Філософія повільного руху: як навчитися не поспішати?

А вас також бентежить той шалений ритм життя, якого доводиться дотримуватися? Читайте далі, адже сьогодні ми поговоримо про популярний культурний феномен, відомий як філософія повільного руху. Приготуйтеся занотовувати!
Філософія повільного руху: як навчитися не поспішати?

Останнє оновлення: 19 січня, 2021

Філософія повільного руху полягає у вмінні вчасно зупинятися та без поспіху вирішувати всі щоденні справи. Насправді це більше, ніж тренд, адже “повільний рух” – це ставлення до життя. Читайте далі, щоб дізнатися про особливості цієї філософії, в якій не обійтися без отримання насолоди від кожної секунди життя у спокої та гармонії.

Високий темп життя в сучасному світі

Багато людей нині повністю занурені у незліченну кількість завдань та обов’язків, які змушують робити все швидко та не дають змоги по-справжньому насолодитися кожним моментом життя. Насправді не варто забувати, що вам ніколи не буде достатньо годин у добі, щоб переробити всі заплановані справи.

Утім, чи знаєте ви, яким чином такий шалений ритм життя впливає на ваше життя?

Карл Оноре навіть написав книгу “Без суєти: як перестати поспішати і почати жити”, яка покликана дати відповідь на це важливе запитання. Ця книга, яка демонструє читачам інший бік монети, вже стала бестселером у багатьох країнах світу.

Вам слід запитати себе: “Чому потрібно жити без поспіху? Адже я прагну зовсім іншого! Мені потрібно мати змогу виконати всі справи!”.

Утім, правда полягає в тому, що проведення всього життя на шаленій швидкості може негативно відбитися на вашому здоров’ї. Саме такого висновку дійшли вчені у ході низки важливих досліджень.

Філософія повільного руху

Автор Карл Оноре попереджає, що динамічне життя рано чи пізно нас зруйнує. Він також додає:

“Швидкість – це просто чудово, вона забезпечує прилив адреналіну… Ми всі залежимо від швидкості”.

Його слова чудово пояснюють, чому ми часто власноруч відмовляємося від спокійного життя. Утім, не варто забувати, що через шалений ритм ми не маємо змоги насолоджуватися сьогоднішнім днем та почуватися щасливими вже зараз.

Оноре зрозумів це, коли одного вечора читав своєму синові казку перед сном. Того вечора він помітив, що почувається наче “Білосніжка“, казку про яку він читав. Оскільки продавці аудіокниг намагалися вмістити всю історію у 60 секунд, вони “видалили” з неї згадки про гномів. Жоднісінького гнома у казці не було! Саме цієї миті Оноре подумав, що, як і казкова Білосніжка, він також пропускає величезну частину свого життя.

Автор довго розмірковував над цим питанням, і дуже скоро зрозумів: “Що відбувається? Я розумію, що мені потрібно зменшити темп, проте це так непросто у світі, сповненому обов’язків та нетерплячості”.

Що таке “філософія повільного руху”?

особливості філософії повільного руху

Насправді філософія повільного руху навчає нас, чому так важливо жити без поспіху, щоб мати змогу отримувати задоволення від усього, що нас оточує.

Цей рух, який вкорінився як філософська тенденція, є іншим способом сприйняття та розуміння реальності. Не варто думати, що принцип цієї філософії полягає в тому, що людина може лінуватися та нічого не робити. Філософія повільного руху полягає у вмінні проживати кожний момент на повну, виділяючи достатньо часу на те, аби отримати від нього абсолютну насолоду.

Якщо ви трохи зменшите швидкість, то зможете бути присутнім та свідомим кожної миті свого життя. Також основа цієї філософії полягає у вмінні по-справжньому насолоджуватися всім, що ви робите, замість того, щоб завжди робити все поспіхом. Отже, зменшення темпу життя допоможе вам покращити його якість.

Навіть у ситуаціях, коли від вас надто багато вимагають, повільний темп може стати тим рішенням, яке й приведе вас до успіху. Саме тому ми рекомендуємо не приєднуватися до погоні за шаленою швидкістю, яка нині полонила суспільство.

Якими перевагами володіє філософія повільного руху?

На щастя, нині багато людей у сучасному світі намагаються жити за принципами цієї філософії попри те, що досить важко дотримуватися філософії повільного руху у світі, яким керують новітні технології, і який пропонує можливість миттєво отримувати новини та повідомлення. Утім, чи справді можна помітити суттєву різницю за умови сповільнення життєвого ритму?

Ми хочемо запропонувати вам невеликий перелік деяких основних переваг цієї життєвої філософії:

 • Вона підвищить цінність ваших взаємостосунків.
 • Вона створить більше простору для вашої креативності.
 • Філософія повільного руху допоможе вам краще пізнати себе.
 • Вона допоможе урізноманітнити ваш усталений режим дня.
 • Ви почнете дивитися на життя під зовсім іншим кутом.
 • Філософія повільного руху дозволяє проживати всі життєві події більш яскраво та насичено.
 • Вона заохочує людей звертати увагу на ті речі, які вони раніше не помічали.
 • З її допомогою можна вивчити власні бажання та вподобання.
 • Філософія повільного руху розвиває в людей вміння отримувати задоволення та розслаблятися.
 • За умови дотримання цих принципів ви зможете відшукати джерело духовного наповнення, гармонії та процвітання.
 • Ця філософія сприяє зниженню рівня стресу в організмі людини.
 • Вона допоможе вам залишатися більш продуктивними впродовж дня.

Чи справді можна щасливо жити без поспіху?

Для того, щоб навчитися уповільнювати ритм життя, дуже важливо попрацювати над такими факторами:

 • Перш за все, спрямуйте свої думки в інше річище. Навчіться вгамовувати думки та припиніть змушувати себе реагувати на зовнішні подразники.
 • Медитуйте, щоб заспокоїтися та віднайти гармонію з собою.
 • Практикуйте йогу або інші релаксаційні техніки для стабілізації роботи нервової системи.
як навчитися дотримуватися філософії повільного руху

Не варто працювати понад міру, адже ризик зниження продуктивності зростає. Ба більше, люди, які важко працюють, мають значно більше шансів захворіти. Повірте, іноді потрібно робити менше, щоб досягнути більшого.

 • Зменште кількість навантаження на свій організм. Натомість краще виділити кілька хвилин на медитацію або будь-яку іншу релаксаційну техніку.
 • Ми часто хочемо закінчити всі справи якомога швидше, тому й робимо все поспіхом. Утім, швидше не завжди означає краще. Саме тому краще нікуди не квапитися та виділити достатньо часу для успішного виконання всіх щоденних завдань.
 • Оноре з’ясував, що будь-яке заняття на кухні потребує великої кількості терпіння та дотримання чітких часових рамок. Отже, не бійтеся готувати. Насправді куховарство – це чудовий спосіб розслабитися та провести час в очікуванні, доки все стане на свої місця.
 • Не забувайте виділяти час на себе. Для прикладу, ви можете розпочати займатися хобі, яке справді приноситиме вам задоволення.
 • Насолоджуйтеся кожною миттю дозвілля, оскільки саме вони допомагають звільнити розум. Повірте, дуже важливо вміти отримувати задоволення від тих коротких митей, коли вам не потрібно нічого робити і можна по-справжньому розслабитися.
 • Припиніть жити у поспіху. Погодьтеся, кінець світу не настане, якщо ви трохи сповільните темп. Вам знадобиться лише п’ятнадцять хвилин кожного ранку чи вечора для того, щоб піти на пішу прогулянку та отримати задоволення від навколишніх краєвидів.
 • Насамкінець ми б хотіли порекомендувати обрати повільний темп під час сексу та справді насолоджуватися кожною секундою близькості із коханою людиною. Уважно погляньте в очі партнера, пробудіть усі свої відчуття та повністю відчуйте дотики до шкіри своєї другої половинки.

Повірте, за умови дотримання цих простих принципів ви не лише приєднаєтеся до популярного культурного руху, а й зможете засвоїти абсолютно нову життєву філософію. • Corredor, C. (1986). Estres. Colomb. Med.
 • Estrés, E. D. E. L., & Merino, G. (2007). Efectos del estrés laboral. Efectos Del Estres Laboral.
 • López-Pérez, B., & Fernández-Pinto, I. (2010). Ansiedad y Estrés. Ansiedad y Estrés.
 • Luceño Moreno, L., & Martín García, J. (2008). Estres laboral. EduPsykhé: Revista de Psicología y Psicopedagogía.
 • Salinas., D. (2012). Estrés. In Prevención y afrontamiento del estrés laboral.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.