Як розпізнати справжні перейми?

Якщо ви зараз перебуваєте на останніх місяцях вагітності, дуже важливо навчитися відрізняти справжні перейми від тренувальних. Тільки знаючи ознаки початку пологів, ви зможете вчасно зібрати необхідні речі та поїхати до пологового будинку.
Як розпізнати справжні перейми?

Останнє оновлення: 09 липня, 2020

Справжні перейми – це найбільш очікуваний симптом для вагітних жінок, які перебувають на останніх тижнях вагітності та готуються до зустрічі зі своїм малюком.

Зміни, які відбуваються в організмі людини, іноді стають найголовнішим чинником розвитку надмірної нервозності під час наближення прогнозованої дати пологів. Безумовно, найголовніші симптоми, які викликають найбільші переживання, проте водночас є найочікуванішими для майбутньої мами – це справжні перейми. Не забувайте, що регулярні скорочення м’язів можуть свідчити про початок пологів.

Утім, чи справді кожна жінка може вчасно відчути перейми?

Сьогодні ми детальніше розповімо про те, як можуть варіюватися перейми на останніх тижнях вагітності, щоб ви могли вчасно вжити необхідних заходів.

Продромальні, або фальшиві пологи

фальшиві перейми

Справжні перейми – це часті та регулярні болісні скорочення та розслаблення м’язів матки. 

Для того, щоб зрозуміти, чи справді у вас почалися перейми й ви скоро народите, потрібно точно знати, чого варто очікувати вагітній жінці перед пологами. Перейми – це скорочення м’язів матки або міометрію (м’язової оболонки матки). Ці скорочення чинять тиск на верхню частину матки та штовхають малюка до її нижньої частини, тобто до шийки матки

Варто зауважити, що на останніх місяцях вагітності цілком природно відчувати всі симптоми та етапи народження дитини. Власне, одним з найяскравіших симптомів, які може відчувати жінка за кілька тижнів до прогнозованої дати пологів, є поява всім відомих перейм. Утім, не завжди перейми справді свідчать про розширення матки та початок родової діяльності.

Організму потрібно підготуватися до пологів завчасно, і робить він це поступово. Особливо це стосується жінок, в яких перша вагітність. Саме тому нерегулярність є головною характеристикою перейм продромального етапу пологів.

Безумовно, що на останньому терміні вагітності хвилювання є досить природним явищем, особливо якщо впродовж дня майбутня мама відчуває затвердіння живота. До того ж на останніх тижнях вагітності жінка часто відчуває біль, який є характерним для менструації. Утім, не варто передчасно панікувати. Натомість рекомендуємо запам’ятати, на які саме симптоми потрібно звернути увагу під час початку пологів.

Що робити на продромальній стадії пологів?

продромальна стадія пологів

З допомогою масажу або гарячої ванни можна зменшити тренувальні спазми під час продромальних, або фальшивих пологів.

Головною характеристикою, за якою можна розпізнати продромальні пологи, є дискомфорт. Зазвичай неприємні відчуття зникають, коли вагітна жінка змінює положення або зменшує фізичне навантаження. Зверніть увагу, що є декілька речей, які можна зробити для того, щоб зменшити рівень дискомфорту та покращити самопочуття майбутньої мами.

Ось кілька ефективних рекомендацій:

 • Тепла ванна або душ. Звісно, температура води не повинна бути надто високою. Власне, вагітній жінці потрібно самостійно обрати комфортну температуру, яка допоможе позбутися дискомфорту.
 • Використовуйте спеціальний гімнастичний м’яч, адже з його допомогою можна гарно попрацювати над розтяжкою стегон та спини. Сядьте на м’яч так, щоб ноги були під прямим кутом до таза. Під час розведення ніг має утворюватися кут у 180°С. Виконайте на м’ячі кілька кругових рухів, а також порухайтеся в обидва боки, вперед та назад.
 • Масаж попереку. Звісно, вам знадобиться допомога іншої людини, яка зробить вам масаж нижньої частини спини круговими рухами. Зауважте, що для масажу можна використовувати натуральні олії, зокрема ефірну олію мигдалю, календули та алое вера.

Як розпізнати справжні перейми під час пологів?

справжні пологи та перейми

Оскільки перейми під час пологів стають частішими та більш інтенсивними, тиск, який вони чинять на шийку матки, призводить до її поступового розширення. Звісно, що цей процес спровокує появу симптомів пологів, а надалі й опущення дитини донизу та її народження.

Якщо ви хочете точно знати, якими симптомами супроводжуються пологи, і як відрізнити справжні перейми від тренувальних, необхідно запам’ятати кілька важливих особливостей:

 • Частота. Не забувайте, що справжні перейми мають бути регулярними, а їхня інтенсивність повинна поступово зростати. Якщо ритм перейм не порушується, майбутня мама розуміє, що процес появи малюка на світ уже розпочався. Зверніть увагу, що регулярність ритму перейм повинна зберігатися незмінною впродовж однієї години мінімум.
 • Тривалість. Кожне скорочення м’язів під час перейм має тривати близько хвилини від початку до кінця.
 • Сприйняття. Звісно, кожна жінка по-особливому сприймає перейми. Утім, одне відомо точно – не помітити справжні перейми просто неможливо. Варто зауважити, що біль не варто сприймати як однозначний симптом, адже це явище є суб’єктивним. Попри це, сприйняття перейм має велике значення, адже якщо ви відчуваєте сильний біль та інші згадані вище симптоми, найімовірніше, у вас почалися справжні перейми.

Що робити, якщо у вас почалися справжні перейми?

 • Навіть якщо ви переконані, що у вас почалися справжні перейми, зберігайте спокій та підготуйте всі необхідні речі для перебування у пологовому будинку.
 • Спробуйте розслабитися.
 • Почніть засікати тривалість перейм з допомогою годинника.
 • Навіть якщо ви відчуватимете сильні рухи плода, намагайтеся зберігати спокій.
 • За можливості попросіть близьку людину поїхати разом з вами до пологового будинку.
 • Не забудьте взяти з собою дитячий одяг, речі для купання немовляти та медичну картку з результатами всіх аналізів, які ви здавали під час вагітності.
 • Якщо у вас справжні перейми, негайно вирушайте до пологового будинку або найближчого пункту надання першої медичної допомоги.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.