Як очистити свій організм від накопиченої солі

А чи знали ви, що не лише вживання великої кількості чистої води протягом дня, але й петрушка може сприяти активізації детоксикаційної функції нирок? Нирки відповідають за фільтрацію, вони виводять надлишкову сіль з організму.
Як очистити свій організм від накопиченої солі

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

Сіль є однією з найпоширеніших спецій у всьому світу, і цінується вона за саме смак, який вона надає нашим стравам. Але дослідження останніх років показали, що ця спеція може стати причиною серйозних проблем та мати негативні наслідки для здоров’я людини. А найбільш тривожним є те, що люди, як правило, їдять її занадто багато.Правдою залишається той факт, що наш організм дійсно потребує солі, або натрію, для того, щоб функціонувати належним чином. Але це не означає, що ви повинні вживати її в надлишку. Насправді, експерти сходяться на думці, що необхідно максимально обмежити, а краще зовсім усунути сіль зі свого раціону. Вони вважають, що потрібно отримувати щоденну дозу натрію з інших видів продуктів.

Вживання в їжу занадто великої кількості солі може, з часом, привести до серйозних проблем зі здоров’ям – таких, як хвороба серця, інсульт і багато іншого. Сіль також є основною причиною затримки рідини і набряків. На щастя, ви можете позбутись шкідливої звички додавати занадто велику кількість солі в їжу та звільнити ваше тіло від тієї, яка вже накопичилась.

Як очистити свій організм від накопиченої солі

сіль
  • Пийте більше води. Експерти рекомендують пити 6-8 склянок води в день. Яким би це парадоксальним не здавалось, питна вода стимулює видалення надлишкової рідини, яка накопичується в тілі та виводить натрій через сечу. Ця проста звичка сприяє детоксикації організму, підтримує водний баланс організму та зменшує набряки.
  • Виключіть сіль зі свого раціону. Хоча для більшості людей сіль є незамінним компонентом в багатьох стравах, вам слід почати шукати альтернативи, які надають такий же смак вашій їжі. Так, безумовно, ви можете додавати трішки солі в страви, особливо в домашню їжу. Але майте на увазі, що сіль міститься в м’ясних делікатесах, консервах, супах та заморожених продуктах. Замість цих продуктів, намагайтесь краще додавати більше свіжих фруктів та овочів у ваш раціон, оскільки вони допоможуть усунути надлишкову сіль.
  • Замініть сіль іншими спеціями. Ви можете замінити сіль більш здоровими приправами такими, як часник, свіжий чорний перець, карі, петрушка, орегано та розмарин.
  • Займайтесь фізичними вправами. Вам слід робити вправи кожен день, так щоб відбувалось дуже інтенсивне виробництво поту. Коли ви ходите, танцюєте, бігаєте, їздите на велосипеді або відвідуєте сауну, ваше тіло виводить надлишкову сіль через піт. І не забувайте брати пляшку води на тренування.

Петрушка допомагає виводити накопичену сіль з організму

сік петрушки

Петрушка  відома своєю властивістю очищувати нирки та стимулювати виведення токсинів через сечу. Ви, напевно, знаєте, що нирки відіграють дуже важливу роль в процесі детоксикації організму. Вони відповідають за фільтрацію надлишкової солі та інших токсичних речовин, які потрапляють в наш організм.

Як петрушка може допомогти?

Щоб отримати максимальну користь від петрушки, особливо у цілях очищення нирок, все, що вам потрібно зробити – це приготувати чай з петрушки. Візьміть кілька нарізаних листків петрушки та додайте їх у літр киплячої води та варіть протягом 10 хвилин. Після того, як чай буде готовий, пийте його на порожній шлунок. Тримайте чай в холодильнику та пийте кілька разів протягом дня.

І пам’ятайте!

  • Щоб отримати користь від цього чаю, важливо також дотримуватись рекомендацій вище і пам’ятати, що вам необхідно часто пити чай.
  • На додаток до детоксикації організму та виведення надлишкової солі, чай з петрушки є чудовим способом для боротьби їз затримкою рідини, запобігання високому кров’яному тиску та втрати ваги. Звичайно, всі ці речі можливі при умові, що ви також будете вести здоровий спосіб життя.


  •  World Health Organization, Sodium intake for adults and children, 2012, ISBN 978 92 4 150483 6 (NLM classification: WB 424)
  • Weinberger MH, “Salt sensitivity of blood pressure in humans”, Hypertension. 1996 Mar;27(3 Pt 2):481-90.
  • Adler AJ, Taylor F, Martin N, Gottlieb S, Taylor RS, Ebrahim S., “Reduced dietary salt for the prevention of cardiovascular disease”, Cochrane Database Syst Rev. 2014 Dec 18;(12):CD009217.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.