Як загоїти поверхневі опіки природним шляхом?

Невеликі побутові інциденти або тривале перебування на сонці можуть призвести до поверхневих опіків. Зауважте: якщо у вас є незначні поверхневі опіки, вам необов'язково потрібно звертатися до медичних закладів, адже ви можете прискорити загоєння пошкодженої шкіри з допомогою натуральних засобів.
Як загоїти поверхневі опіки природним шляхом?

Останнє оновлення: 16 травня, 2020

Погодьтеся, майже кожна людина чудово знає, що таке поверхневі опіки з особистого досвіду. В більшості випадків такі поранення виникають в результаті дрібних побутових інцидентів (зазвичай під час роботи на кухні).

Варто зауважити, що бувають і такі опіки, які виникають після тривалого перебування на сонці без використання спеціальних захисних засобів. Насправді дуже легко можна обпектися і під час дотику до розпеченої праски, пролитої на себе чашки кави або після випадкового контакту з вихлопною трубою. На щастя, зазвичай такі поверхневі опіки не становлять загрози для здоров’я та не потребують звернення до кабінету невідкладної допомоги. Якщо ви застосуєте дієві натуральні засоби, то зможете самотужки позбутися цієї проблеми в домашніх умовах.

Утім, для прискорення загоєння опіків неодмінно потрібно навчитися відрізняти поверхневі опіки (першого ступеня) від глибоких ран (третього ступеня). Коли йдеться про поверхневі опіки, варто пам’ятати про існування засобів для зовнішнього застосування, які пом’якшують шкіру та зменшують больові відчуття, котрими часто супроводжуються опіки.

Різні стадії опіків

засоби для лікування поверхневих опіків

Серйозність опіків поділяють на кілька стадій відповідно до того, скільки шарів шкіри було пошкоджено під час опіку.

Лікарі класифікують опіки за ступенем пошкодження шарів шкіри. Тобто, є опіки першого, другого та третього ступенів. Дуже важливо вміти розрізняти категорії опіків, адже лікування безпосередньо залежить від особливостей поверхневих ран.

  • Більшість побутових опіків підпадають під категорію першого ступеня. Це означає, що пошкодження є незначним, і шкоди зазнав лише верхній шар шкіри.
  • Деякі поверхневі опіки належать до другої категорії. Такі пошкодження вражають не лише верхній шар шкіри, або епідерміс, але й другий шар дерми.
  • Опіки третього ступеня проникають аж до жирової тканини, яка знаходиться під шкірою. Безумовно, такі ураження є набагато серйознішими. Якщо людина отримує опік третього ступеня, в її організмі відбувається пошкодження нервів та довготривале заніміння. Зазвичай опіки третього ступеня є результатом серйозних пожеж, а також ураження током чи отруйними хімічними речовинами.

Поверхневі опіки можуть спричинити почервоніння та неприємні больові відчуття. До того ж дуже часто уражена шкіра набрякає, а в місці опіку утворюються пухирі.

На щастя, є багато простих лікувальних засобів, які можна використовувати в домашніх умовах при поверхневих опіках. За умови зовнішнього застосування цих засобів можна усунути больові відчуття, пом’якшити шкіру на пухирі та зменшити набряки.

Поверхневі опіки та перша допомога

мазь при опіках

Очищення місця опіку та нанесення засобів для відновлення прискорять процес загоєння пошкодженої шкіри.

Перше, що потрібно зробити після отримання опіку – охолодити місце ураження. Безумовно, найпростіше це зробити з допомогою холодної води. Зауважте: лід використовувати не варто, адже він може ще сильніше пошкодити шкіру. В ідеалі найкраще підставити місце ураження під проточну воду на кілька хвилин.

Щойно вам вдасться визначити, що опік справді є поверхневим, рекомендуємо обережно очистити шкіру з допомогою мила та води. Якщо на шкірі з’явилися пухирі, в жодному разі не можна їх проколювати. Якщо порушити цілісність пухирів, всередину може потрапити інфекція, і травма стане набагато серйознішою. Не варто також прикривати рану тканиною, адже її волокна можуть міцно прилипнути до місця опіку.

Мабуть, вам раніше доводилося чути про лікування опіків з допомогою таких натуральних засобів, як гірчиця, вершкове масло, зубна паста, рослинна олія або яєчні білки. Утім, ми категорично не рекомендуємо використовувати домашні продукти для боротьби з опіками. Натомість краще наносити на уражену шкіру спеціальні лікувальні мазі та креми, які можна придбати в аптеці поруч із домом.

Якщо больові відчуття після отримання опіку є нестерпними, можете скористатися знеболювальними препаратами, які продають без лікарського рецепта – парацатемолом або ібупрофеном. На щастя, біль та інші неприємні симптоми можна контролювати, якщо правильно обробляти місце опіку.

Ми пропонуємо вашій увазі кілька найкращих натуральних засобів для лікування поверхневих опіків.

Гель алое вера

гель алое вера для лікування уражень шкіри

Не забувайте, що алое вера чудово підходить для відновлення ураженої шкіри природним шляхом. Ви можете використовувати алое як самостійний засіб або поєднувати її з календулою.

Мабуть, вам уже відомо, що алое вера володіє неймовірними властивостями. Для прикладу, натуральні засоби на основі гелю алое вера чудово підходять для зменшення подразнення, болю та набряків.

Крем на основі календули

Нагідки, або календула, є неймовірно дієвим натуральним засобом для боротьби з подразненнями та набряками, якими зазвичай супроводжуються опіки. Під час покупки кремів з календулою рекомендуємо уважно читати склад засобів, адже вони не мають містити ані штучних барвників, ані ароматизаторів.

Мед

Вчені, які займалися вивченням швидких та доступних засобів для лікування поверхневих опіків, з’ясували, що натуральний мед володіє потужними антибактеріальними та протизапальними властивостями, які стимулюють процес загоєння пошкодженої шкіри.

Результати дослідження, яке було проведене у 2014 році та включало в себе результати десятка попередніх наукових експериментів, довели, що поверхневі опіки можна вилікувати набагато швидше, якщо прикладати до них марлевий відріз з ложкою меду. Вірте чи ні, але з допомогою натурального меду пошкоджену шкіру можна відновити набагато швидше, ніж за умови застосування лікувальної мазі з антибіотиками та інших медикаментів. Ба більше, кілька років потому світ побачила наукова публікація, що містила схожі висновки.

Креми для загоєння поверхневих опіків

Нині у продажу є багато кремів для відновлення шкіри, які можна заслужено вважати неймовірно ефективними натуральними засобами. Варто зауважити, що ці лікувальні засоби не спричиняють дискомфорт. Натомість, вони одразу знімають неприємні відчуття в уражених частинах тіла та сприяють швидкому загоєнню поверхневих ран.

Не забувайте, що більшість таких лікувальних кремів готують на основі ефірних олій та інших корисних інгредієнтів з потужними антиоксидантними, протизапальними та відновлювальними властивостями. Ці натуральні засоби дуже позитивно впливають на стан дерми.

Насамкінець ми хочемо нагадати: якщо ви зрозуміли, що ваш опік є не поверхневим, а досить серйозним пошкодженням шкіри, неодмінно зверніться в кабінет невідкладної допомоги. Спочатку лікар оцінить ступінь пошкодження шкіри, а потім призначить відповідний метод лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.