Хропіння заважає вам заснути?

Не мучайте ані себе, ані своїх близьких, якщо хропіння заважає заснути. Ми розповімо від чого воно з'являється та що робити, щоб не мати проблем зі сном.
Хропіння заважає вам заснути?

Останнє оновлення: 27 листопада, 2018

Хропіння не вважають хворобою і воно не є небезпечним для вашого здоров’я, але це явище може вказувати на наявність якихось проблем в організмі і, в цілому, негативно позначається на якості сну. Що робити, якщо хропіння заважає заснути?

Дратівливі звуки хропіння зазвичай викликані через непрохідність повітря у дихальних шляхах: через рот і ніс.

Практично половину всього життя, як доведено вченими, людина проводить у сні. І так само, як ми намагаємося приємно провести час в активному житті, так і у сні ми шукаємо комфорту. Купуємо собі зручні ліжка, м’яку постільну білизну і приємні аксесуари для спальні.

Однак незважаючи на всі зусилля, є щось, що може зіпсувати практично всі наші найкращі починання. Дуже часто хропіння заважає заснути. Саме цього багато людей просто не в змозі терпіти. А це означає, що необхідно хропіння лікувати.

Якщо хропіння заважає заснути і ви постійно не висипаєтеся та не можете добре відпочити, то ви, ймовірно, уже шукаєте спосіб, як вирішити цю проблему. Коли хропіння заважає заснути, це може стати основною причиною суперечок у сім’ях та розлучення подружніх пар.

Ось чому в сьогоднішній статті ми хочемо поділитися  найкращими порадами для профілактики і лікування хропіння, які допоможуть вам і вашим рідним, забезпечать якісний сон та повноцінний відпочинок.

Рекомендації щодо запобігання хропінню

запобігання хропінню

Хропіння є проблемою, яка торкається близько половини дорослого населення і навіть дітей. Так що ж може бути його причиною? Під час сну м’язи язика і м’якого піднебіння розслабляються, перешкоджають диханню, це і викликає хропіння. Частіше воно трапляється у чоловіків і у людей, які мають зайву вагу або курять.

Мигдалини можуть також ускладнювати дихання уві сні, великі аденоїди і викривлення перегородки носа можуть бути причинами хропіння, особливо у дітей. Хропіння може бути при поліпах в носі, після травм, при порушеннях прикусу. Краще, звичайно, звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причини хропіння. Але буває й так, що допомагають прості домашні засоби.

Є кілька досить простих способів, які зроблять ефективним лікування хропіння в домашніх умовах. Якщо ви зауважили, що почали хропіти уві сні, спробуйте почати лікування саме з них.

Хропіння заважає заснути – що робити?

  • Перед сном необхідно уникати таких продуктів: алкогольних напоїв, медичних препаратів, а також кави та важкої їжі. Усі вони тільки збільшують  ймовірність хропіння та зменшують шанси добре виспатися вночі. Алкоголь викликає хропіння, оскільки занадто сильно розслаблює м’язи горла. Переїдання на ніч, особливо харчових продуктів з високим вмістом калорій, може сприяти обструкції дихальних шляхів та збільшенню діафрагми, що також може спровокувати появу хропіння.
  • Регулярно змінюйте постільну білизну. Якщо ви протягом тривалого часу будете використовувати ті ж самі простирадла та наволочки, то створите ідеальне середовище для пилових кліщів та інших мікроорганізмів, які викликають алергію. А це у свою може стати причиною утрудненого дихання, навіть у людей, які не мають алергії, і як результат, ви матимете хропіння вночі.
  • Візьміть за звичку спати на правому чи лівому боці. Щоб зменшити хропіння та  позбавити своїх близьких від надокучливих звуків храпу, найкраще спати на боці. Коли ви спите на спині, ваш язик впирається в піднебіння і горло, що утруднює дихання.
  • Лікуйте свою алергію. Якщо ви часто страждаєте на алергію або стикаєтеся з проблемою закладання носа, то це може стати причиною хропіння також. Якщо ж через алергію ви чи хтось із близьких хропить вночі, то спробуйте перед сном випити антигістамінний засіб чи засіб проти набряку.
  • Слідкуйте за своєю вагою. Надмірна вага та ожиріння можуть збільшити ймовірність хропіння. Річ у тому, що важке тіло сильніше чинить тиск на дихальні шляхи і утруднює дихання. Отже, якщо ви страждаєте від надмірної ваги, спочатку необхідно вирішити цю непросту проблему. Таким чином ви зменшите появу хропіння і поліпшите загальний стан здоров’я.
  • Використовуйте додаткові подушки. Підпираючи голову за допомогою додаткових подушок, ви дозволяєте дихальним шляхи залишатися відкритими і, завдяки чому, можливо зможете запобігти хропінню.

Домашні засоби для боротьби з хропінням

Крім уже згаданих вище рекомендацій щодо організації сну та місця відпочинку, слід взяти до уваги деякі домашні засоби для запобігання хропінню та боротьби з ним. Читаймо!

Полоскання горла м’ятою

Полоскання горла м'ятою

Полоскання горла м’ятою може бути дуже ефективним засобом у лікуванні хропіння, що спричинене застудою чи алергією. Просто додайте краплю ефірної олії м’яти на склянку холодної води і прополощіть горло цією сумішшю.

Рута та оливкова олія

Це простий засіб допоможе очистити дихальні шляхи і не допустити появу дратівливого хропіння. Для цього слід натерти 50 г рути і залити її оливковою олією, бажано, щоб посудина була із темного скла.

Залиште цю суміш на 14 днів для настоювання, а потім кожного вечора перед сном використовуйте, намазуючи перенісся та шию. Наносьте засіб на вказані ділянки тіла легкими масажними рухами.

Лимон і мед

чай з лимоном допомагає заснути

Лимонний сік і мед чудово підходить для тих, кому хропіння зважає заснути, оскільки вони зменшують слиз, який забиває ваші дихальні шляхи, і тим самим полегшують дихання.

Щоб приготувати такий засіб, слід просто вичавити сік лимона в  склянку і додати три столові ложки меду. Змішайте ці два інгредієнти і пийте цю суміш перед сном.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.