Як контролювати сварки між дітьми

Оскільки сварки між дітьми виникають повсякчас, ми повинні навчити їх використовувати слова, а не фізичну агресію.
Як контролювати сварки між дітьми

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Ми часто спостерігаємо сварки між дітьми, оскільки це емоції, які відчувають усі людські істоти. Діти зазвичай починають сваритися з двох років до юності.

Вони сваряться, щоб протистояти своїм одноліткам або старшим дітям через різні емоційні ситуації або тому, що активізуються їхні інстинкти виживання. Діти також сваряться з молодшими однолітками, щоб домінувати над ними або нав’язувати свою волю.

Роль батьків є вкрай важливою, коли йдеться про сварки між дітьми. Вдома діти дізнаються про такі цінності, як повага і співчуття до інших, межі і, перш за все, самоконтроль.

Як контролювати сварки між дітьми

Коли маленькі діти сваряться одне з одним, вони, як правило, кусають, тягають за волосся, штовхають, ображають або б’ють.

Коли вони стають старшими, вони можуть фізично атакувати і навіть залякувати інших. Підлітки можуть бути ще більш жорстокими. У підлітковому віці діти схильні перетинати кордони.

Нижче наведено шість основних порад, які допоможуть вам навчити дитину краще вирішувати конфлікти:

1. Продемонструйте їм силу слова

як контролювати сварки між дітьми
Ви повинні навчити вашу дитину, що слова сильніші за насильство. Діти повинні знати, що вони повинні спочатку поговорити з людиною, з якою вони не згодні.

Діти повинні намагатися бути раціональними, а не вдаватися до насильства для розв’язання проблем. Звісно, ви не повинні застосовувати насилля до своєї дитини, якщо ви хочете навчити її, що це не є відповіддю. Отже, ви не повинні карати своїх дітей насильством або агресією.

2. Наведіть приклад

Усі люди мають спалахи роздратування, які змушують їх конфліктувати іншим. Однак важливо те, як ми контролюємо ці спалахи та керуємо ними. Діти є відбитком їхнього оточення, тому їхня реакція буде залежати від емоційного виховання.

Якщо ви злі батьки, які нападають на інших, ображають інших і кидають речі об стіну, то ви не можете просити своїх дітей діяти інакше. Ваш приклад буде впливати на них більше, ніж поради та рекомендації, які ви їм даєте.

3. Заохочуйте мудрість і спокій, а не сварки між дітьми

Як ми вже згадували, діти навчаються контролювати свої емоції вдома. Ви повинні навчити їх діяти мудро, коли вони стикаються з ситуацією, яка може створити конфлікт або викликати дискомфорт.

Нагадайте дитині, що, хоча ми – тварини за своєю природою, ми не можемо діяти інстинктивно і нераціонально. Важливо навчити їх визначати свої емоції та знати, як встановлювати межі, особливо в напружені моменти.

4. Нагадайте їм, що світ не обертається навколо них

Діти повинні дізнатися, що вони не завжди праві й що світ не обертається навколо них. Батьки мають змусити своїх дітей зрозуміти, що вони є частиною групи людей з різними смаками та уподобаннями, і що кожен заслуговує на повагу.

Вони повинні зрозуміти, що те, що вони говорять або роблять, не завжди є пріоритетом для інших і що через це їм не варто вступати в конфлікт з іншими. Повага до інших змусить їх двічі подумати, перед тим як агресивно протистояти.

5. Навчіть їх оцінювати наслідки

Важливо, щоб ваша дитина побачила наслідки насильницьких дій, таких як нанесення шкоди іншим.

Діти повинні навчитися передбачати наслідки конфліктів з іншими людьми. Немає значення, якщо ваша дитина маленька: змусьте її побачити, яку шкоду вона може завдати. Так вона поступово дізнаються, що є найкращим способом подолання конфліктної ситуації.

6. Навчіть їх, що спілкування має ключове значення

як подолати сварки між дітьми
Хоча, здається, банально говорити про спілкування між батьками та дітьми, це справді ключ, який дасть вашій дитині змогу зрозуміти багато шляхів розв’язання конфліктів.

Поговоріть зі своєю дитиною, послухайте їх і поставте їй важливі питання щодо повсякденного життя. Це дасть вам змогу пізнати її, щоб ви могли направляти їх на правильний шлях для належного подолання конфлікту.

Ваша роль як батьків – скеровувати своїх дітей

як виховувати дітей
Важливо усвідомлювати цей факт. Ви повинні встановити порядок і межі поваги. Якщо вам потрібно покарати дитину, робіть це рішуче, але не агресивно.

Не міняйте думку та не проявляйте поблажливості, якщо ваша дитина завжди створює проблеми з іншими. Якщо ви толерантно ставитеся до насильства, ваша дитина буде рости, вважаючи, що вона завжди може вдаватися до нього.

Діти та підлітки живуть у власному світі. Там досить поширені сварки між дітьми і навіть братами та сестрами. Наше завдання як батьків – показати їм правильний спосіб розв’язання проблем відповідно до їхнього віку.

Довіряйте своїм інстинктам і навчіть дитину керувати емоціями. Завдяки цьому вона виросте і стане розумною, радісною і щасливою дорослою людиною.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.