Норми сну відповідно до віку

Сон змінюється протягом життя. Ось чому є норми сну, які позначають відповідні години сну. Це надійний параметр, що забезпечує достатній відпочинок.
Норми сну відповідно до віку

Останнє оновлення: 30 березня, 2020

Зараз фахівці знають, що сон міняється залежно від стадії життя. Ось чому є відповідні норми сну для будь-якого віку, оскільки потреби організму та спосіб життя з часом змінюються.

Отже, дуже важливо виспатися відповідно до вашого віку. Брак сну може мати негативні наслідки. Однак спати забагато також не доцільно. Сон – це фундаментальний процес правильного функціонування головного мозку.

Кількість часу, яку повинна спати кожна людина, залежить від багатьох чинників. Так, є відповідні норми сну за віком, але це лише загальний показник. В окремих випадках можливі зміни в залежності від обставин та стану людини.

Важливість хорошо сну

Відповідні норми сну за віком не є точними. Насправді, дуже важко вичерпно визначити точні діапазони. Деяким людям ідеально підходять 6 годин сну, а іншим потрібно спати 9 годин.

Щоб дізнатися, чи ви спите достатньо, варто врахувати ознаки того, що вам бракує сну. Взагалі, коли людина почувається сонливою та дратівливою протягом дня, вона, ймовірно, не отримує достатнього відпочинку. Так само, коли людина прокидається вранці та знову засинає протягом декількох хвилин, вона, ймовірно, не виспалася.

Дуже надійний тест для визначення потрібної кількості сну – спати протягом 15 днів без будь-яких обмежень чи відволікань (це можна зробити у відпустці). Якщо у вас немає порушення сну, а час сну регулярний в кінці цього періоду, можна припустити, що ви висипаєтеся.

Відповідні норми сну за віком

норми сну за віком

Виходячи з цього звіту, відповідні години сну за віком такі:

  • Новонароджені (0-3 місяці): від 14 до 17 годин.
  • Немовлята (4-11 місяців): від 12 до 15 годин.
  • Діти (1-2 роки): від 11 до 14 годин.
  • Діти дошкільного віку (у віці 3-5 років): від 10 до 13 годин.
  • Діти шкільного віку (у віці 6-13 років): від 9 до 11 годин.
  • Підлітки (14-17 років): від 8 до 11 годин.
  • Молоді люди (у віці 18-25 років): від 7 до 9 годин.
  • Дорослі (26-64 роки): від 7 до 9 годин.
  • Люди похилого віку або старші (віком від 65 років): від 7 до 8 годин.

Чому вік впливає на норми сну?

чому вік впливає на норми сну
нервової системиСон – це єдине, що дає їм організувати та закріпити інформацію, яку вони отримали протягом дня.

У свою чергу, в підлітковому віці спостерігається тимчасовий дисбаланс добових ритмів, який є своєрідним внутрішнім біологічним годинником. Це призводить до того, що вони засинають пізніше вночі і, отже, їм важче прокидатися рано. По мірі дорослішання нам потрібно менше сну.

Гіпотеза про дідуся, який погано спить

У дослідженні, опублікованому у відомому академічному журналі, зазначається, що однією з причин зміни норм сну з віком може бути еволюційна адаптація. Ця гіпотеза відома як гіпотеза про дідуся, який погано спить.

Згідно з нею, одним із чинників, які допомогли нашим предкам вижити, було те, що людина не спала вночі. Оскільки люди похилого віку виконували менше справ вдень, а спостереження не передбачало надзвичайних вимог, вони відповідали за виконання цієї функції.

Було встановлено, що в первісних громадах люди похилого віку лягали спати набагато пізніше і прокидалися на світанку. Це може бути успадкована поведінка наших предків, що підтверджує пояснення того, чому норми сну з віком змінюються.

Це може вас зацікавити ...
Дізнайтеся про корисні звички проти безсоння
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Дізнайтеся про корисні звички проти безсоння

Дотримання фіксованого графіка допоможе органам адаптуватися до ритмів, щоб виробити звички проти безсоння і швидко заснути.




Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.