Я не люблю Різдво! Що робити?

Ви можете скористатися нагодою побути в компанії своїх близьких на Різдво, не чекаючи на подарунки.
Я не люблю Різдво! Що робити?

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

На Різдво всі магазини прикрашені ялинками, вогнями, а вам хочеться сховатися вдома на місяць. Усі думають, де, як і з ким провести свята, але ви кажете, що вам не подобається Різдво.

Не хвилюйтеся. Таких людей багато.

Різдво та його обряди: ажіотаж кожного грудня

Колядки, вертепи, прикрашені ялинки… Для багатьох людей це час для щастя, сімейних зборів та побажань. Для інших людей це день, який замість того, щоб об’єднувати людей, просто породжує проблеми та розбіжності.

Здається, що всі ми повинні бути щасливими та сповненими різдвяним духом. Інакше люди здаються примхливими, нудними або песимістами. Сказати “Я не люблю Різдво” – це ніби сказати, що ви з іншої планети.

Люди вас не розуміють. Вони можуть думати, що ви дивні, або у вас є певна проблема з дитинства, коли виявили, що Дід Мороз несправжній, або не отримали подарунок, який хотіли.

Однак це не має нічого спільного з цим. Це пов’язано з тим, що вам не до душі саме свято або певні звички, які проявляються у грудні.

Витрачати гроші, яких їм і так бракує, на подарунки людям, яких вони бачать лише раз на рік, або божеволіти через покупки, щоб приготувати вечерю для членів сім’ї, яких ви терпіти не можете, – це можна вважати лицемірством або браком здорового глузду.

Святкування або споживацтво?

Випивка, подарунки, напруженість, переповнені торгові центри – все це хаос перед Різдвом.

Заради чого? Заради вечірки, яка для багатьох людей не має нічого спільного з релігією, але пов’язана з необмеженим споживанням і постами в соціальних мережах про те, як вони щасливі з таким численним оточенням.

До всього цього треба додати додатковий тиск, адже необхідність бути щасливими нав’язують не лише члени сім’ї, але й реклама.

У рекламі кожен посміхається під час вечері або дарує дорогі подарунки, які йому не по кишені.

Якщо вам не подобається Різдво, не соромтеся. Відмінності часто призводять до непорозумінь. Так само, як ви не хочете, щоб інші судили вас, намагайтеся не судити інших.

Тим часом пам’ятайте, що багато людей, навіть не будучи прихильниками свят, дотримуються традицій. Ви смілива людина, якщо ви проти цього!

Поради для виживання на Різдво

Якщо ви почуваєтеся дивно, бо не хочете святкувати Різдво (так само, якщо кажете, що не любите літо або не споживаєте м’ясо), ви повинні прийняти ситуацію й не ховатися.

1. Подумайте про Різдво як про будь-який інший день

стрес на Різдво
Деякі люди вирішують залишатися вдома й вечеряти як у звичайний день, дивитися телевізор або читати книгу. Але, звісно, для цього треба жити самостійно або прийняти, що ваша сім’я святкує Різдво деінде.

Якщо ви не єдина людина, яка не любить вечірки, ви можете пообідати разом, ніби це повсякденна зустріч. Ні свічок, ні пирогів, ні індички.

2. Вирушайте на відпочинок

Можливо, найкращий спосіб відмовитися від свята – це просто не бути вдома в цей час. Авіаквитки зазвичай дешевші, наприклад, 24 грудня.

Ви можете поїхати в країну, де Різдво не святкують, як от у Марокко, Туреччину, В’єтнам, Таїланд або Дубай.

Можливо, подорож подалі від родини зніме вагу з ваших плечей, і ви можете скористатися можливістю зупинитися в готелі в цю ніч.

3. Не влаштовуйте нічого

як не святкувати Різдво
Якщо вам не подобається Різдво, вам не потрібно брати участь у плануванні вечері або подарунків. Нехай інші про це турбуються. Просто завітайте й насолоджуйтеся їжею.

Подумайте, що комусь у вашій родині важливо, щоб ви були поруч.

Вам не доведеться два дні готувати або чистити будинок, слухати, як ваша мама розповідає про розбіжності з вашою бабусею, або що їй потрібно купити подарунок для вашого двоюрідного брата.

Не беріть участь у святкових приготуваннях, але поводьтеся чемно в цей день.

4. Оточіть себе позитивними людьми

Можливо, вам не подобається Різдво, тому що кожен рік такий самий, як і минулий. Ви бачите одних і тих самих людей, їсте ту саму їжу або говорите про одне й те саме.

Ви думали про організацію іншої вечірки з друзями? Це можна зробити будь-де, але без сімейного тиску та традицій, яких треба дотримуватися.

5. Зрозумійте значення Різдва

яке значення має Різдво
Якщо коротко, то святкування має бути пов’язане з релігією, а не зі споживанням або вдаванням, нібито ви щасливі.

Можливо, краще піти й допомогти хворим людям у лікарні, сходити в церкву, щоб помолитися, або допомогти тим, кому менше пощастило, ніж вам.

Можливо, те, що вам не подобається в Різдві, – це “порожня” або нав’язана традиція. Тепер ви можете робити все, що хочете, щоб чудово провести час.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.