Як віднайти свою внутрішню силу?

18 Січня, 2019
Насправді кожна людина є набагато сильнішою, аніж їй здається. На жаль, ми часто про це забуваємо та втрачаємо гармонію зі своїм внутрішнім світом. Ми дозволяємо щоденним турботам відносити нас все далі від наших щирих мрій та сподівань, або ж рухаємось по життю за чужим сценарієм, забуваючи при цьому про свою неповторність, унікальність та особливу вдачу.

Справжню внутрішню силу людини неможливо виміряти кількістю вантажу, який вона може підняти, або ж її здатністю зносити всі життєві негаразди та правильно реагувати на поведінку інших людей довкола. Щойно вам вдасться віднайти внутрішню силу, ви зрозумієте, що це зовсім інша цінність.

Сильна людина – це не та, що чинить опір, а той, а та, хто активно діє. Така людина не є пасивним спостерігачем подій, а активістом, готовим до рішучих змін. Сильна особистість вміє твердо сказати “ні” та вчасно скинути з себе тягар. Вона нізащо не буде приховувати або терпіти негаразди, зціпивши зуби.

Лише знайшовши у собі достатньо сил для рішучих змін реальності, ви зможете відкласти всі побоювання та хвилювання. Погодьтеся, тільки ви самі можете попрощатися з усіма нещастями, що вас оточують, та почати боротьбу за встановлення внутрішньої рівноваги, досягнення гармонії з собою та відновлення психологічного здоров’я.

Сьогодні ми хочемо нагадати вам, як важливо вчасно віднайти внутрішню силу. Насправді кожна людина має право житі у згоді зі своїми бажаннями, надбаннями та планами на майбутнє.

Звісно, шлях до гармонії зі своїм внутрішнім світом буде тернистим, проте це того варте!

Не бійтеся віднайти внутрішню силу!

методи пошуку внутрішньої сили

Чи траплялося так, що поглянувши у дзеркало, ви бачили там вразливу та втомлену від життя людину, яка не відчуває щастя і вже давно заплуталась у нудній життєвій рутині.

Якщо ви відповіли “так”, то радимо розплющити очі та роздивитись себе уважніше.

Під нахмуреними бровами, для яких кожен день став сірим та нецікавим, а також під мовчазним ротом, який вже давно розучився сміятися, насправді ховається неймовірний внутрішній світ, який регулярно потребує обережного ставлення, турботи та збагачення.

Якщо ви хочете, щоб ваш внутрішній світ розцвів та забуяв з новою силою, необхідно завжди турбуватися про його насичення. Ми дуже багато уваги приділяємо своїй зовнішності, забуваючи, що зсередини людини також повинна гарно виглядати.

Збагативши свій внутрішній світ, ви зможете знову стати енергійною людиною, повернете собі ентузіазм та віру у світле майбутнє. Повірте, ви навіть не уявляєте, яку дивовижну красу випромінюють люди, котрим вдалося віднайти внутрішню силу.

Спробуйте замислитися над тим, як саме ви можете змінити себе та свій внутрішній світ на краще.

Відшукайте свою внутрішню силу характеру

Насправді сила та міць характеру людини складаються з багатьох різноманітних факторів, а саме стилю вашого мислення, відчуттів, бажань та моделі поведінки.

Вдача людини – це віддзеркалення ваших найкращих рис та демонстрація вашої позитивної сутності.

Психологи нагадують, що саме сила характеру визначає, якою насправді є людина, чого їй вдалося досягти у житті, та ким вона стала.

Серед найкращих рис характеру варто виділити такі: доброту, порядність, креативність, проникливість, скромність, далекоглядність, гарне почуття гумору, духовність, справедливість, позитивне ставлення до життя, повагу до інших людей, лідерські якості.

Спробуйте відшукати, які з цих рис характеру є у вас, та почніть працювати над їхнім вдосконаленням.

Відшукайте свої таланти

внутрішні таланти

Повірте, кожній людині щось вдається краще за інших. Саме такі виняткові здібності й називаються талантами, і зазвичай у кожної людини їх декілька, а не один. Завдяки талантам можна проявити себе у суспільстві, вирізнитися з-поміж інших та зробити собі ім’я.

Таланти – це вроджені здібності. Деякі люди ще у дитинстві мають хист до музики, малювання, спорту чи математики, або ж люблять активно досліджувати природу.

Завжди пам’ятайте про свої таланти та безперестанку працюйте над їхнім розвитком. Саме за допомогою талантів ви маєте змогу знайти своє місце під сонцем та завоювати повагу з боку оточення.

З’ясуйте, якими навичками та вміннями ви володієте

На противагу до талантів, вміння – це сильні сторони людини, які вона розвиває за допомогою самоосвіти, навчання та регулярного практикування.

Багатьом людям потрібен не один рік для того, щоб вдосконалити деякі вміння. Втім, трапляються випадки, коли людина перемикається на інший рід діяльності, і набуті вміння потроху забуваються та втрачаються.

Буває так, що людина повністю змінює стиль життя чи розпочинає роботу над новим проектом, або ж біля неї з’являються нові люди чи відбуваються цікаві події. Іноді ми самі відкладаємо на другий план ті заняття, які раніше приносили нам велику радість.

Не зволікайте! Пригадайте, якими вміннями ви володієте, та поверніть їх у своє життя. Таким чином вам вдасться не тільки знову почати отримувати задоволення від улюблених хобі, але й віднайти внутрішню силу.

Визначте найголовніші для себе життєві цінності

життєві цінності допоможуть віднайти внутрішню силу

Життєві цінності – це найбільш стійкі вірування, принципи та ідеали людини, які ніхто та ніщо не здатні похитнути.

Цінності завжди тісно пов’язані з нашими думками та емоціями, і саме вони зазвичай визначають, як ми поводимось та ставимось до інших людей.

Якщо ви коли-небудь зрадите своїм принципам або відступите від них, то перестанете бути собою. Повірте, за цим обов’язково слідує зниження самооцінки та відчуття нещастя.

Відшукайте у собі здатність відновлювати сили

Безсумнівно, здатність людини відновлюватись та готовність пристосовуватися до різних обставин – це одні з найкращих способів віднайти внутрішню силу.

Саме завдяки цій властивості організму людина має змогу пережити труднощі, зробити висновки та взяти життєвий урок із власних помилок. До того ж, саме гнучкість та відкритість до змін допомагає людині змінюватися на краще, адже за допомогою цих якостей ми стаємо сильнішими, відважнішими та гідними людьми.

Ніколи не забувайте про вогонь та жагу до життя, що палають всередині вас. Ці особливості вдачі завжди супроводжуються іншими позитивними аспектами, а саме цінностями людини, її вміннями, талантами та рисами характеру.

Саме ці складові й визначають, ким ми можемо стати. Саме вони роблять кожну людину винятковою та особливою. Не забувайте про це.

  • Charles, S. T. (2010). Strength and Vulnerability Integration: A Model of Emotional Well-Being Across Adulthood. Psychological Bulletin. https://doi.org/10.1037/a0021232
  • Bassili, J. N. (2011). Attitude strength. In Attitudes and Attitude Change. https://doi.org/10.4324/9780203838068
  • Sabatinelli, D., Lang, P. J., Keil, A., & Bradley, M. M. (2007). Emotional perception: Correlation of functional MRI and event-related potentials. Cerebral Cortex. https://doi.org/10.1093/cercor/bhl017
  • Iglesias, E. B. (2006). Resiliencia: definición, características y utilidad del concepto. Revista de psicopatología y psicología clínica, 11(3), 125-146.