Найкращі поради для здоров'я головного мозку

Якщо ви хочете потурбуватися про збереження здоров'я головного мозку, необхідно перш за все докласти зусиль для покращення загальної якості життя. Для того, щоб головний мозок довго залишався активним та здоровим, необхідно регулярно піклуватися про його стан.
Найкращі поради для здоров'я головного мозку

Останнє оновлення: 12 серпня, 2019

Погодьтеся, що підтримання здоров’я головного мозку є неймовірно важливим, адже саме завдяки цьому вам вдасться зберегти ясність розуму та хорошу пам’ять. Не варто забувати, що з віком активність мозку сильно падає, і цей орган перестає виконувати свої функції належним чином. Якщо ви хочете зберегти головний мозок молодим та здоровим якомога довше, рекомендуємо неодмінно взяти на озброєння наші корисні рекомендації.

Повірте, коли людина стає старшою, вона дедалі частіше забуває раніше засвоєну інформацію, а ще їй значно складніше запам’ятовувати нові дані. Утім, не варто передчасно панікувати, адже сповільнити дегенеративні процеси в мозку можна за умови регулярного застосування кількох ефективних практик.

Вправи є запорукою збереження нейропластичності

Нейропластичність – це здатність головного мозку пристосовуватися до змін та адекватно на них реагувати. Цією властивістю мозок завдячує нейронам, які мають здатність відновлювати та створювати нові зв’язки.

Чи може фізичне навантаження позитивно вплинути на нейропластичність?

Коли людина займається спортом, приплив крові до головного мозку посилюється. Ба більше, навіть об’єм крові та кількість кровоносних судин також зростають. Через це відбувається збільшення кількості кисню та глюкози у крові. Не забувайте, що ці речовини є джерелом незамінних поживних мікроелементів, які стимулюють ріст нових клітин.

За умови регулярних занять спортом ви зможете покращити такі когнітивні процеси, а саме:

пам'ять та увага

Спокій та рівновага є незамінними для підтримання здоров’я головного мозку

Якщо ви хочете зберегти мозок молодим та здоровим якомога довше. рекомендуємо не забувати приділяти достатньо уваги турботі про його стан. Ця практика має незліченну кількість переваг, в тому числі й успішну боротьбу зі стресовими ситуаціями. Звісно, невелика кількість стресу є допустимою, проте якщо ви надто часто нервуєтеся, стрес завдасть вашому організму значно більше шкоди, аніж користі.

Основна проблема стресових ситуацій полягає в тому, що вони мають сильний негативний вплив на роботу головного мозку. Коли людина дратується, рівень кортизолу в її організмі значно зростає, призводячи до втрати пам’яті. Якщо стрес стає хронічним явищем, відбувається перманентне ураження нейронів.

Коли головний мозок отримує велику кількість кортизолу, зв’язки між нейронами руйнуються. Якщо вчасно не почати боротьбу з цією проблемою, нейрони можуть повністю відмерти. В результаті пам’ять людини значно погіршиться.

Не забувайте про активність головного мозку

Якщо ви хочете зберегти молодість та активність мозку якомога довше, окрім згаданих вище рекомендацій не забувайте піклуватися про підтримання високої активності цього органу. Для цього потрібно взяти на озброєння кілька корисних звичок та регулярно виконувати ефективні вправи для мозку:

  • Запам’ятовуйте телефонні номери: попри те, що нині ця навичка є зайвою, насправді запам’ятовування чисел активує роботу мозку та допомагає зберегти хорошу пам’ять. Ви також можете потренуватися вивчати напам’ять список покупок чи назви вулиць у вашому районі.
  • Вивчіть нову інформацію: новий предмет, іноземна мова чи навіть кілька нових слів… Неодмінно скористайтеся цією чудовою можливістю та почніть здобувати нові знання кожного дня. Оберіть той вид діяльності, який буде вдовольняти ваші основні потреби та вподобання.
  • Читайте книги: Ні для кого не таємниця, що читання чудово розвиває уяву. Утім, мало хто знає, що цей вид дозвілля також володіє незліченною кількістю переваг для головного мозку. Щойно ви виробите звичку регулярно читати, то помітите, що будете робити це швидше з кожним наступним разом. Повірте, читання книг є неймовірно цікавим заняттям.
  • Записуйте свої переживання та враження у щоденнику: регулярне записування думок також допомає зберегти активність та гарне здоров’я головного мозку. Насправді немає жодного значення, що саме ви описуєте та де ви це робите. Найголовніші правила, яких потрібно дотримуватися – це наполегливість та старанність.

Не варто забувати про корисні харчові звички

харчові звички для здоров'я головного мозку

Якщо ви хочете зберегти високу активність та здоров’я головного мозку, необхідно приділяти велику увагу харчовим продуктам, які ви вживаєте. Не забувайте, що головним джерелом енергії для мозку людини є глюкоза. Саме тому дуже важливо регулярно вживати достатньо вуглеводів, вітамінів та білків.

При дефіциті незамінних поживних речовин нервова система людини зазнає сильного негативного впливу. Неправильний раціон, в якому немає необхідних організму вітамінів та мінералів, може викликати апатію, дефіцит уваги, нервозність та надмірну втому. З цих міркувань ми рекомендуємо завжди правильно харчуватися та ретельно підбирати продукти до свого раціону.

Окрім всіх згаданих вище порад з метою збереження здоров’я головного мозку та його високої активності необхідно уникати нервових ситуацій, душевних страждань та песимістичних настроїв. Сповнений негативними думками мозок є першим кроком до стресу та надмірної нервозності.

Якщо ви хочете зберегти ясність розуму, потрібно завжди піклуватися про гарне самопочуття та гармонію з собою. Не забувайте про ті види активності, які допоможуть вам залишатися енергійною та здоровою людиною. Звісно, нікому не під силу перемогти час, проте ви можете зробити все для того, щоб навіть у літньому віці гарно почуватися.

Не варто чекати старості, щоб скористатися нашими ефективними рекомендаціями. Ба більше, на схилі віку вони можуть не принести очікуваних результатів. Почніть працювати над покращенням свого життя вже сьогодні!  • Gómez-Pinilla, F. (2008). Brain foods: The effects of nutrients on brain function. Nature Reviews Neuroscience. https://doi.org/10.1038/nrn2421
  • Hötting, K., & Röder, B. (2013). Beneficial effects of physical exercise on neuroplasticity and cognition. Neuroscience & Biobehavioral Reviews, 37(9), 2243-2257.
  • Hölzel, B. K., Carmody, J., Vangel, M., Congleton, C., Yerramsetti, S. M., Gard, T., & Lazar, S. W. (2011). Mindfulness practice leads to increases in regional brain gray matter density. Psychiatry research: neuroimaging, 191(1), 36-43.
  • Dauncey, M. J. (2012). Recent advances in nutrition, genes and brain health. Proceedings of the Nutrition Society, 71(4), 581-591.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.