Хвороба захитування: що її викликає?

Хвороба захитування може спричинити збудження, холодний піт та блювоту у тих, хто на неї страждає. Читайте далі, щоб дізнатись більше про це!
Хвороба захитування: що її викликає?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Більшість людей насолоджуються святами, поїздками та вихідними. Однак люди, у яких є хвороба захитування, іноді бажають, щоб вони могли телепортуватися або просто залишитися вдома.

Як відомо, хвороба захитування є дуже поширеною, особливо серед дітей.

Хоча це може трапитися з ким завгодно, деякі люди до цього більш схильні. Діти віком від трьох до 12 років, люди, які страждають від занепокоєння, і вагітні жінки найчастіше страждають від хвороби захитування. Але чи знаєте ви, чому це відбувається?

У цій статті ми пояснимо все, що вам потрібно знати про цю хворобу та способи боротьби з нею. Отже, ви зможете насолоджуватися відпочинком, на який ви заслуговуєте.

Чому виникає хвороба захитування?

Щоб зрозуміти, чому це відбувається, необхідно спочатку коротко пояснити, як працює наша система балансу.

Для підтримання стабільності мозок повинен спочатку знати положення тіла. Він використовує рецептори рівноваги, які знаходяться всередині вух. Окрім того, йому також потрібна інформація, що забезпечується органами чуття та опорно-рухового апарату.

Інформація, яку надає ваш зір та рецептори м’язів і сухожиль, повинна збігатися, коли вона потрапляє до мозку. Зазвичай це трапляється, коли ви добровільно рухаєтесь на прогулянці або робите якісь вправи.

Однак, коли ви дивитесь на фіксовану точку, наприклад, на мобільний телефон, усередині автомобіля, що рухається, або автомобіля, який рухається нестійко, інформація, яка надходить до мозку з цих двох джерел, не збігається. Іншими словами, ваш мозок отримує різну інформацію від кожного органу чуття. Зір повідомляє вашому мозку, що ви в спокої, тоді як ваше тіло відчуває рухи машини.

Симптоми цього стану

які симптоми має хвороба захитування
У цій ситуації посилюється стимулювання почуття рівноваги. Цей орган розташований у нашому середньому вусі. Коли він надмірно активний, виникають симптоми запаморочення:
  • Люди, які страждають від хвороби захитування, можуть збліднути й відчути холодний піт
  • Вони також відчувають схвильованість і нудоту
  • Досить часто трапляється, що зрештою вони блюють

Як уникнути хвороби захитування

Як ми вже пояснювали, трапляється так, що коли ви дивитесь на фіксовану точку, таку як ваш мобільний телефон, ваші очі інтерпретують, що ви перебуваєте в спокої, хоча насправді ви рухаєтесь. Цей рух є пасивним, оскільки він залежить не від вас, а від автомобіля.

Хвороба захитування ще інтенсивніша, якщо дорога нерівна. Насправді вона погіршується, якщо є багато поворотів або якщо машина їде дуже швидко. Тому найкращий запобіжний захід – стежити за тим, як ви їдете.

Водій повинен намагатися їздити плавно, не гальмуючи раптово і, звичайно, контролюючи свою швидкість. Так само потрібно уникати прискорень. Водієві доводиться приділяти цьому велику увагу, особливо якщо він їде гірською дорогою.

Якщо ви страждаєте від цієї хвороби, вам ідеально їхати на середньому задньому сидінні, адже з цього місця ви зможете поглянути на пейзаж і сфокусуватися на русі. Коли стається напад, краще відкрити вікно, заплющити очі та спробувати розслабитися.

профілактика хвороби захитування

Ба більше, експерти рекомендують подбати про те, щоб автомобіль добре провітрювався і мав хорошу температуру, між 21-23° С. Хоча перед початком поїздки варто намагатися уникати переїдання, важливо з’їсти щось легке та випити багато води. Крім того, важливо часто робити зупинки, щоб подихати свіжим повітрям і відпочити.

Якщо, попри все це, ваша хвороба захитування не дає вам комфортно подорожувати, спробуйте відвідати лікаря. Деякі ліки допомагають зменшити симптоми. Наприклад, такі антигістамінні засоби, як Біодраміна або Цинфамар.

Також деякі люди використовують під час поїздок природні засоби, наприклад,  корінь імбиру або жувальну гумку. Є навіть еластичні браслети, призначені для зменшення хвороби.

Можливо, вам сподобається ця стаття: Хвороби мандрівників: 6 поширених захворювань

Висновок

Якщо у вас часто буває хвороба захитування, спробуйте дотримуватися порад, якими ми поділилися в цій статті. Також не забувайте завжди тримати під рукою поліетиленові пакети про всяк випадок. Так само ви можете спробувати подорожувати вночі, щоб ви могли поспати під час поїздки.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.