Що можуть розказати ноги про ваше здоров’я?

13 Грудня, 2018
У рефлексології – у нетрадиційній медицині – вважають, що між конкретними точками, які знаходяться на ступнях людини, та різними органами тіла існує взаємозв’язок.

Наші ноги підтримують вагу нашого тіла протягом усього дня, тому вони вимагають додаткового догляду. На жаль, вони часто не отримують належної уваги.

Догляд за ногами просто необхідний у наш час. Протягом всього дня ми дуже багато часу проводимо на ногах: ходимо, бігаємо або просто стоїмо. Догляд за ногами – невід’ємна частина догляду за своєю зовнішністю і тілом в цілому.

При відсутності догляду ноги починають робити нам немало неприємностей – грубіє шкіра, з’являються тріщини і мозолі, з’являється втома в ногах, набрякають щиколотки.

Чи знаєте ви, що ноги людини можуть розказати багато цікавого про стан її здоров’я, як фізичного, так і психічного? Як правило, першими сигналізувати про хвороби починають ноги: вони замерзають, пітніють, набрякають, болять, швидко втомлюються, їх судомить.

Це більше, ніж достатня причина, щоб приділити ногам необхідну турботу та увагу, для того щоб вони залишалися красивими та здоровими.

Дізнатись більше: Як зробити ноги привабливими

Ноги і здоров’я людини: їх тісний зв’язок

nohy1

Один з найпростіших способів перевірити, чи все гаразд у вас зі здоров’ям – це просто уважно розглянути ваші ноги. Наприклад:

  • На стопах, а також на пальцях ніг, можна помітити кровоносні капіляри різної щільності, які вказують на хорошу циркуляцію крові та належний кровообіг. Коли число цих капілярів зменшується, а в деяких випадках майже зникає, це може бути ознакою поганої циркуляції крові. Можливо, причиною цієї проблеми можуть бути занадто щільні шкарпетки або тісне взуття.
  • Раптова і часта поява болю в ногах може свідчити про дефіцит поживних речовин, недостатнє зволоження або поганий кровообіг в організмі, зокрема у ногах.  Важливо, визначити причини нездужання і шукати методи лікування, щоб позбутися цих проблем.
  • Якщо часті судоми виникають у тих, хто активно займається спортом, найімовірніше, причиною їх появи може стати зневоднення. У цьому випадку слід як можна швидше, збільшити споживання рідини: пити рекомендовану добову кількість води. Якщо після цього проблема не зникає, і судоми тривають, то причиною може бути відсутність або брак однієї з таких поживних речовин: калію, кальцію або магнію.
  • Ще однією ознакою, що щось не так відбувається в організмі можуть стати рани, які довго не можуть загоїтися, або, як здається, ніколи не загоюються. Це може бути ознакою діабету. Діабет може погіршувати чутливість ніг, циркуляцію крові і нормальне загоєння ран, так що навіть звичайний пухир може стати проблемною раною. Такі виразки та ранки також з’являються через інфекції. Діабетикам слід ретельно мити і висушувати ноги, щодня перевіряти шкіру на наявність пошкоджень. Повільне загоєння ранок може бути викликано поганим кровопостачанням, що виникають через периферичну артеріальну хворобу.
  • Постійно холодні ноги є ознакою того, що у вас як слід не функціонує щитоподібна залоза і ви можете страждати від гіпертиреозу. Іншою причиною холодних ніг може бути погана циркуляція крові. У цьому випадку, вам найкраще буде звернутися до лікаря, щоб визначити точну причину ваших холодних ніг.
  • Опухлі ноги часто є результатом поганого функціонування нирок і затримки  рідини в організмі. Іноді опухлість ніг може виникати через побічні ефекти деяких медикаментів.

Читайте також: Поширені причини надмірного потіння ніг

Не забудьте про таке!

Якщо ви помітили деякі зміни в ногах, обов’язково слід звернутися до лікаря. Адже стан ваших ніг може сигналізувати про потенційну проблему зі здоров’ям. Усім відомо про те, що краще запобігти проблемі, ніж потім довгий час її вирішувати. Піклуйтеся про ваш організм в цілому та ваші ноги зокрема… вони можуть підказати вам, що щось не так!

Щоб ноги рідше нагадували про себе, треба частіше про них думати. Будемо піклуватися про них, і вони в боргу не залишаться, адже здорові ноги – зовсім не привілей молодості – це показник гідної якості нашого життя.

  • Cummings B. (2006). Human Anatomy & Physiology (7th Edition).
  • Неттер Ф. (2004). Атлас анатомії людини. Наутілус.