4 буддійські вчення про любов

13 Січня, 2019
Буддизм вчить нас любити одне одного на духовному рівні. Приймаючи твердження як частину того, ким ви є, та працюючи для добробуту та свободи інших людей, ви будете рости як людина.

Поняття любов, яке буддизм пропонує нам, дуже відрізняється від класичного образу романтичної любові, яку світ літератури та кіно втілив у низці неправильних уявлень, деякі з яких навіть можуть завдати болю.

Неважливо, чи ви релігійна людина, чи агностик, чи трохи всього й одразу – завжди добре дізнатися про різні підходи до бачення однієї реальності, тому що це може збагатити вас особисто.

Любов є та завжди буде складним і захопливим аспектом. Це те, про що ми дізнаємося нове майже кожного дня, тож варто дізнатися про деякі цікаві теорії, які можуть допомогти вам рости зсередини та, у свою чергу, розвивати щасливіші, здоровіші стосунки.

Буддизм є одним зі способів зробити це. Ось чому сьогодні ми хочемо поділитися деякими зі стовпів цієї віри, які є магічними та мудрими, і пропонуємо порозмірковувати над ними декілька хвилин.

Любов у буддизмі

У буддійських текстах і різних проявах цієї старої релігії, любов – це, насамперед, частина внутрішнього світу – і вашого, і партнера.

Цікаво дізнатися, що для Будди любов є тонким і чудовим поєднанням радості та співчуття. Водночас, пам’ятайте, що в цьому духовному підході, ніхто не повинен підносити себе над іншими або відчувати потребу “чіплятися” до чогось чи когось.

Дивіться також: Дізнайтеся, який тип партнера підходить саме вам

Це “відокремлення” є частиною суттєвої свободи людської душі, яка може текти та просуватися вздовж колеса життя та через кожен цикл, що минає. Однак під “відокремленням” мається на увазі не те, що ви не зможете бути разом зі своїми близькими.

Для буддизму, любов означає визнати іншу людину як частину себе, ставитися до неї з радістю та повагою, але водночас ви повинні дозволити особисте зростання людини, яку ви любите.

Саме тут ми знаходимо один із найкрасивіших аспектів цієї точки зору.

Розгляньмо його детальніше.

1. Безумовна доброта

Буддизм нагадує нам про те, що одним із головних стовпів нашого життя має бути доброта.

  • Акт благородства серця та розуму означає, що ми робимо все, що можемо, для себе, а також поважаємо і турбуємося про тих, хто нас оточує.
  • Це особливо актуально щодо любові, тому що саме у стосунках пари безумовна доброта повинна бути найбільш яскраво вираженою та необхідною.
  • Бути шанобливою парою, піклуватися про добробут одне одного, а також знайти особистий баланс, бувши благородними у своїх діях і словах – це цінність, якою жодному з нас не слід нехтувати.

будда

2. Здатність радіти та бути щасливими за людину, яку ви любите

Любов, якщо вона щира, зріла та мудра, ніколи не принесе печаль або сльози. Людина, яка хоче зробити вас щасливими, ніколи не змусить вас плакати.

Ми також рекомендуємо: Терпіння та вміння мовчати – чесноти мудрих людей

Тексти буддизму нагадують нам про те, що щоб любити когось, ми повинні спостерігати за ними та розуміти, що робить їх щасливими.

  • Розуміння стає дорогою, де зустрічаються дві людини, і щоб сприяти цьому взаєморозумінню, ви повинні вміти насолоджуватися перебуванням разом, розмовляти з радістю, спостерігати в тиші, щоб зрозуміти глибинні турботи своєї душі.
  • Щастя можна виразити та спостерігати, а любов пропонують з радістю – ніколи крізь сльози або через вимагання.

Водночас, буддизм також нагадує нам про те, що ми маємо бути щасливим на самоті, перед початком стосунків. Тільки спокійні та щасливі серця здатні давати іншим найкраще у собі.

3. Співчуття

Співчуття слід розуміти як благородне та щире бажання полегшити страждання іншої людини, особливо тої, яку ви любите.

  • Буддизм нагадує нам про те, що для того, щоб знайти причину страждання вашої коханої людини, іноді лише слів не достатньо. Слова не завжди бувають щирими чи сміливими.
  • Ви повинні навчитися спостерігати, розвивати співчутливість, яка дає змогу очам прочитати чужу душу. Як ви вже могли здогадатися, цей духовний підхід також запрошує вас навчитися медитувати.

Тільки тоді, коли ви знайдете свій внутрішній баланс і мир, ви зможете з’єднатися з іншими людьми у ваших емоційних світах.

абстакційний малюнок енергії

4. Справедливість і свобода в парі

Це важливий і складний аспект взаємин. Якщо ви любите когось, як ви можете сприяти їхній свободі? Як створити простір, де ви зможете бути разом і водночас матимете можливість вільно розвиватися?

  • Важливо дивитися на речі у порівнянні. Почнімо з того, що справжню любов завжди пропонують із повною свободою.

“Я люблю тебе, тому що я також люблю себе, і я відчуваю себе вільним любити тебе і допомогти тобі зростати так само, як і собі.”

Особиста свобода, як ми вже говорили, має виняткове значення, і хоча це може здаватися важким для реалізації на практиці, це може допомогти вам досягти більш зрілих стосунків.

Важливо створити єдиний простір у ваших стосунках, водночас розуміючи, що інша людина буде далі нескінченно розвиватися. Це шлях, яким ви йдете разом, за руку, але водночас вільно.

  • Wynne A. (2007). The Origin of Buddhist Meditation. Routledge.
  • Donald L. (2004). Buddhist Scriptures. Penguin Books.