Як правильно пережити зміни менопаузи

З віком ваше тіло змінюється. Ці поради щодо полегшення фізичних та психологічних змін менопаузи допоможуть пережити зміни менопаузи найкращим чином.
Як правильно пережити зміни менопаузи

Останнє оновлення: 14 червня, 2020

«Я почуваюся засмученою, депресивною і дратівливою», – це одна з типових фраз, яку жінки говорять, коли досягають менопаузи. Жінки, які досягли менопаузи, часто зазнають змін, і не знають, що з цим робити. Дізнайтеся як краще пережити зміни менопаузи.

За цей час спостерігається низка гормональних дисбалансів. Також помітні фізіологічні зміни.

У цій статті ми розглянемо, як найкраще пережити менопаузу.

Перименопауза та менопауза

фізичні зміни менопаузи
Менопауза настає в середньому через рік після останнього менструального циклу у жінки. До цього триває перименопауза – стадія, на якій організм починає виробляти меншу кількість естрогену та прогестерону, що знижує здатність жінки завагітніти. Зазвичай це відбувається у віці близько 50 років.

У цей період проявляються зміни, які часто складаються з гарячих спалахів і нічного потовиділення. Також у жінки можуть виникнути утруднення сну, посилення інфекцій сечових шляхів, нетримання сечі та більша кількість жирових відкладень навколо талії.

Почуття самотності, перепади настрою, напади смутку і гніву – усе це виникає без пояснень. У деяких випадках це може спричиняти низьку самооцінку. Це емоційні зміни, які пов’язані з фізичними змінами організму. Крім того, у жінок можуть виникнути проблеми з пам’яттю та концентрацією.

Якщо жінка меланхолічна, дратівлива або перебуває в депресивному стані, ці почуття посиляться в цей період життя. Інші жінки не зазнають великих змін під час менопаузи, а для деяких жінок ці зміни можуть бути простішими.

Гормональний зв’язок із побічними ефектами

Зв’язок між естрогеном та жіночими гормонами та синтезом дофаміну, серотоніну та окситоцину має свої наслідки. Ці нейромедіатори беруть участь в управлінні емоціями й пов’язані з психічними та психологічними розладами.

Це створює чіткий зв’язок між почуттями дратівливості, псуванням здоров’я, сумом, стресом або тривогою. Такі почуття вражають 70% жінок, які переживають менопаузу, і можуть тривати від пів року до двох років.

Деякі поради, які допоможуть пережити зміни менопаузи

як пережити зміни менопаузи

Сонцезахисні креми та щоденна гігієна

Є кілька варіантів для контролю впливу, який має на шкіру зменшена кількість естрогену – одна з багатьох змін менопаузи.

Перш за все, потрібно використовувати сонцезахисний крем, який підходить для вашого типу шкіри.

Окрім того, необхідна щоденна гігієна, а також використання засобів для відновлення функції шкірного бар’єра. Це зведе до мінімуму зморшки, сухість та млявість.

Старіння шкіри також пов’язане з генетикою та чинниками довкілля, тому доцільно покращити раціон і уникати впливу забруднення, сонячної радіації та тютюну, щоб краще впоратися з цим етапом життя.

Як змінюється ваше тіло?

У цей період зазвичай відбувається перерозподіл жиру в організмі. Стегна міняють форму, і деякі жінки можуть набрати вагу на цій ділянці. Тим часом інші можуть схуднути.

Збалансоване харчування, багате на фрукти, овочі та бобові, а також щоденні фізичні вправи допомагають запобігти нездоровому набору ваги.

Однією з проблем, яка часто виникає на цій стадії життя, є остеопороз. Зростає крихкість кісток, особливо в районі стегон, зап’ястків та хребців хребта, які можуть зазнати переломів або потріскатися.

Ось чому рекомендуємо дбати про споживання кальцію з молочними продуктами і ходити не менше ніж 20 хвилин на день.

Ознайомтеся з цією статтею: 5 секретів схуднення під час менопаузи

Більше контролю та менше солі

поради для менопаузи
Завдяки регулярним медичним оглядам та здоровому способу життя, ви можете запобігти негативним змінам, що відбуваються під час менопаузи.

Профілактика під час перименопаузи є важливою, оскільки інакше це може підвищити ризик серцево-судинних розладів і призвести до високого артеріального тиску. Крім того, рівень холестерину може підвищуватися, а також може виникнути діабет. Також більша ймовірність серцевих нападів та порушення мозкового кровообігу.

Бажано зменшити споживання солі, алкогольних напоїв, смаженої їжі, закусок та фаст-фудів.

Тим часом, споживання води є дуже важливим. Також настійно рекомендуємо кинути курити та регулярно контролювати стрес, холестерин і рівень цукру в крові.

Зверніться по допомогу

Ці фізичні зміни часто пов’язані з емоціями. Низька самооцінка, підвищена стомлюваність та бажання плакати спостерігаються досить часто. Ваше сексуальне бажання також може знизитися.

У будь-якому випадку зверніться за допомогою до фахівця. Гінеколог може допомогти зменшити порушення менопаузи та вилікувати будь-яку аномалію.

Окрім того, візит до психолога може бути корисним на будь-якому етапі життя, щоб подолати повторювані емоційні блокади або тривогу чи депресію.

Прийміть прекрасні зміни менопаузи

прийміть зміни менопаузи
Сприймайте цей новий етап життя із радістю та захопленням.

Важливо прийняти зміни менопаузи як природну – і красиву – частину життя.

Скористайтеся ними, щоб вести здоровіший спосіб життя. Помірні щоденні фізичні навантаження, різноманітний раціон, який містить хорошу кількість бобових, фруктів та овочів, та відмова від нездорових звичок допоможуть зменшити наслідки змін менопаузи.

Крім того, оточіть себе позитивними людьми, проводьте час з коханими, спілкуйтеся. Це найкращий спосіб зберегти позитивне ставлення до життя та формувати свою самооцінку та впевненість.

Якщо ви зможете усвідомити, що менопауза – це здоровий етап життя і прийняти зміни, які відбудуться, ви зможете й далі насолоджуватися своїм життям в повній мірі.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.