Причини закрепів у немовлят

Закреп - одна з головних причин дискомфорту у немовлят, а також одна з головних проблем для батьків. Щоб можна було зменшити ризик виникнення цього стану, прочитайте цю статтю, щоб виявити причини закрепів у немовлят.
Причини закрепів у немовлят

Останнє оновлення: 09 січня, 2020

Якщо ваша дитина засмучена і плаче, у неї може бути закреп. У цій статті ми розповімо, які основні причини закрепів у немовлят і як можна полегшити дискомфорт дитини.

Не пропустіть!

Що таке закреп у немовлят?

які причини закрепів у немовлят
Незрілість кишкової тканини немовлят є однією з основних причин закрепів.

Закреп – поширена проблема у дітей. Насправді це часта причина консультацій з педіатром, оскільки від неї страждають до 8% дітей.

Хоча немає чіткого визначення закрепу у немовлят, як правило, у дитини закреп, коли:

  • Щоденні дефекації зменшуються. Деякі діти ходять у туалет 4-5 разів на день, а інші роблять це один раз на день або навіть на кожні 2-3 дні.
  • Дитині важко ходити в туалет, оскільки випорожнення “важкі”.
  • Дитині боляче під час випорожнення.
  • Наявна відмінність у консистенції випорожнень. Взагалі кал виходить маленькими кульками.
  • У дитини гази та кольки.

Які можливі причини закрепів у немовлят? Проблему можна лікувати лише тоді, коли відома причина. Тож, розгляньте можливі причини.

Можливі причини закрепів у немовлят

Перш ніж переходити до причин закрепів у немовлят, важливо зазначити, що більшість немовлят на грудному вигодовуванні не страждають на цей стан. Насправді вони часто ходять у туалет кілька разів на день, навіть після кожного годування. Їхній кал, як правило, рідкий (або дуже м’який) і має жовтувато-оранжевий колір.

Ось що може спричинити закреп в інших випадках:

1. Суміш

У деяких дітей, швидше за все, виникає закреп у відповідь на білки, наявні у суміші. Відповідно до дослідження, опублікованого Jornal de Pediatria:

“Немовлята, які перебувають на штучному вигодовуванні, в 4,53 раза більше схильні до появи закрепів, ніж діти, які перебувають на грудному вигодовуванні”.

Зміна суміші також може викликати цей дискомфорт. На ринку можна знайти суміш, придатну при легких закрепах. Зверніться до лікаря, щоб вибрати молочну суміш, яка найкраще відповідає потребам вашої дитини.

2. Прикорм

Ще однією причиною закрепів у немовлят є початок прикорму дитини. Додавання нових продуктів може спричинити закреп, навіть якщо малюки зазвичай не їдять багато твердої їжі протягом перших місяців.

Пам’ятайте, що перші продукти, які варто додати до раціону дитини, – це овочі та фрукти. Дотримуйтесь порад педіатра, щоб запобігти закрепам або таким ускладненням, як харчова алергія.

3. Привчання до горщика

Привчання немовлят до горщика є частою причиною закрепів.

Деякі діти можуть страждати від закрепу, коли їх відучують від памперсів. Необхідність використання горщика призводить до стресу і навіть відторгнення у деяких дітей. У свою чергу, це може призвести до самовільного закрепу, тобто стримування позивів до дефекації, оскільки дитина не хоче сідати на горщик.

4. Зневоднення

Коли батьки починають прикорм, вони починають давати дитині воду. Деякі діти спочатку, швидше за все, не питимуть воду, а оскільки споживання молока зменшено, може спостерігатися зневоднення, особливо влітку.

Якщо дитина не вживає достатню кількість рідини, кал може затвердіти, що ускладнює випорожнення. У задньому проході можуть з’явитися навіть невеликі ранки (ви можете помітити сліди крові, коли підтираєте дитину).

5. Медичні проблеми

Ось деякі з найсерйозніших причин закрепів у немовлят:

  • Ботулізм. Це захворювання викликає бактерія Clostridium botulinum, воно є потенційно смертельним. Одним із його симптомів є закреп.
  • Вроджений гіпотиреоз. У дитини або немає щитоподібної залози, або її щитоподібна залоза не працює як треба, або вона недостатньо розвинена.
  • Метаболічні розлади. Деякі спадкові захворювання, пов’язані з певною нерухомістю, можуть бути опосередкованою причиною закрепів.
  • Харчова алергія. Алергія – це перебільшена реакція організму на те, що він вважає нападом. Симптоми можуть різнитися від жорсткого калу і ​​труднощів під час випорожнення до діареї.
  • Хвороба Гіршпрунга. Це захворювання товстої кишки, яке спричиняє труднощі з проходженням калу.

Чотири поради для усунення закрепів у немовлят

Деякі методи, наприклад, масаж, можуть допомогти дитині сходити в туалет.

Якщо ваша дитина дуже засмучена і відчуває біль, або якщо ви дуже переживаєте за неї, не соромтеся звернутися до педіатра. Вам дадуть кілька рекомендацій, як полегшити стан дитини.

Ось кілька порад, які ви можете застосувати як профілактичні заходи або при закрепах.

1. Масажі

Масаж живота дитини може допомогти поліпшити рух кишківника. Акуратно, але міцно помасажуйте живіт дитини долонями, чинячи легкий тиск.

2. Заохочуйте дитину до вправ

Якщо ваша дитина вміє повзати, дайте їй це робити. Усі види руху допоможуть покращити роботу кишківника. Ви можете навіть допомогти їй, рухаючи ногами вгору-вниз, ніби вона їде на велосипеді.

3. Овочі, фрукти та клітковина

Якщо ви почали прикорм, пропонуйте дитині овочі, фрукти та клітковину та зменште кількість продуктів, які можуть спричинити сухий кал, наприклад, банани чи рис.

4. Переконайтесь, що дитина п’є достатню кількість рідини

Переконайтесь, що ваша дитина п’є достатню кількість молока та води. Пам’ятайте, що якщо цього не зробити, кал дитини може затвердіти, що перешкоджатиме випорожненню.

Причини закрепів у немовлят дуже мінливі, їх іноді важко виявити. Не вагайтеся звернутися до лікаря, щоб забезпечити правильну діагностику та лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.