Які переваги мають вправи з кросфіту для дітей

Кросфіт - це методика тренувань, яка набула поширення у всьому світі. Вправи з кросфіту для дітей дають помітні фізичні та емоційні переваги.
Які переваги мають вправи з кросфіту для дітей

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Ви хочете, щоб ваша дитина почала займатися спортом? Ми рекомендуємо вправи з кросфіту для дітей, оскільки це система тренувань, яка дуже корисна для найменших.

Але перед тим, як ми розглянемо цю тему, чи знаєте ви, що таке кросфіт? Це система тренувань та фізичної підготовки, що передбачає функціональні рухи, які повинні виконуватися з високою інтенсивністю та постійними варіаціями.

Цікавим у дитячій версії є те, що вона поєднує такі дисципліни, як олімпійська гімнастика та біг. Це підходить для дітей віком від 4 до 12 років. Вона відрізняється від звичайного кросфіту тим, що рівень інтенсивності мінімальний, а вправи залучають перевагу ваги свого тіла. Крім того, вона зосереджена на поліпшенні рухових дій.

Вправи з кросфіт для дітей: фізичні переваги

Тут найголовніше, що, розважаючись, діти звикають до тренувань, які принесуть їм фізичну та психічну користь. Кросфіт для дітей зосереджений на грі, оскільки пізніше тренери можуть підвести їх до звичайних вправ, які зосереджені на зміцненні м’язів та суглобів. Деякі діти також можуть брати участь у змаганнях.

Як ми вже згадували, практика кросфіту для дітей має кілька фізичних переваг. За допомогою цього методу вони можуть навіть стимулювати свої фізичні здібності до повноліття на шляху до становлення високопродуктивними спортсменами.

корисні вправи з кросфіту для дітей

Вони збільшують аеробні здібності

Аеробні здібності набувають значення при тривалих фізичних вправах та вправах із середньою або низькою інтенсивністю. Тут організм використовує вуглеводи та жири як джерело енергії. Отже, практикуючи кросфіт, діти збільшують свої аеробні здібності. Водночас це покращує показники швидкості-спритності, м’язової сили та форму тіла.

Вони покращують загальний фізичний стан

Вправи з кросфіту для дітей функціональні та багатосуглобові. Тобто вони залучають різні ділянки тіла, тренуючи їх одночасно. Це впливає на поліпшення загального фізичного стану, уможливлює більш повноцінний розвиток.

Вони сприяють росту кісток і м’язів

Оскільки кістки та м’язи дітей все ще розвиваються, кросфіт допоможе їм розтягнутися та мати більше сил для будь-якої діяльності. Він також допомагає кальцію легко і ефективно зв’язуватися з кістками, збільшуючи щільність кісток.

Вони розвивають координацію

Вправи з кросфіту для дітей також зосереджені на знанні свого тіла, його обмежень та можливостей. Рухи в кросфіті допомагають розвивати координацію та психомоторні навички завдяки поєднанням та варіаціям, які передбачає цей метод.

Вони запобігають майбутнім травмам

Практикуючи кросфіт, діти вдосконалюють свою силу. Завдяки нервово-м’язовим механізмам м’язи здатні виділяти енергію. Крім того, цей тип регулярних вправ на силу в ранньому віці зменшує частоту травм у майбутніх спортсменів.

Емоційні переваги вправ з кросфіту для дітей

Кросфіт для дітей передбачає веселі групові вправи, під час яких діти працюють разом, щоб досягти успіху. Тому вони отримують емоційні переваги. Нижче ми прокоментуємо найважливіші з них.

Вони вивільняють енергію

У деяких країнах синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) є дуже поширеною проблемою психічного здоров’я дітей шкільного віку. Ця патологія призводить до неуважності, гіперактивності та імпульсивності, що спричиняє проблеми з навчанням.

Хороший спосіб супроводжувати лікування цього стану – використовувати вправи з кросфіту для дітей, оскільки вони допомагають вивільнити та збалансувати це енергетичне перевантаження. Це зменшує тривожність і підвищує здатність зосереджуватись і фокусуватися.

Вони тренують звичку до дисципліни

У дітей, які практикують кросфіт, формуються звички до дисципліни, які дають їм змогу досягти своїх цілей. Вони вчаться працювати заради досягнення мети і розуміють, що досягнення цілей, хоч і вимагає важкої праці, але цілком можливе.

Вони покращують якість сну

У міру росту важливо встановлювати стабільні режими сну. Якщо цього не зробити, у них можуть виникнути фізичні та емоційні проблеми. Вправи з кросфіту сприяють поліпшенню якості сну після фізичних зусиль.

Вони розвивають упевненість у собі

Сьогодні, як ніколи, вплив соціальних мереж у ранньому віці та знущання можуть змусити дітей сумніватися у своєму тілі та здібностях. Однак заняття спортом розвивають упевненість у собі, змушують їх досліджувати нові можливості, мотивують їх досягати цілей та впливають на їх зовнішній вигляд.

Вони покращують соціальні стосунки

Для дітей дуже важливі стосунки з однолітками. Насправді від цього багато в чому залежить їхній майбутній соціальний статус. Беручи до уваги той факт, що тренування відбуваються у групах одного віку та сприяють спільній роботі, діти також можуть покращити міжособистісні стосунки. Без сумніву, це стане великою перевагою у дорослому житті.

переваги вправ з кросфіту для дітей

Загальні застереження

кваліфікований тренер повинен завжди контролювати виконання вправ з кросфіту для того, щоб забезпечити правильний спосіб виконання рухів без травм кісток або м’язів.

Батьки мають інформувати тренерів про фізичний та психологічний стан своїх дітей. Таким чином, вони зможуть підлаштувати тренування під індивідуальні можливості. Дуже важливо, щоб до 12 років діти не застосовували ваги, щоб не чинити надмірного тиску на кістки та м’язи, що розвиваються.

Оскільки кросфіт – це метод, при якому важлива інтенсивність, необхідно встановити, чи є можливі серцеві або вроджені захворювання, щоб уникнути майбутніх проблем. Якщо ви не будете обережні, ці хвороби можуть призвести до летального результату. Це вже траплялося як з юними, так і з дорослими спортсменами.

Вправи для кросфіту для дітей: так чи ні?

У цій статті ми розповіли вам, як вправи в кросфіту для дітей покращують їхні вміння та забезпечують фізичні та емоційні переваги. Тепер ви можете з більшою впевненістю вирішити, чи допоможуть вони вашій дитині налагодити стосунки зі спортом та здоровими звичками.

Пам’ятайте, що заняття спортом або фізична підготовка суттєво впливають на розвиток дитини. Це також полегшить їхнє сприйняття себе або уявлення про своє тіло в просторі. Ця навичка життєво необхідна на всіх етапах життя.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.