Пишіть, щоб рани швидше загоювалися

Писання - це один із найефективніших способів зняти стрес і повернути порядок у життя тоді, коли ви найбільше цього потребуєте.

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Коли людина викладає свої думки на папері, це дозволяє їй висловити свої внутрішні переживання: біль, розчарування, сум, горе… Писання допомагає загоїти внутрішні рани.

Хоча ми знаємо, що це просто шматок паперу й олівець, він володіє здатністю звільняти.

З вами таке колись траплялося? Письменництво – це ваш спосіб провітрити голову?

Писання про свої почуття

Майже кожному в якийсь момент потрібно перезавантажитися й розставити все на свої місця. Усім нам хочеться висловити власні переживання та поговорити про те, що відбувається. Утім, сила розмови відрізняється від сили писання.

Коли ви починаєте заповнювати щоденник думками, які є у вашій голові, усе починає набувати сенсу.

Коли вам важко і здається, що всі проблеми світу навалилися на раз, ви можете почуватися так, ніби з цього неможливо вибратися. Вас можуть переповнювати емоції та відчай, адже схоже, що всі двері зачинені.

Письменництво не лише допоможе висловити всі ці жахливі почуття на папері, а й також дозволить організувати їх і знайти в них сенс, про який ви навіть не здогадувалися раніше.

Скажімо, наприклад, що зараз ви проходите дуже складний етап в особистому житті.

Ви не розумієте, що відбувається. Втрачаєте надію й опиняєтеся в полоні тривоги та сумнівів.

Що зі мною не так? Що відбувається? – запитуєте ви себе.

Пишіть.

Щойно ви напишете слова на папері, знову перечитайте їх стільки разів, скільки потрібно. Ви здивуєтеся від того, що насправді відбувається.

Можливо, ви зрозумієте, що стали емоційно залежними, що приймаєте ситуацію, яка вам насправді не подобається, або що перебуваєте поруч із кимось, з ким насправді не хочете бути.

Ці написані думки проллють світло на справжню реальність. Утім, як би не було прикро усвідомлювати правду, лише так ви зможете віднайти шлях до спокою.

Ось ще одна цікава стаття: 6 типів негативної енергії, яких потрібно позбутися

Пришвидшіть процес зцілення

Кожен негативний досвід залишає глибоку рану. І чим довше ви не звертаєте на неї уваги, тим глибшою вона стає.

Саме тому настільки важливо писати. Так ви усвідомите, що відбувається насправді.

Неважливо, чи ваша проблема схожа на ті, що ми описали вище. Смерть близької людини, втома від роботи, сварка… Усі ці ситуації заслуговують вийти на волю за допомогою написаних вами слів.

Писання не лише допоможе ясніше побачити, що відбувається, але й також пришвидшить процес загоєння.

Коли людина пише, вона відпускає напруженість, стрес і тривогу.

Багато хто не може писати хороші історії або створювати глибокі поеми, якщо не звертаються до своїх почуттів, ховаючи їх глибоко всередині.

Зрештою, емоції полегшують процес написання. Слова легко зринають у голові, оскільки говорить не розум, а почуття. А їх так чи інакше потрібно висловлювати.

Пишіть експресивно

Якщо ви вже почали писати, але не побачили позитивних результатів, причина може бути в тому, що ви стримуєте себе.

Багато людей занадто раціонально підходять до процесу писання. Вони намагаються створити зв’язні речення та все пояснити.

Але писати потрібно не так. Ви маєте вловити все, що відбувається в голові, і віддзеркалити це на папері так, як є. Не варто нічого додавати чи структурувати.

Дозвольте хаосу вийти назовні.

Неважливо, чи те, що ви пишете, має якийсь сенс. Ви побачите це пізніше, коди переглянете свої слова. Саме тоді ви зрозумієте, що відбувається насправді.

Якщо ви перечитали написане, але й досі не бачите в ньому глибокого значення, залиште свої нотатки на кілька днів, а потім поверніться до них. Після того, як ви дасте записам трохи часу та простору, ви зможете подивитися на них з іншої перспективи.

Писання – це один із найефективніших способів відпустити стрес і повернути порядок у своє життя тоді, коли він вам найбільше потрібен.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Заведіть собаку, щоб подолати сум за домівкою

Існує один ефективний спосіб подолати сум за домівкою. Згідно з дослідженнями, для цього необхідно завести домашнього улюбленця - наприклад, собаку.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  •  Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.