Рання менопауза збільшує ризик деменції

Чи знали ви, що рання менопауза може бути пов’язана з деменцією? У цій статті ви дізнаєтеся про причини та можливі способи профілактики.
Рання менопауза збільшує ризик деменції

Останнє оновлення: 05 березня, 2021

Ризик деменції завжди був пов’язаний з дегенеративними або інфекційними захворюваннями або травмами голови. Однак сьогодні рання менопауза також входить до цієї групи.

Багато жінок бояться настання менопаузи не лише тому, що закінчується їх репродуктивне життя, але й через наслідки, які тягне за собою цей новий етап, наприклад, ризик появи остеопорозу.

Зазвичай ця стадія починається приблизно у віці 45 років, однак у деяких випадках вона настає раніше.

Рання або передчасна менопауза

Рання або передчасна менопауза настає до 40 років. Це може бути пов’язано з різними чинниками, такими як:

  • Родинний анамнез. Якщо хтось у вашій родині пережив ранню менопаузу, шанси на те, що це теж трапиться з вами, значно вищі.
  • Лікування раку. Проходження хіміотерапії для лікування раку, особливо в області таза, може спричинити ранню менопаузу.
  • Аутоімунні захворювання. Розлади щитоподібної залози пов’язані з ранньою менопаузою.

Коли настає менопауза, рівень естрогену в організмі знижується. Це викликає симптоми, характерні для цієї стадії, такі як проблеми з кістками. Однак жінки також можуть страждати від високого кров’яного тиску та інших проблем.

Ризик деменції під час менопаузи

рання менопауза і деменція
Отже, яка залежність між ранньою менопаузою та ризиком деменції?

Кілька досліджень свідчать, що ризик полягає у зниженому рівні естрогену. Через це рецептори естрогену в мозку зникають, а ризик деменції збільшується.

Зниження рівня естрогену є причиною всіх симптомів, пов’язаних з менопаузою та основними проблемами. Тому медичні працівники вивчають способи цьому запобігти.

Прийом естрогену

Дослідники, які цікавляться цією проблемою, що зачіпає жінок, які вступають у ранню менопаузу, вважають, що прийом естрогену може виявитися корисним. Це більш відоме як «замісна гормональна терапія».

Цей вид терапії застосовують не тільки для запобігання всіх незручних симптомів, пов’язаних з цією стадією життя, таких як припливи, нічна пітливість та сухість піхви, а й для запобігання ризику деменції. Естроген зазвичай приймають у вигляді протизаплідних таблеток, які покращують симптоми та запобігають ризику деменції.

Однак ваш лікар повинен визначити, чи це лікування вам підходить і як треба його застосовувати.

Прийом естрогену перорально може зменшити симптоми, пов’язані з настанням ранньої менопаузи.

профілактика деменції під час менопаузи

Ризик деменції

Найкраще в початку замісної терапії гормонами для ранньої менопаузи полягає в тому, що це також може зменшити ризик захворювання, яке важко діагностувати досить рано, щоб його викорінити.

Насправді деменція – це захворювання, яке постійно розвивається. Це означає, що це дегенеративна проблема, однак правильне лікування може допомогти сповільнити цей процес і тим самим поліпшити якість життя пацієнтів.

Вразливий мозок

Як відомо, мозок надзвичайно вразливий. Менопауза – стан, який, на думку багатьох людей, викликає лише гарячі спалахи та емоційні зміни, але насправді приносить ще багато змін.

Ваш організм і здоров’я змінюються, коли ви переходите в менопаузу. Ваші кістки слабшають, і ви також маєте підвищений ризик деменції, особливо якщо ви вступаєте в ранню менопаузу. Тому важливо знайти досвідченого лікаря і поговорити з ними про можливість гормонозамісної терапії. Це може статися до і після цього нового етапу.

Висновок

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам зрозуміти, що є способи запобігання цьому типу дегенеративних захворювань. Хоча рання менопауза не завжди призводить до деменції, вона збільшує ризик.  • Parra, M., Lagos, N., Levancini, M., Villarroel, M., Pizarro, E., Vanhauwaert, P,, Velasco, S., Fernadez, M, Gambacciani, M., Biglia, N., Cagnacci, A., Caruso, S., Cicinelli, E., Leo, V. De, Carlo, C. Di, Farris, M., Gambera, A., Guaschino, S., Lanzone, A, Paoletti, AM, Russo, N., Vicariotto, F., Villa, P., Volpe, A., Lavin, P., Lopez, M., Campusano, C., Barriga, P., & Brantes, S.. (2018). Menopausia y Terapia Hormonal de la Menopausia Las recomendaciones 2018 de la Unidad de Endocrinología Ginecológica de Clínica Alemana de Santiago -Sociedad Italiana de la Menopausia y la Sociedad Chilena de Endocrinología Ginecológica. Revista chilena de obstetricia y ginecología, 83(5), 527-550. https://dx.doi.org/10.4067/s0717-75262018000500527
  • Pérez Martínez, Víctor T.. (2006). Demencias: su enfoque diagnóstico. Revista Cubana de Medicina General Integral, 22(4) Recuperado en 15 de abril de 2019, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-21252006000400010&lng=es&tlng=es.
  • Vallejo Maldonado, Soledad. (2018). Terapia hormonal de la menopausia, ¿por qué prescribirla?. Revista Peruana de Ginecología y Obstetricia, 64(1), 51-59. Recuperado en 15 de abril de 2019, de http://www.scielo.org.pe/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S2304-51322018000100008&lng=es&tlng=es.
  • Capote Bueno, M. I., Segredo Pérez, A. M., & Gómez Zayas, O. (2011). Climaterio y menopausia. Revista cubana de medicina general integral, 27(4), 543-557.
  • Delor, R. E. R., & Aquino, N. (2018, April). Tratamiento de la hipertensión arterial en la menopausia. In Anales de la Facultad de Ciencias Médicas (Vol. 51, No. 1, pp. 65-74).
  • Mosconi, L., Rahman, A., Diaz, I., Wu, X., Scheyer, O., Hristov, H. W., … & Brinton, R. D. (2018). Increased Alzheimer’s risk during the menopause transition: A 3-year longitudinal brain imaging study. PloS one, 13(12), e0207885.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.