Мій партнер не допомагає з хатніми справами

Якщо ваш партнер не допомагає з хатніми справами, це може бути пов’язано з тим, як його або її виховували. На щастя, таку поведінку можна змінити.
Мій партнер не допомагає з хатніми справами

Останнє оновлення: 25 березня, 2021

Брак співпраці є постійним джерелом проблем серед пар. “Мій партнер не допомагає з хатніми справами” – це фраза, яку ми часто чуємо в щоденних розмовах. Нам не потрібно робити поглиблені дослідження, щоб побачити надзвичайну втому та розчарування, які відчувають багато людей, особливо жінки, коли це відбувається.

Колись ця ситуація була виправдана переконанням у тому, що чоловік відповідає за доходи сім’ї, а жінки залишаються вдома, щоб піклуватися про оселю. Однак часи змінилися. Жінки взяли на себе інші важливі ролі. Проте той самий менталітет, на жаль, часто проявляється: саме жінка має взяти на себе будинок.

Незліченна кількість жінок працює і заробляє власні гроші, вони піклуються про дітей і займаються хатніми справами. З іншого боку, є деякі чоловіки, які навіть не поворухнуть пальцем, щойно повертаються додому з роботи. Хоча гендерна рівність є дуже популярною темою в наші дні, зрозуміло, що попереду ще довгий шлях. Жінки щодня борються з цією несправедливістю.

Розгляньмо ситуацію, причини та деякі можливі рішення.

Чому мій партнер не допомагає з хатніми справами?

чому партнер не допомагає з хатніми справами
Сприйняття статі спотворюється історією. Між чоловіками та жінками завжди була нерівність, особливо якщо йдеться про різні очікування у шлюбі.

Тому є багато причин, чому ви можете сказати: «Мій партнер не допомагає з хатніми справами».

  • Ваш партнер виріс у залежності: чоловік, чия мати робила всі хатні справи, напевно, не усвідомлює, що зараз він має допомагати. Він цього не розуміє, оскільки виріс у родині, де жінка робила все по дому.
  • У вас синдром “суперзірки”: іноді чоловік не допомагає жінці, і це її власна провина. Вона не ділиться справами зі своїм партнером, тому він звик нічого не робити. Згодом він навіть не намагатиметься.
  • Він не знає, як це робити. Це може просто звучати як виправдання, і це, мабуть, так і є. Однак проблема може полягати в тому, що ваш партнер не допомагає, оскільки він не знає, як це зробити. Коли ваш партнер хоче допомогти, він зрештою спричиняє ще більше проблем і фактично робить ще гірше.
  • Мачизм: хоча суспільство дещо змінило думку щодо ролі жінок, деякі чоловіки досі відстають від часу. Деякі чоловіки досі чіпляються до думки, що миття посуду позбавить їх чоловічості. Інші вважають, що вони схожі на королів, яких повинні балувати вдома.

Що робити?

Якщо ви психічно або фізично втомилися від недостатньої співпраці партнера, саме час вжити заходів. Ми дамо вам кілька порад, які допоможуть виправити ситуацію раз і назавжди.

  1. Дійте: запитайте свого партнера напряму, чому він / вона не допомагає вам і чому не докладе зусиль для підтримки сім’ї. Нагадайте партнеру, що наведення порядку вдома дуже важливе.
  2. Подивіться на сильні сторони один одного: оскільки ви – пара і ви – двоє різних людей, вам доведеться дійти згоди та зрозуміти, що найкраще підходить для вас обох. Наприклад, деякі люди не дуже добре готують, а інші – не дуже добре наводять лад. Ви повинні з’ясувати, хто найкраще виконує різні завдання.
  3. Список справ: складіть список усіх хатніх справ. Ви навіть можете поділити їх по днях тижня. Таким чином, навіть найбільш забудькуваті люди запам’ятають свої обов’язки.

Навчіть свого партнера, як допомагати

партнер не допомагає з хатніми справами
Як ми вже говорили, це питання не завжди пов’язане з браком інтересу вашого партнера. Виховання партнера і ваші власні дії можуть зробити його залежним, і він / вона може не мати абсолютно жодного уявлення про те, як допомогти. Тоді ви можете навчити свого партнера.

Дайте своєму партнерові деякі завдання, такі як миття вікон, миття посуду, прибирання павутини з куточків стелі та щоденний винос сміття.

Переконайтесь, що ви не критикуєте його роботу. Крім того, не слідкуйте весь час, щоб переконатися, чи все правильно він робить. Натомість покажіть партнеру, як робити те, що він / вона не вміє робити.

Висновок

Вам здається, що все – ваша відповідальність? Чи знайома вам фраза “Мій партнер не допомагає з хатніми справами”?

Якщо ви хочете, щоб це змінилося, вам доведеться зробити перший крок. Дотримуйтесь рекомендацій, які ми вам дали, та покращуйте якість життя. Необхідно дійти згоди, в результаті чого ви обоє будете у виграші. Переконайтеся, що ви обоє задоволені.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.