Синдром королеви бджіл у жінок

Синдром королеви бджіл маскується серією переконань та незахищеністю, що змушує людину намагатися проектувати свої проблеми на інших жінок.
Синдром королеви бджіл у жінок

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Синдром королеви бджіл фахівці не визнають. Проте є багато людей, яким потрібна допомога, щоб визначити його і поведінку, яку деякі жінки демонструють через конкуренцію.

У вуликах бджола-королева має головну роль: її оточують багато бджіл, а також самки, які не народжують. Це змушує її відчувати себе більшою, ніж оточення, і такої позиції прагнуть багато жінок.

Суспільство та конкуренція

З молодого віку ми навчаємося конкурувати з тими, хто нас оточує.

Фактично, імпульс до конкуренції, який ми відчуваємо, походить від прагнення порівнювати себе з іншими, що можна побачити у багатьох людей дорослого віку. Намагаючись зробити нас кращими, це насправді є причиною зниження нашої самооцінки.

Тому, коли ми намагаємось покращити себе, ми робимо це не заради себе, а щоб покрасуватися. Насправді ми часто робимо так, щоб бути кращими, ніж оточення, щоб всі заздрили.

Синдром королеви бджіл стосується передусім жінок.

Жінки в суспільстві

що таке синдром королеви бджіл
Жінки стикаються з великим соціальним тиском. Вони повинні мати справу зі стандартами краси, тиском, щоб бути ідеальними та правильно все робити. Насамперед вони навчаються сприймати інших жінок як свої конкуренток.

Чому ми вважаємо конкурентами інших жінок, а не чоловіків?

Це часто відбувається тому, що ми ідентифікуємо себе більше з іншими жінками. Однак це також пов’язано з поведінкою, яку ми всотуємо з молодості: критикувати інших жінок, засуджувати їх і бажати бути кращими.

Як бачимо, з цими способами поведінки треба покінчити. Однак вони залишаються і змушують жінок страждати від синдрому королеви бджіл.

Синдром королеви бджіл: як його виявити

як виявити синдром королеви бджіл
Щоб дізнатися, чи жінка має синдром королеви бджіл, вам потрібно лише звернути увагу на її поведінку. Вам може здатися, що у неї велике Его, що вона дуже конкурентна або що вона заздрить. Однак, якщо уважно придивитися, відкриється дещо інше:
  • Ви помітите, що вона постійно говорить погане про інших жінок і пліткує про те, що вони роблять або не припиняють робити. Все, що вона каже, завжди сповнене негативу та принижує.
  • Впадає в око її прагнення будь-що поставити себе вище за інших. Навіть якщо це призведе до втрати дружби та дуже невтішної пасивно-агресивної поведінки.
  • Вона намагатиметься залучити інших жінок до своїх “підданих”, щоб стати сильнішою. Роблячи це, вона знизить самооцінку та моральні переконання тих, кого вона вважає своїми ворогами.

Як бачимо, це ставлення дуже токсичне. Це завдає болю іншим людям, які мали нещастя бути поруч з тими, хто має цей синдром.

Але що стоїть за цим синдромом?

Невпевненість

причини синдрому королеви бджіл
Жінкам, які страждають на синдром королеви бджіл, потрібно підірвати самооцінку тих, кого вони вважають своїми суперниками. Однак вони роблять це, тому що вони невпевнені у собі.

Тому насправді вони проектують свою незахищеність на інших жінок. Роблячи це, вони намагаються отримати в такий викривлений спосіб відчуття безпеки, якого їм не вистачає.

Щоразу, коли ми бачимо, що хтось погано ставиться до іншої людини, намагається покрасуватися коштом інших або хтось показати свою “крутість”, ми повинні пам’ятати про правду. Вони не такі, тому що думають, що вони кращі, сильніші та могутніші.

Насправді за цим фасадом криється поранена, тендітна особистість з низькою самооцінкою та відчуттям незахищеності.

Попри все це, ми повинні навчитися обережно поводитися з такими людьми та з тими, хто страждає на синдром королеви бджіл, тому що вони можуть завдати болю. Не усвідомлюючи цього, вони роблять нас учасниками своїх ігор, своєї небезпеки та страхів, яких вони не можуть визнати.

Ви колись страждали на цей синдром королеви бджіл? Ви визнаєте когось зі свого оточення (на роботі, в особистому житті), хто його має?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.