П’ять звичок для лікування нетримання сечі

Зміни в харчуванні та деякі вправи можуть стати в пригоді для лікування нетримання сечі. Хоча необхідно вдаватися до інших методів лікування, ці прості звички можуть виявитися корисними. Дізнайтеся про них тут!
П’ять звичок для лікування нетримання сечі

Останнє оновлення: 20 лютого, 2021

Нетримання сечі – це стан, що характеризується втратою контролю над сечовим міхуром. Він може бути легким, характеризуватися незначними витоками сечі, або серйозним, коли сечовий міхур повністю спорожняється. Чи знаєте ви, які звички можуть стати в пригоді для лікування нетримання сечі?

Хоча лікування може відрізнятися залежно від основної причини, деякі основні звички можуть допомогти контролювати ситуацію. У цій статті ми ділимося п’ятьма з них, які ви повинні взяти до уваги.

П’ять звичок для лікування нетримання сечі

Втрата контролю над сечовим міхуром може бути викликана багатьма проблемами зі здоров’ям. Насправді нетримання сечі – це не захворювання, а радше симптом. Витік сечі раптовий і може виникнути, коли ви кашляєте, чхаєте або напружуєтесь.

У деяких пацієнтів навіть розвивається важка форму, через яку вони навіть не встигають до туалету вчасно після того, як відчули сильний позив до сечовипускання. Незалежно від причини чи тяжкості, кожен може спробувати деякі прості звички для лікування нетримання сечі. Дізнайтеся більше!

1. Внесіть зміни до раціону

способи лікування нетримання сечі
Споживання певної гострої або солодкої їжі призводить до посилення сечовипускання.

Одним із ключів до лікування нетримання сечі є поліпшення раціону. Хоча багато людей ігнорують цей важливий аспект, деякі дратівливі продукти можуть негативно вплинути на цей стан.

Тому слід припинити їсти або їсти менш гостру, кислу та солодку їжу. Також варто уникати кави та інших джерел кофеїну.

2. Тренуйте сечовий міхур для лікування нетримання сечі

Перенавчання сечового міхура передбачає прості прийоми зміцнення м’язів, які відіграють певну роль при сечовипусканні. Його мета – допомогти встановити певний час для спорожнення сечового міхура. Таким чином, перша техніка – це встановити фіксований час для відвідування туалету.

В ідеалі варто максимально стримувати позиви до сечовипускання, поки ваше тіло не звикне спорожнювати сечовий міхур за графіком. Звичайно, важливо робити це поступово. Почніть з щогодини, потім кожні дві години, поки не зможете провести чотири години, не заходячи в туалет.

Ще одна проста методика допомагає посилити здатність стримувати сечу. Вона полягає у тому, щоб не ходити в туалет відразу після відчуття нагальної потреби у сечовипусканні. Почніть із затримки на 5 хвилин, потім 10 хвилин і так далі, поки ви не відчуєте посилення контролю над міхуром.

3. Вправи для тазового дня для лікування нетримання сечі

вправи для лікування нетримання сечі
Вправи Кегеля відомі своїм впливом на нетримання сечі, оскільки вони зміцнюють тазове дно.

Вправи для тазового дна є найкращими для лікування нетримання сечі. Насправді вони зазвичай є першим методом лікування, коли людина страждає від легкого витоку сечі. Найбільш відомими є вправи Кегеля, які ви можете робити щодня в домашніх умовах.

Що робити

  • Для початку напружте і розслабте м’язи тазового дна протягом 5-10 секунд.
  • Потім відпочиньте стільки ж часу. М’язи тазового дна – ті самі, які ви використовуєте для зупинки сечі посеред потоку. Якщо ви не знаєте, як це зробити, спробуйте зупинити потік сечі, коли ви знаходитесь у туалеті.
  • Інші вправи, такі як міст або піднятий таз, можуть допомогти. Однак ви повинні зосередитись на скороченні правильних м’язів.

4. Уникайте тютюну

Вживання тютюну може погіршити функцію сечового міхура. Завдяки високому вмісту токсичних компонентів куріння може послабити м’язи тазового дна. Зокрема, нікотин може викликати надмірні скорочення сечового міхура, внаслідок чого раптово зростає потреба у сечовипусканні.

З іншого боку, ви також повинні пам’ятати, що куріння може призвести до хронічного кашлю, що також впливає на відтік сечі. Коли ви кашляєте, тиск у животі на тазове дно збільшується, внаслідок чого сечовий міхур і сечівник опускаються.

5. Уникайте алкогольних напоїв для лікування нетримання сечі

методи лікування нетримання сечі
Надмірне споживання алкоголю пов’язане з ослабленням і подразненням стінок сечового міхура, сечоводу і нирок. Тому необхідно уникати алкогольних напоїв, якщо хочете лікувати нетримання сечі.

Алкоголь надмірно стимулює сечовий міхур і знижує його здатність стримувати сечу. Крім того, оскільки він зневоднює, це збільшує ризик інфікування сечових шляхів. Що з цим робити? Уникайте його зовсім, якщо ви страждаєте від симптомів нетримання сечі! Натомість пийте більше води.

Нарешті, варто пам’ятати про важливість звернення до лікаря, якщо ви страждаєте від симптомів цього розладу. Чим раніше вам поставлять діагноз і запропонують лікування, тим вищими будуть шанси на одужання.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.