Шкода амальгамної пломби для здоров'я

Шкода амальгамної пломби для здоров'я
Шкода амальгамної пломби для здоров'я

Останнє оновлення: 31 грудня, 2018

Ви знали, що зубні амальгамні пломби в основному виготовляють з ртуті, і що цей важкий метал є дуже шкідливим для вашого здоров’я? А також те, що через загрозу для здоров’я використання амальгаму навіть заборонене у деяких країнах?

У цій статті ми розповімо вам все, що потрібно знати про властивості та безпечність амальгамних пломб. А саме: що це таке, як вони можуть вплинути на ваше здоров’я і які можливі альтернативні варіанти їх заміни.

Що таке амальгамні пломби?

Амальгама – це матеріал срібного кольору зроблений з комбінації різних металів, в основному ртуті.  Його стоматологи використовують для заповнення порожнин, що утворилися в результаті карієсу.

Сьогодні у більшості країн для зубних пломб використовують інші матеріали. Адже численні дослідження довели, що рівень ртуті токсичний, як для того, кому ставлять пломбу, так і для стоматолога, який працює з матеріалом.

Крім того, зараз набирає обертів екологічний рух проти продукції з високим вмістом ртуті. Оскільки цей важкий метал негативно впливає на нашу планету.

З 2008 року використання амальгамових пломб заборонено в таких країнах, як Швеція, Норвегія та Данія.

амальгамні пломби

Де міститься ртуть

В амальгамовій пломбі міститься від 120 до 570 мг ртуті. З часом вона вимивається через вплив слини, шлункового соку, їжі, високих температур та інших чинників.

Ртуть виробляє ртутні випари, які кожного дня поглинаються організмом. Саме тому за багато років ці пломби стають справжнім джерелом неперервного потоку токсичних речовин.

Втім, вам варто пам’ятати, що отримати дозу ртуті можна при контакті з будь-якими продуктами, в яких вона міститься. Наприклад, термометр, лампочки, батарейки, косметика, креми для відбілювання шкіри, фарби, пестициди та ін.

За результатами досліджень, у великій океанській рибі, як-от тунець та риба-меч, також може міститися небезпечна кількість ртуті. Тому варто їсти їх у розумних кількостях і не занадто часто.

ртутний термометр

Загроза для здоров’я

Один з головних ризиків ртуті в тому, що хоча її більшість виводиться з організму натуральним способом, значка кількість цього важкого металу накопичується в мозку, де може залишатися роками.

Це призводить до прогресивного розпаду нейронів, що пов’язують із такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Ще одна серйозна проблема зі здоров’ям може виникнути,  коли під час вагітності ртуть проникає через плацентарний бар’єр і досягає центральної нервової системи плоду.

Також ртуть може накопичуватися у шлунково-кишковому тракті, ротовій порожнині, легенях, щитоподібній залозі, гіпофізі та багатьох інших органах .

Чи можна видалити амальгамну пломбу?

Як тільки люди дізнаються про загрозу амальгамних пломб для їхнього здоров’я, виникає очевидне запитання: чи можна їх видалити, щоб запобігти проблемам зі здоров’ям? Особливо це стосується тих, у кого вже проявився побічний ефект пломб, але вони ще не можуть знайти причину своїх симптомів.

Відповідь – так, їх можна видалити, але це потрібно робити дуже обережно. Якщо неможливо видалити їх безпечним способом, краще залишити все, як є. Для того щоб не створювати загрозу нового великого викиду ртуті для пацієнта та стоматолога. Адже такий раптовий вплив ртуті на організм може спричинити набагато більше проблем, ніж пломба.

Завжди намагайтеся знайти хорошого професіонала з досвідом у видаленні такого типу пломб, і не забудьте дотримуватися таких правил:

 • Під час видалення пломби рот повинен бути ізольованим, щоб ви не змогли проковтнути жодного її залишку.
 • Використовуйте захист для очей.
 • Використовуйте кисневу маску.
 • Видалення потрібно проводити за невисоких температур.
 • Видаляйте усю пломбу одразу і швидко.
 • Замініть стару пломбу новою, з кращих матеріалів.
 • Обробіть область антисептиком.

При зараженні ртуттю під час видалення пломби і для пацієнта, і для стоматолога  ми радимо лікування за допомогою ефективного натурального засобу для видалення важких металів з організму: хлорели.

Цей продукт на основі водоростей чудово виводить токсини та допомагає видалити усі типи шкідливих сполук – а не лише важких металів – завдяки високому вмісту хлорофілу.

Коріандр, часник та магній також чудово допомагають. • Clarkson, T. W., & Magos, L. (2006). The toxicology of mercury and its chemical compounds. Critical Reviews in Toxicology. https://doi.org/10.1080/10408440600845619
 • Zahir, F., Rizwi, S. J., Haq, S. K., & Khan, R. H. (2005). Low dose mercury toxicity and human health. Environmental Toxicology and Pharmacology. https://doi.org/10.1016/j.etap.2005.03.007
 • Rice, K. M., Walker, E. M., Wu, M., Gillette, C., & Blough, E. R. (2014). Environmental mercury and its toxic effects. Journal of Preventive Medicine and Public Health. https://doi.org/10.3961/jpmph.2014.47.2.74
 • About Dental Amalgam Fillings. (2017). US Food and Drug Administration. Recuperado el 13 de marzo de 2020.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.