5 порад для жінок, які жертвують собою заради інших

8 Січня, 2019
Чимало людей люблять тримати все під контролем та вважають, що ніхто не здатен виконати будь-яке завдання краще за них. Саме через це вони часто забувають про власні потреби і доводять себе до виснаження.

Жінки здебільшого присвячують своє життя іншим людям. Самовіддана жінка виховує дітей, турбується про батьків похилого віку, які вже не здатні самостійно подбати про себе, або ж нехтує власними інтересами заради коханої людини та потреб інших людей.

Погодьтесь, серед ваших знайомих теж є така самовіддана жінка. Утім, не лише представницям прекрасної статі притаманна така поведінка. Деякі чоловіки теж володіють альтруїстичними якостями та радо допомагають людям зі свого оточення.

На жаль, самовіддані та безкорисливі чоловіки трапляються значно рідше, ніж жінки. Саме тому сьогодні ми поговоримо про жінок, які готові на все заради інших.

Чимало жінок роблять для інших дуже багато добра, не отримуючи при цьому нічого на заміну. Самовіддана жінка ладна віддати все тим, хто цього потребує, забуваючи тим часом про власні інтереси та потреби.

Читайте: Вплив менопаузи на здоров’я серця жінки.

На жаль, безкорисливі жінки не усвідомлюють, що така альтруїстична поведінка з часом може призвести до негативних наслідків.

Усьому є межа. Рано чи пізно така безкорислива самовіддача може перетворитися на емоційний та психологічний тягар. Попри те, що мозок не перестає віддавати накази йти вперед, організм не витримує і починає хворіти. Через недбале ставлення до власного здоров’я ви змушуєте тіло страждати та вичерпувати всі свої ресурси.

Якщо у цьому описі ви впізнали себе, якщо ви постійно спостерігаєте зміни настрою, втому та безпідставне хвилювання – це перші ознаки, що вам необхідно взяти тайм-аут і перепочити.

Спробуйте сповільнити свій темп життя та пройти наш невеличкий тест. Коли ви дасте відповідь на ці 5 запитань, то зможете краще розібратися у собі та владнати своє життя.

1. Коли востаннє ви мали змогу посидіти у цілковитій тиші та перепочити?

Тиша є неймовірно корисною для мозку. Вона допомагає впорядкувати думки та повернути внутрішню рівновагу.

Щоденно виділяйте хоча б кілька хвилин на те, щоб посидіти у цілковитій тиші на самоті. Це допоможе вам змінити внутрішні батарейки та перезарядитися. Ба більше, спокій і тиша допоможуть вам віднайти спокій та гармонію після тривалої виснажливої праці.

Чимало жінок звикли проводити увесь свій день у турботі про інших. Вони присвячують час дітям або доглядають за батьками та іншими родичами, які не здатні самостійно подбати про себе.

Зазвичай у таких самовідданих жінок немає часу на миті спокою, тиші та спілкування із собою. Це неправильно, адже час від часу нам усім потрібно побути наодинці, щоб проаналізувати ситуацію та перебороти стрес.

На жаль, деякі люди настільки звикли до шаленого темпу життя та зовнішнього тиску, що вони не відчувають потреби у тиші та самотності.

Якщо ви теж вважаєте відпочинок марнуванням часу, це свідчить про те, що вам негайно потрібно зробити перерву і припинити свою активну діяльність. Повірте, позитивний ефект не забариться.

2. Навіть самовіддана жінка має говорити про свої проблеми з іншими

Відверті розмови – це спілкування про те, що нас тішить або хвилює з тими, хто здатен нас не лише почути, але й зрозуміти. Зазвичай про наболіле ми говоримо із близькими людьми, зокрема з родичами та друзями, адже саме вони мають з нами емоційний зв’язок та здатні правильно зрозуміти наші проблеми.

Під час відвертої розмови людина може поділитися своїми найпотаємнішими переживаннями. Часто самотужки ми неспроможні вийти зі скрутної ситуації, а погляд збоку дозволяє подивитися на ситуацію під іншим кутом та зрозуміти суть проблеми.

На жаль, нині люди здебільшого настільки поспішають жити та робити декілька справ водночас, що не знаходять часу для того, щоб виговоритися та поділитися наболілим з близькими. Відверті розмови знецінюються, і люди тримають усі свої переживання у собі, що негативно відбивається на їхньому самопочутті.

Не припускайтеся цієї помилки! Намагайтеся якомога частіше зустрічатися з близькими людьми, навіть якщо розповісти вам нічого.

Ви можете просто насолоджуватися спілкуванням з рідною людиною та говорити про буденні справи, це теж матиме позитивний ефект. Після таких зустрічей ви неодмінно відчуєте відновлення внутрішнього балансу та прилив позитивної енергії.

Читайте: Сильні жінки, які можуть знайти власне щастя: 6 ознак.

3. Ви помиляєтеся, якщо вважаєте, що вам все під силу. Визнавати свої слабкості – це нормально!

Запам’ятайте, що у добі не 30 годин, і ви не можете 90% свого часу присвячувати іншим людям. Якщо ви житимете за принципами: “Я зможу все” і “Я мушу робити все, чого від мене очікують”, рано чи пізно це заведе вас у глухий кут.

Якщо ви належите до тих людей, хто готовий на все заради інших, скоріше за все ви не вмієте відмовляти людям. Утім, саме слово “ні” варто навчитися говорити вголос і впевнено використовувати його за потреби заради власного блага. Ось кілька прикладів відмови, які ми радимо взяти до уваги:

 • Сьогодні я надто виснажений/-а, тож не зможу нічим тобі допомогти.
 • Думаю, що не зможу тобі допомогти впродовж кількох наступних днів. Мені потрібно трохи часу для себе.
 • Ні, я вирішив/-а не виконувати твоє прохання. Я вважаю його неприйнятним.
 • Я зле почуваюся і хочу зайнятися доглядом за собою.

4. Пишайтеся собою та цінуйте кожен прожитий день

Люди, які звикли присвячувати свій час турботі про інших, часто відчувають брак подяки та визнання.

Безкорисливу та щедру жінку часто сприймають як належне. Люди з її оточення помилково вважають, що самовіддана жінка завжди прийде на допомогу у скруті. Вони сподіваються, що жінка з альтруїстичними якостями радо вислухає, підтримає, захистить, простягне руку допомоги та про все потурбується самотужки.

Якщо ви помітили, що люди не цінують вашу працю, відступіть та дозвольте їм взяти контроль над ситуацією у власні руки. Саме тоді ваші близькі зрозуміють, наскільки ви їм допомагали, та оцінять вашу тяжку працю.

Немає нічого поганого у любові та повазі до самих себе. Ви маєте право пишатися своїми добрими справами та хвалити себе за досягнення.

5. Навчіться балувати себе

самовіддана жінка

Якщо ви – самовіддана жінка, тоді точно досконало вмієте піклуватися про інших. Саме люди, яким ви допомагаєте, мають владу над вашими емоціями, часом, увагою, енергією та готовністю жертвувати собою.

Тож чи не варто нарешті зрадити своїм принципам та почати більше піклуватися про себе? Ось кілька порад, які допоможуть це зробити:

 • Присвячуйте більше часу собі та власним хобі.
 • Потіште себе шопінгом та придбайте те, про що давно мріяли.
 • Щодня приділяйте трохи часу своїй улюбленій справі.
 • Більше подорожуйте.
 • Займіться зміною свого образу.
 • Знайдіть друзів, які завжди зможуть вас розвеселити.

Не варто зволікати із втіленням цих порад у життя. Якщо ви відчуваєте потребу змінити своє життя, дійте негайно!

 • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
 • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.