6 основних ознак, за якими можна впізнати психопата

Хоча може здатися, що вони схожі на нас і здатні до співчуття, психопат завжди буде діяти у своїх інтересах, не піклуючись ні на секунду про когось іншого.
6 основних ознак, за якими можна впізнати психопата

Останнє оновлення: 17 травня, 2024

Ви, напевно, неодноразово чули в новинах, як цілком нормальна людина скоїла злочин, і ніхто не міг подумати, що вона на це здатна. Як зрозуміти, що людина – психопат?

Бути психопатом не означає відрізнятися від інших. Психопат – це тип, який більшість описує як приємну, справді харизматичну і навіть хорошу людину. Принаймні саме так здається на перший погляд.

Уся ця доброта може раптово зникнути, тому що психопат не відчуває емоції, як ви. Тож він їх підробляє для того, щоб краще маніпулювати вами.

Психопат буде маніпулювати іншими, щоб отримати все, чого хоче. Він не здатен відчувати каяття, сум або будь-які інші природні емоції, але він може використовувати інших без обмежень. Ось чому так важливо дізнатися, як його визначити.

1. Вони патологічні брехуни

Всі брешуть. Але коли психопат бреше, це не маленька брехня во благо і не брехня, яка є виправданою. Психопат видає брехню одну за одною.

Психопат бреше постійно для того, щоб маніпулювати й використовувати навколишніх. Іноді він бреше задля заподіяння шкоди.

У психопатів є цілі, як і у всіх інших, але він не намагається досягти їх у «хороший спосіб».

2. Вони безвідповідальні

Чи можете ви собі уявити, що було б, якщо б ви не мали жодних емоційних зв’язків з кимось або чимось? Психопати не відчувають себе зобов’язаними дотримуватися обіцянок на роботі чи вдома, тому вони ніколи зрештою не роблять те, що пообіцяли.

Як правило, психопат постійно змінює місце роботи або переходить на нове місце з цієї причини. Він ніколи не почувається прив’язаним до місця, навіть вдома.

Це також стосується людей, адже вони постійно раптово розривають дружні стосунки, завдаючи шкоду і полишаючи тих, хто колись їм довіряв.

3. Вони заманюють вас підробленим шармом

дівчина тримає черешню
Психопати добре прикидаються перед іншими людьми, приховуючи свої справжні наміри. Насправді вони не довіряють нікому, крім самих себе.

Але, з іншого боку, вони створюють враження когось, кому можна довіряти та розповісти всі свої секрети.

Ви не розумієте, що така відкритість – це потрапляння прямо в пащу звіра. Чим більше ви будете вірити в них, тим більше ви уразливі. Їхня награна чарівність вабить вас.

4. Темне минуле

Прямо зараз психопат може здатися абсолютно нормальним, але якщо ви подивитеся в його минуле, ви дізнаєтеся справді показову історію.

Навіть якщо його залучили лише в незначні сварки, той факт, що він часто брав участь у них, вже підштовхує зануритися в минуле.

Це відбувається тому, що, хоча він може цього не показувати, він не приймає правила суспільства і часто не має жодної поваги до прав людини.

5. Психопат маніпулює і залежить від інших

манапуляція

Психопати маніпулюють іншими, щоб задовольнити власні потреби. Проте вони знають, що не всіма людьми можна маніпулювати, тому вони часто оточують себе людьми, які є покірнішими.

Для психопата, людина – це не людина, а знаряддя, щоб отримати те, чого він хоче.

Найголовніше те, що психопат завжди буде намагатися вижити інших. Він вважає, що інші існують тільки для того, щоб служити йому, що інші є тими, хто має працювати й боротися.

6. Вони не співчувають

Через нездатність відчувати будь-які емоції, як-от печаль, тривогу або щось ще, вони не в змозі поставити себе на місце іншої людини.

Може здаватися, що вони розуміють, тому що це частина їх награної харизми, яку вони використовують, щоб заслужити вашу довіру. Але насправді вони не мають ані найменшого уявлення про те, як ви почуваєтеся.

Це дає їм перевагу перед вами. Вони ніколи не відчувають сорому, провини або будь-яких емоцій, які не давали б нормальним людям робити те, що вони роблять.

Вони не шкодують інших: психопат завжди думає тільки про себе.

психопат завжди думає тільки про себе

Важливо пам’ятати, що відсоток психопатів серед населення в цілому не дуже високий, тож ми натрапляємо на них дуже рідко.

Попри це, вам справді не пощастило, якщо вам доводиться мати справу з одним із них. Вкрай важливо розпізнати ці ознаки.

Ви знаєте когось з цими ознаками?  • Edens, J. F., Marcus, D. K., Lilienfeld, S. O., & Poythress Jr, N. G. (2006). Psychopathic, not psychopath: Taxometric evidence for the dimensional structure of psychopathy. Journal of abnormal psychology, 115(1), 131.
  • Endres, J. (2004). The language of the psychopath: characteristics of prisoners’ performance in a sentence completion test. Criminal Behaviour and Mental Health, 14(3), 214-226.
  • Glannon, W. (2008). Moral responsibility and the psychopath. Neuroethics, 1(3), 158.
  • Rauthmann, J. F., & Kolar, G. P. (2013). Positioning the Dark Triad in the interpersonal circumplex: The friendly-dominant narcissist, hostile-submissive Machiavellian, and hostile-dominant psychopath?. Personality and Individual Differences, 54(5), 622-627.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.