Основні причини раку молочної залози

13 Січня, 2019
Хоча рак молочної залози трапляється частіше у людей у ​​віці старше 50 років, особливо у жінок, слід знати, що він набагато менш агресивний після менопаузи.

Рак молочної залози виникає, коли в тканині молочної залози розвивається злоякісна пухлина. На це захворювання в першу чергу страждають жінки, але воно може вразити й чоловіків також. Тисячі жінок помирають від раку молочної залози щороку, тому що, на жаль, у більшості випадків його виявляють занадто пізно.

За допомогою сучасних передових технологій і медицини рак молочної залози можна вилікувати, а тривалість життя багатьох пацієнтів значно зросла. Але хвороба все ще дуже небезпечна, адже часто її не виявляють вчасно.

Знання факторів ризику розвитку раку молочної залози є ключем до профілактики, тож у цій статті ми розкажемо про деякі з основних причин раку молочної залози, які треба мати на увазі.

Ця стаття неодмінно вас зацікавить: Як запобігти раку молочної залози за допомогою детоксикації пахв

Вік і стать

Як ми вже згадували раніше, на цей тип раку в першу чергу страждають жінки, але він може також з’явитися і у чоловіків. У більшості випадків ймовірність розвитку раку молочної залози зростає з віком, особливо у людей старше 50 років. У чоловіків в 100 разів менше ймовірність розвитку цього захворювання.

Сімейна історія захворювання

жіночі груди
Численні дослідження показали, що найвищий ризик розвитку раку молочної залози у тих людей, які мають близьких родичів, у яких він був або у яких був рак матки, шийки матки, яєчників або товстої кишки.

Генетика

Рак молочної залози може бути також викликаній дефектним геном, який успадковується від батьків. Часто ці дефекти містяться в генах BRCA1 і BRCA2, які відповідають за вироблення білків, що захищають організм від раку. Дефект у будь-якому гені може збільшити ризик розвитку раку молочної залози в певний момент у вашому житті до 80%.

Менструальний цикл

Менструальний цикл
Жінки, у яких почалася менструація до 12 років, мають найбільш високий ризик, як і жінки, у яких менопауза приходить після 55 років.

Історія хвороби

Жінки, у яких був рак в одній з грудей, схильні до високого ризику розвитку його в інший, або він може з’явитися знову в тому ж місці.

Споживання алкоголю

За даними ряду досліджень, щоденне споживання одного або двох алкогольних напоїв може збільшити ризик розвитку раку молочної залози.

Вагітність

жінка без волосся
Бездітні жінки або жінки, які народжують дітей після 30 років, мають підвищений ризик розвитку раку молочної залози. Вагітності в більш ранньому віці знижують ймовірність розвитку цього захворювання.

Гормональна терапія

Жінки, які проходили терапію естрогеном протягом тривалого періоду часу, мають більш високий ризик розвитку раку молочної залози.

Дізнайтеся більше про рак грудей у статті: Симптоми раку молочної залози, про які всі жінки мають знати

Ожиріння

Хоча цей фактор ризику до кінця не вивчений, фахівці вважають, що організм жінок, які страждають на ожиріння, виробляє більше естрогену, який може підвищити розвиток цього захворювання. Ризик ще вищий для жінок віком старше 50 років, які страждають на ожиріння.

Радіація

ракова клітина
Вплив рентгенівських променів і КТ значно збільшує ризик розвитку раку молочної залози. Якщо ви проходили променеву терапію в дитинстві або дорослому віці як лікування раку в області грудей, ймовірність розвитку раку молочної залози зростає. Ризик збільшується з дозою отриманої радіації та віком, в якому ви її отримали.

Харчування

Хоча дослідження показали суперечливі результати щодо зв’язку між дієтою і ризиком раку молочної залози, більшість науковців погоджуються, що погане харчування може бути основним фактором ризику. Споживання великої кількості оброблених харчових продуктів, м’яса, насичених жирів, цукру може збільшити ризик розвитку цього захворювання.

Недоведені причини раку молочної залози

Протягом багатьох років багато жінок були стривожені міфами про те, що використання антиперспірантів і бюстгальтерів є факторами ризику розвитку раку молочної залози, але досі немає жодного прямого зв’язку між ними і розвитком хвороби. Інші фактори, такі як грудні імплантати і вплив пестицидів, також не підвищують ризик.