Як поводитися з неслухняними дітьми?

Вас хвилює поведінка вашої дитини? Якщо діти ігнорують ваші слова та настанови, настав час почати працювати над розв'язанням цієї проблеми. Насправді погану поведінку дитини можна виправити шляхом спілкування та застосування певних стратегій. Не забувайте займатися зі своєю дитиною та піклуватися про підтримання з нею гарних, довірливих стосунків.
Як поводитися з неслухняними дітьми?

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Погодьтеся: неслухняні діти можуть стати справжнім головним болем для своїх батьків.

Дитинство є одним найщасливіших та водночас найбільш проблематичних етапів у житті всіх батьків. Є багато складних періодів, викликів та змін в житті дитини, які їй потрібно допомогти пережити. Ба більше, на будь-якому етапі життя сина чи доньки необхідно висловлювати до неї щиру повагу, довіряти своїм дітям та постійно з ними відверто спілкуватися.

Утім, трапляється так, що діти не хочуть виконувати рекомендації чи прохання батьків. Чи знаєте ви, як правильно поводитися з неслухняними дітьми? Звісно, зі складною дитиною набагато важче знайти спільну мову. У таких випадках батькам необхідно запастися терпінням та великою силою волі для того, щоб швидко та ефективно виправити поведінку неслухняної дитини.

Якими є неслухняні діти?

Для того, щоб зрозуміти особливості вдачі неслухняної дитини, необхідно простежити за її поведінкою.

Для прикладу, якщо дитина починає ігнорувати ваші слова, скоріш за все вона проходить через складний етап у житті, коли дитина намагається з’ясувати, наскільки далеко вона може знайти для того, щоб отримати бажане.

У цей період діти не лише не дослухаються до батьків, але й роблять все навпаки та не виправдовують очікувань матері і батька. Такий супротив найчастіше відбувається у сім’ях, де дитину виховують в авторитарному середовищі. Рано чи пізно дитина втомиться виконувати вказівки сімейних диктаторів. Тоді син або донька почнуть повставати проти батьків та інших людей, які вказують, що їм робити.

стосунки між батьками та дітьми

Звісно, така поведінка може легко роздратувати батьків. Якщо не навчитися домовлятися з малими непослухами, дитина почне постійно коливатися між поганою поведінкою та відвертим опором, допоки вони не отримають бажане та не будуть почутими батьками.

Насправді бунтівні діти не завжди діють за чітко встановленими моделями поведінки, тож їхні дії важко передбачити. Саме тому не всі батьки вміють правильно поводитися з неслухняними дітьми та вчасно залагоджувати з ними конфліктні ситуації.

Утім, є певні особливості, за якими можна розпізнати маленьких непослухів:

Ігнорування настанов батьків

Якщо дитина не хоче виконувати прохання та настанови батьків, це є першою ознакою бунтарства. Такою поведінкою дитина намагається “відвоювати” собі трохи влади, порушуючи встановлені в сім’ї правила.

Насправді причин бунтарської поведінки може бути багато. Для прикладу, конфлікти між батьками, порушення сну, розлучення, соціальні труднощі, гіперактивність, тощо.

Для початку дуже важливо визначити, проти чого саме намагаються повстати ваші син чи донька. Якщо вам вдасться з’ясувати причину непослуху, то ви зможете вжити заходів з метою налагодження стосунків з дитиною.

Дитина перестала виконувати домашнє завдання та ігнорує обов’язки по дому

Вірте чи ні, але іноді батьки надто багато дозволяють своїм дітям та не встановлюють для них допустимі рамки.

Звісно, кожній матері чи батькові хочеться бути для своїх дітей другом та підтримувати з ними довірливі стосунки. Насправді така поведінка батьків дуже часто призводить до цілком протилежного ефекту. Дитина може втратити до вас повагу та припинити виконувати свої безпосередні обов’язки.

дитина ігнорує настанови батьків

Усім дітям необхідно сприймати своїх батьків як авторитет. Навчіть своїх сина або доньку поважати вас та ваші слова, адже ви дієте винятково в їхніх інтересах.

Якщо ви хочете зберегти гарні стосунки зі своїми дітьми та зробити все для того, щоб син або донька стали успішними, неодмінно завжди стежте за тим, щоб діти виконували свої обов’язки як вдома, так і в школі.

Дитина вас обманює

Насправді брехня є досить поширеним явищем серед дітей. Утім, боротися з цією проблемою потрібно одразу, оскільки з маленької брехні може вирости великий обман, який завдасть шкоди не тільки вам, але і вашим дітям у майбутньому.

Дуже важливо навіть на ранніх етапах життя дитини відверто з нею спілкуватися, адже саме у цьому віці дитина виробляє свої риси характеру. Зверніть увагу, що дуже часто ці риси залишаються незмінними впродовж усього дитинства, а негативні риси можуть спричинити серйозні проблеми для дитини у дорослому житті.

Як правильно поводитися з неслухняними дітьми?

Визначити типові моделі поведінки неслухняної дитини дуже важливо, якщо ви хочете вчасно налагодити стосунки із сином чи донькою та скоригувати їхню поведінку. У цій статті ми зібрали найефективніші рекомендації, за допомогою яких ви зможете навчитися правильно поводитися з неслухняними дітьми.

Запишіть дитину у спортивний або театральний гурток

Вірте чи ні, але в організмі будь-якої дитини завжди багато адреналіну та напруження, адже дітям завжди доводиться виконувати цілу низку монотонних правил. Коли дитина поводиться неслухняно, вона насправді просто намагається звільнити негативні емоції.

Якщо ви запишете дитину у спортивний або будь-який інший творчий гурток, це не тільки допоможе вашому сину або доньці звільнитися від стресу, але і розвине в ній відчуття відповідальності та дисципліни.

Заберіть у дитини-непослуха улюблені привілеї

Це може видатися жорстоким методом на перший погляд, проте якщо дитина погано поводиться, ми рекомендуємо забрати у неї ті предмети, які приносять їй задоволення.

поводитися з неслухняними дітьми

Вірте чи ні, але позбавивши дитину улюблених розваг, ви справді можете досягнути покращення її поведінки.

Утім, зверніть увагу на те, що не можна карати сина або доньку без попередніх пояснень. Обов’язково поговоріть зі своєю дитиною та поясніть їй, що будь-які вчинки мають свої наслідки.

Поясніть дитині, які відчуття викликає у вас непослух дитини

Лайки та прочухани полягають не тільки в покаранні дитини чи позбавленні її улюблених речей.

Вірте чи ні, але передусім сварки з дитиною покликані донести до неї, як саме ви почуваєтеся, коли син або донька погано поводяться. Ваше завдання полягає в тому, щоб пояснити дитині, що її непослух може негативно вплинути на її власне життя на різних етапах.

Дуже важливо пояснити дитині різницю між покорою та слухняністю. Поясніть дитині, наскільки важливо дотримуватися правил поведінки, щоб зберегти гарні особисті, родинні та соціальні стосунки.

Вам може здатися це неймовірним на перший погляд, проте якщо ви поясните дитині, що її поведінка негативно на вас впливає, то зможете таким чином зробити перший крок до встановлення міцного зв’язку зі своїм сином або донькою.

Повірте, дитина зрозуміє, що своїми вчинками завдає болю дорогій людині, і неодмінно почне виправляти свої помилки через природний інстинкт зберегти та захистити батьків.

Висновки

Неслухняні діти є більш поширеним явищем, ніж може здатися на перший погляд, тож не варто завчасно панікувати. До того ж відкоригувати поведінку дитини набагато простіше, ніж здається.

Якщо ви будете дотримуватися згаданих вище рекомендацій, детальніше вивчати свою дитину з кожним наступним днем, вислуховувати сина або доньку та постійно спілкуватися зі своїми дітьми, то зможете не тільки виправити їхню поведінку на краще, але і запобігти розвитку будь-яких інших проблем у майбутньому.

Не забувайте, що батьки повинні зберігати спокій у будь-якій ситуації та ніколи не діяти імпульсивно. Ми розуміємо, що неслухняна дитина може стати справжнім випробуванням, проте цю проблему можна розв’язати за допомогою спілкування та певних хитрощів, які допоможуть відновити довірливі стосунки між вами та вашими дітьми.  • García, Cristina Larroy, et alEl niño desobediente: estrategias para su control. Anaya-Spain, 1997.
  • Nuñez Mederos, Carmen Susana, Pérez Cernuda, Caridad, & Castro Peraza, Marta. (2017). Consecuencias del divorcio-separación en niños de edad escolar y actitudes asumidas por los padres. Revista Cubana de Medicina General Integral33(3), 296-309. Recuperado en 06 de diciembre de 2020, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-21252017000300003&lng=es&tlng=pt.
  • Palacios Gonzales, Daisy Irina (2020). Modificación de conducta en un niño de 5 años con problemas de desobediencia. Universidad Nacional Federico Villarreal.
  • Ramos-Paúl, Rocío, and Luis Torres CardonaNiños desobedientes, padres desesperados. Punto de Lectura, 2013.
  • Urra, JavierEl pequeño dictador. Grupo Ilhsa SA, 2012.
  • Vandell, D., Simpkins, S. y Liu, Y. (2020). Desde el cuidado y la educación tempranos hasta las conductas problemáticas de los adultos: un camino de prevención a través de actividades organizadas después de la escuela. Desarrollo y psicopatología, 1-12. doi: 10.1017 / S0954579420001376

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.