Що говорить про вас позиція, у якій ви спите

Ви можете дізнатися багато про особистість людини, проаналізувавши те, як вона спить. Варто лише спостерігати за нею, якщо у вас є така можливість, або, якщо ви хочете дізнатися про себе - слід запитати інших.
Що говорить про вас позиція, у якій ви спите

Останнє оновлення: 24 грудня, 2018

Позиція, у якій ви спите, може багато розказати про вашу особистість, звички і навіть проблеми. Є багато різних стилів сну. Дізнайтеся, що означає кожен із них у наступній статті.

Позиції сну в яких ви спите: що вони означають?

Коли ви спите – ваше тіло відпочиває, а мозок відновлюється . Є стільки поз, скільки людей у світі, але можна визначити 6 основних  позицій (з декількома варіантами у кожному конкретному випадку).

Після довгих досліджень стало відомо про залежність між стилем сну і особистістю людини. Мову тіла можна спостерігати повсякчасно, у тому числі і тоді, коли ви спите. До того ж кожна позиція по-різному впливає на здоров’я.

пози для сну

6  позицій сну

Позиція плоду

У цій позі сплячий лежить на  боці, зігнувшись, з колінами піднятими до грудей, руки перехрещені або знаходяться близько до ніг. Вона має таку назву, тому що у такий спосіб немовлята розташовані в утробі матері. Іноді рука може бути під подушкою. Це найбільш поширена поза із тих, які займають люди, коли збираються спати. У вищезгаданому дослідженні, 41% з 1000 чоловік досліджених вибрали саме її. У двічі більше жінок, ніж чоловіків , спали в цьому положенні . Стосовно особистості, існують різні варіації. Наприклад, “згинання” уві сні говорить про чутливість і емоційність, а також про схильність до більш напружених стосунків. Такі люди можуть здаватися сором’язливими, коли щойно знайомляться з кимось, але після того, як розслабляться, будуть дуже гарними, турботливими, вони також бояться бути емоційно ображеними.

Позиція “Стовбур”

У цій позі сплячий лежить на боці, обидві ноги розташовує разом і прямо, спину також тримає рівно. Руки  як правило, розташовані по боках тіла, одна з них може бути під подушкою або навіть витягнута. Цю позу приймали 15% людей, які брали участь у дослідженні. Люди, які роблять це, неінгібіровані, розслаблені, і мають безпокійну, свободолюбну особистість. Вони дуже товариські, ладять із більшістю людей, почувають себе добре в компанії, довіряють іншим, але, як правило, дуже наївні.

Сон

“Меланхолійна” Позиція

Спина пряма, а ноги зігнуті трохи вперед, руки витягнуті вперед, і одна з них може бути під подушкою. 13% добровольців у  дослідженні заявили, що вони сплять саме так. Люди, які займають меланхолійну позицію мають складну особистість. Хоча вони дружелюбні і відкриті за своєю природою, у той же час вони також мають тенденцію бути цинічними й підозрілими. Рішення приймаються ними спокійно, але, коли вони вже прийняли рішення, дуже настоюють на ньому і нічого не може змусити їх змінити свою думку. Вони можуть бути найкращими друзями і піклуватися про інших.

Позиція солдата

Сплячий лежить горілиць, з ногами розведеними  на ширину плечей, а руки витягнуті уздовж по боках тіла (майже завжди торкаючись його). Не більше 8% сказали, що вони сплять так, з підборіддям піднятим до ,стелі. Такі люди характеризується відданістю, вони тихі, не дуже емоційні і недовірливі. Вони не люблять “звичайного”, а мають дуже високі цілі і прагнення. Вони вірні і захищають свою сім’ю і близьких. Ці люди глибоко цінують відносини, які вони мають з іншими.

як ви спите після обіду

Позиція вільного падіння

Поза так називається, тому що здається, що сплячий упав просто з неба. Він лежить обличчям вниз, з головою повернутою в один бік, з однією або двома руками розташованими під подушкою  або над головою. 7% людей, що брали участь у дослідженні, сказали, що вони сплять  так. Щодо особистості, ті, хто сплять у позі «вільного падіння” дуже напружені, товариські, безсоромні і в глибині душі дуже чутливі люди. Вони дуже люблять свободу і не люблять, коли їм говорять, що їм слід робити (незалежно від того, чого це стосується: любові, роботи, сім’ї, суспільства і т.д.). Вони також не засуджують інших.

Позиція “Зірка”

Ця поза  – повна протилежність вищезгаданій, тому що людина лежить горілиць  із руками, які частково або повністю заходяться під  подушкою,з напівзігнутими або прямими ногами. Це улюблена позиція 5% опитаних людей. Особистість «зірок» виявляється в тому,  що вони найкраще з усіх могуть вислухати ваші проблеми, є дуже хорошими друзями і завжди готові допомогти іншим. Але більшу частину часу вони воліють бути в центрі уваги, незважаючи чи це  засідання, чи спілкування між братами і сестрами і т.д.

Позиції на боці (плода, стовбура і меланхолійна) є найздоровішими з шести. Як говорять лікарі, слід спати на боці, щоб запобігти тиску на серце й інші  життєво важливі органи. Ми пропонуємо повертатися на правий бік. Деякі книги також рекомендують змінювати положення двічі за ніч (половина ночі на одному боці, а інша половина на іншому).

Дві позиції (зірки й солдата), можуть призвести до порушень сну вночі, також сприяють хропінню та іншим респіраторним проблемам, наприклад, таким,  як апное. Вони також викликають кислотний рефлюкс-езофагіт. Нарешті, лише єдине положення обличчям униз “позиція вільного падіння” є сприятливою для травлення, хоча дехто стверджує, що її рекомендують найменше, тому що на всі життєво важливі органи “тисне” матрац, поки ви спите.  • Agargun, M. Y., Boysan, M., & Hanoglu, L. (2004). Sleeping position, dream emotions, and subjective sleep quality. Sleep and Hypnosis, 6(1), 8–13; texto completo
  • Beyers, J., Dieltjens, M., Kastoer, C., Opdebeeck, L., Boudewyns, A. N., De Volder, I. et al. (2018). Evaluation of a Trial Period With a Sleep Position Trainer in Patients With Positional Sleep Apnea. Journal of Clinical Sleep Medicine, 14(4), 575–583. https://doi.org/10.5664/jcsm.7048
  • de Koninck, J., Lorrain, D., & Gagnon, P. (1992). Sleep Positions and Position Shifts in Five Age Groups: An Ontogenetic Picture. Sleep, 15(2), 143–149. https://doi.org/10.1093/sleep/15.2.143; texto completo
  • Domino, G., & Bohn, S. A. (1980). Hypnagogic exploration: Sleep positions and personality. Journal of Clinical Psychology, 36(3), 760–762. https://doi.org/10.1002/1097-4679(198007)36:3<760::AID-JCLP2270360328>3.0.CO;2-H
  • Dunkell, S. (1977). Sleep positions. New York: William Morrow.
  • Marques, M., Genta, P. R., Sands, S. A., Azarbazin, A., de Melo, C., Taranto-Montemurro, L. et al. (2017). Effect of Sleeping Position on Upper Airway Patency in Obstructive Sleep Apnea Is Determined by the Pharyngeal Structure Causing Collapse. Sleep, 40(3), zsx005. https://doi.org/10.1093/sleep/zsx005
  • Skarpsno ES, Mork PJ, Nilsen TIL, Holtermann A. Sleep positions and nocturnal body movements based on free-living accelerometer recordings: association with demographics, lifestyle, and insomnia symptoms. Nat Sci Sleep. 2017 Nov 1;9:267-275. doi: 10.2147/NSS.S145777. PMID: 29138608; PMCID: PMC5677378.
  • Tetley M. Instinctive sleeping and resting postures: an anthropological and zoological approach to treatment of low back and joint pain. BMJ. 2000 Dec 23-30;321(7276):1616-8. doi: 10.1136/bmj.321.7276.1616. PMID: 11124203; PMCID: PMC1119282.
  • Yu, C. K.-C. (2012). The effect of sleep position on dream experiences. Dreaming, 22(3), 212–221. https://doi.org/10.1037/a0029255

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.