Як виявити кишкових паразитів?

14 Січня, 2019
Як виявити кишкових паразитів?

Чи відчуєте ви, якщо у вас з’являться кишкові паразити? Як запобігти їм та як захистити себе від них завдяки здоровій дієті та природним засобам? Якщо ви хочете дізнатись відповіді на ці запитання, то читайте далі цю статтю.

Кишкові паразити є проблемою охорони здоров’я, адже на жаль, вона торкається багатьох людей різного віку. Симптоми важко виявити, тому що їх можна сплутати з іншими, які вкажуть на інші захворювання. Це може бути втома, неспокій, нервозність, проблеми з травленням, головні болі, проблеми з вагою та інші.

Ми розповімо вам про те, як визначити, чи є у вас паразити та що можна зробити, щоб запобігти їм з допомогою здорової дієти та деяких природних засобів.

Кишкові паразити

Паразити є організмами, які живуть в органах, харчуються клітинами та поживними речовинами. Подібно до грибів чи бактерій, паразити можуть втрутитися в тіло. Якщо організм здоровий, то паразити та тіло перебувають в гармонії.

Проблеми починаються, коли виникає дисбаланс рівнів рН в організмі, ферментів або кишкової флори, він провокує агресивний патогенний ріст паразитів. Усе це викликає інші хвороби.

Тому важливо дотримуватися збалансованого харчування разом з хорошими здоровими звичками. Вживайте харчові добавки, щоб запобігти дисбалансу, коли це необхідно.

У кишківнику немає унікальних видів паразитів. Найбільш відомим є кандида. Існують й інші загальні типи, такі як лямблії, аскариди або стрічкові черв’яки.

Як дізнатись, чи є вони у вас?

Поширені симптоми:

 • Зміни апетиту (підвищення або зниження апетиту без причини)
 • Набряклі очі
 • Нервозність та занепокоєння
 • Печіння на кінчику носу, очей чи анального отвору
 • Розширені зіниці
 • Безпричинне безсоння
 • Втома
 • Головний біль

Хоча ці симптоми можуть сигналізувати й про інші розлади організму. Якщо ви страждаєте від них регулярно (протягом декількох днів або тижнів), рекомендовано ознайомитись з варіантами лікування.

Ця проблема вражає також і дітей, але у них виявити цю хворобу значно важче. Потрібно вчасно звернути увагу, чи відчуває дитина печіння на кінчику носа або в анальній області, чи більш знервована вона, ніж звичайно, без видимої на те причини.

Домашніх тварин також потрібно перевіряти та лікувати кожного місяця, оскільки прямий контакт легко передає паразитів. Домашні тварини не сильно страждають від наслідків, яких завдають паразити.

Харчування – ключовий фактор

Дотримання дієти – це правильний спосіб уникнути паразитів, адже вони розмножуються на певних поживних речовинах. Продукти, які потрібно повністю викреслити та уникати:

 • Цукор та солодощі
 • Алкоголь
 • Молоко та молочні продукти
цукор

Потрібно зменшити споживання вуглеводів з очищеного борошна (білий рис, макарони, кондитерські вироби).

Можна замінити деякі поживні речовини в нашому раціоні на такі:

 • Часник, що є чудовим анти-паразитарним засобом. Слід вживати його сирим щодня. Якщо у вас є проблеми з перетравлюванням, то для вас існують часникові капсули та харчові добавки.
 • Гарбузове насіння теж є прекрасним засобом у боротьбі з паразитами. Потрібно вживати приблизно 30 насінин гарбуза на день. Ви можете навіть за необхідності змішувати їх з іншими продуктами.

Між прийомами їжі протягом дня, пийте чай з чебрецем, болотною м’ятою та ромашкою. Це комбінація, яка може захистити вас від паразитів та вбити їх.

якщо у вас кишкові паразити, їжте гарбузове насіння

Догляд за кишечником

Найкращою профілактикою паразитів є підтримка правильного функціонування кишечника. Потрібно уникати при цьому повторювальних проносів чи закрепів. Природні добавки та здорове харчування, свіжі овочі та фрукти – усе це допомагає у боротьбі з паразитами.

 • При закрепах вживають насіння льону, чорнослив та продукти з високим вмістом висівок. Також потрібно пити протягом дня велику кількість води.
 • При діареї природними засобами стануть білий рис (відварений/парений, без масла чи олії), зелений чай і, як додаток, вугілля.
білий рис

З іншого боку, кишкові паразити змінюють кишкову флору і починають часто розмножуватись, коли кишкова флора пригнічена. Потрібно включити в свій раціон пробіотики, щоб виростити кишкову флору, а також для захисту себе від майбутніх рецидивів паразитів.

Їх можна придбати в аптеках чи в магазинах роздрібної торгівлі.

Зображення люб’язно надали  Judy, Food Thinkers та Alicakes