Коли краще їсти певні види продуктів?

Для кожного виду продуктів є час, коли їх краще їсти. Наприклад, через те, що тіло не спалює поживні речовини вночі, краще вживати легку вечерю.
Коли краще їсти певні види продуктів?

Останнє оновлення: 25 січня, 2019

Втрата ваги або набір ваги не надто залежить від того, що ви їсте. Натомість, це більше залежить від того, коли ви їсте. Зрештою, для кожного виду продуктів є час, коли їх краще їсти.

У цій статті ми дамо деякі рекомендації щодо найкращого часу приймання різних видів їжі протягом дня.

Краще їсти принаймні п’ять разів на день

Часи, говорили, що потрібно їсти три рази на день, офіційно залишилися в минулому. Сьогодні всі експерти одностайно погоджуються, що люди повинні їсти принаймні п’ять разів на день.

Це традиційний сніданок, обід і вечерю, а також дві закуски між основними прийманнями їжі.

Цей підхід доповнюється ідеєю, яка є досить глибокою традицією в галузі медицини. Кажуть, що час між одним прийманням їжі та наступним ніколи не повинен перевищувати три години.

Тому дуже ймовірно, що нехтування цим часом призведе до проблем, таких як надмірна вага або неможливість втратити зайву вагу. Причина цього полягає в тому, що коли ви перебільшуєте цей час, це відбивається на вашому тілі. Воно може думати, що ви не отримуєте достатньо енергоресурсів і почне їх зберігати.

Це сповільнить обмін речовин, і буде нелегко спалити калорії.

Сніданок: Найважливіша їжа дня

що краще їсти на сніданок

Перша їжа дня повинна відновити всю вашу енергію, яку ви використовували під час сну. Це підготує ваше тіло до фізичної і розумової праці на весь день.

Фахівці рекомендують не пропускати будь-яке приймання їжі. Коли справа доходить до сніданку, це є надзвичайно важливим. Розпочніть свій день, отримуючи необхідні поживні речовини.

Кажуть, що найкорисніший сніданок складається з молочних продуктів, фруктів і злаків.

Однак це не є правилом. Залежно від часу, краще їсти сніданок якомога раніше. Але це ніколи не повинно бути після 10.

Обід

Фахівці стверджують, що найкращий час для обіду, «третього» (не «другого») приймання їжі в день, становить від 13:00 до 15:00.

Споживання їжі з великою кількістю калорій після 15:00 є особливо непродуктивним. Це пов’язано з додатковими кілограмами, які ви можете набрати. Після цього часу травний процес стає менш ефективним.

Ввечері потрібно готувати себе до сну

легка вечеря

Сніданок повинен давати вам достатньо енергії для початку робочого дня. Вечеря, навпаки, повинна бути легшою, ніж всі інші приймання їжі.

Краще їсти раніше. Крім того, рекомендується їсти рибу або пісне м’ясо з молочним продуктом (якщо у вас немає проблем зі шлунком).

Єдине, чого ви можете досягти, якщо будете їсти після 10 вечора – це ризик набрати трохи більше ваги. Крім того, це може також викликати кошмари і проблеми зі сном.

Про солодощі, фрукти, каву і закуски

Десерти, як правило, в центрі уваги, коли справа доходить до дієти, втрати ваги, або намагань не стати товстішими.

Є люди, які запевняють, що солодощі повинні бути повністю вилучені з раціону, щоб не було спокуси.

Однак є й менш радикальні варіанти. Деякі стверджують, що можна їсти солодощі в міру. Тим не менш, ви ніколи не повинні їсти їх після трьох основних приймань їжі.

Говорячи про випічку, рекомендується їсти її у першій половині ранку. Це тому, що тіло переробляє вуглеводи краще до полудня.

Також їх можна їсти прямо перед початком фізичної активності. Це наповнить організм енергією, але це не зашкодить вашому шлунку.

Дієтологи радять їсти шматочок фруктів перед їдою замість солодощів. Це хороший спосіб зменшити почуття голоду. Крім того, це також дасть вам ефект наповнення.

Зволожуйте своє тіло правильно: це так само важливо, як знати найкращий час для їжі

зволоження тіла

Жодна дієта не є здоровою, якщо ви не п’єте достатню кількість води.

Фахівці також рекомендують:

  • Дві склянки води відразу після пробудження, щоб очистити своє тіло.
  • Одна склянка води за півгодини до основного приймання їжі, а інша перед душем і сном.

Загалом, ви повинні пити півтора або два літри води на добу.

Це може вас зацікавити ...
Протеїнові коктейлі для покращення тренувань
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Протеїнові коктейлі для покращення тренувань

Хоча білкові добавки можуть бути дуже корисними для фізичних вправ, є різноманітні протеїнові коктейлі, які забезпечать ефективність природним шляхом.  • Santos HO., Macedo RCO., Impact of intermittent fasting on the lipid profile: assessment associated with diet and weight loss. Clin Nutr ESPEN, 2018. 24: 14-21.
  • Lopez Minguez J., Gomez Abellan P., Garaulet M., Timing of breakfast, lunch and dinner. Effects on obesity and metabolic risk. Nutrients, 2019.
  • Srour B., Fezeu LK., Kesse Guyot E., Alles B., et al., Ultra processed food intake and risk of cardiovascular disease: prospective cohort study. BMJ, 2019.