спати вночі, але якщо хоча б раз таке питання спадало вам на думку, тоді розв’яжімо невелику математичну задачу. Якщо людина важить 70 кілограмів і, щоб з’ясувати, скільки атомів вона має у своєму організмі, вам слід записати число 7 із 27 нулями. Це важко собі уявити? Може, це й дивно, але факт!  • Herculano-Houzel, S. (2012). The remarkable, yet not extraordinary, human brain as a scaled-up primate brain and its associated cost. Proceedings of the National Academy of Sciences. https://doi.org/10.1073/pnas.1201895109
  • Catellier, C. (1973). Blood sugar. L’union Medicale Du Canada.
  • Chatterjee, S., Davies, M. J., & Tarigopula, G. (2017). Pharmacological control of blood sugar. Anaesthesia and Intensive Care Medicine. https://doi.org/10.1016/j.mpaic.2017.06.017
  • Ndoja, S., & Lima, H. (2016). Monoclonal Antibodies. In Current Developments in Biotechnology and Bioengineering: Human and Animal Health Applications. https://doi.org/10.1016/B978-0-444-63660-7.00004-8

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.